زندینو

Search
دیجیتال مارکتیگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فهرست مطالب

خیلی از افراد ممکن است کسب و کار های مختلفی داشته باشند و برای محصولات و خدمات خود از راه های مختلف تبلیغات کرده باشند اما هنوز ندانند که دیجیتال ماکتینگ چیست و به چه دردی می خورد. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل شما عزیزان را با دنیای دیجیتال مارکتینگ وشیوه های درست و اصولی تبلیغات آشنا کنیم .

شاید برایتان سوال پیش بیاید که دیجیتال ماکتینگ چیست ؟! راه های درست تبلیغات کردن چگونه است ؟!  دیجیتال مارکتینگ به تخصص خاصی نیاز دارد ؟!در این مطلب تلاش می کنیم که به تمامی سوالات شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ پاسخ دهیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست و به چه معناست ؟!

دیجیتال مارکتینگ، به هر روشی برای معرفی محصولات و خدمات خودتان به مردم گفته می شود که این امر ممکن است از راه های مختلفی انجام شود. راه های دیجیتال مارکتینگ می تواند آفلاین و یا آنلاین باشد.

با یک مثال می توان قدمت دیجیتال مارکتینگ در میان مردم را نشان داد. رادیو در سال 1896 اختراع شد که طولی نکشید تا این وسیله تبدیل به ابزاری برای تبلیغات و معرفی کسب و کار خود به مردم شود. مردم تبلیغاتی در مورد خدمات و محصولات خود روی رادیو پخش می کردند و خودشان را به مردم معرفی می کردند پس می توان گفت از آن زمان دیجیتال مارکتینگ در میان مردم وجود داشته است .

دیجیتال-مارکتیگ

دیجیتال مارکتینگ آنلاین با آفلاین چه تفاوتی دارد ؟!

امروزه راه های زیادی برای تبلیغات وجود دارد که این تبلیغات ها می تواند آنلاین و یا آفلاین باشد که در ادامه هر دوی این شاخه ها را بررسی و تحلیل می کنیم .

دیجیتال مارکتینگ آفلاین :

در دیجیتال مارکتینگ آفلاین شما نیازی به اینترنت و یا شبکه های اجتماعی برای تبلیغات ندارید بلکه به صورت آفلاین کسب و کار خود را به مردم معرفی می کنید.

از میان این روش ها می توان به تبلیغات های رادیویی، تبلیغات های رسانه ای، تبلیغات با نصب بنر در خیابان های شهر، تبلیغات با پخش کردن بروشور محصولات و… اشاره کرد.

امروزه تبلیغات های رادیویی تقریبا منسوخ شده است چون بیشتر مردم به تلویزیون روی آورده اند و کمتر کسی پیدا می شود که از رادیو استفاده کند پس اگر قصد سرمایه گذاری و تبلیغات روی کسب و کارتان را دارید برای عصر جدید تبلیغات روی رادیو نمی تواند راه مناسبی برای دیجیتال مارکتینگ باشد.

امروزه در میان راه های دیجیتال مارکتینگ آفلاین، تبلیغات های تلویزیونی روش بسیار مناسب و ایده آلی هستند چون همه در منزل خود تلویزیون دارند و تایمی را در طول روز به مشاهده برنامه های تلویزیونی اختصاص می دهند پس طراحی یک تیزر تبلیغاتی جذاب برای معرفی خدمات خود روی تلویزیون می تواند بسیار در پیشرفت کسب و کارتان موثر باشد.

یکی دیگر از راه هایی که بیشتر کسب و کار ها، امروزه انجام می دهند پخش کردن بروشور هایی از خدمات و محصولاتشان در میان مردم در مکان های عمومی می باشد. این روش نیز می تواند یک روش مناسب به حساب بیاید و می توانید خودتان را به مردم معرفی کنید و در قالب یک صفحه بروشور مخاطب را جذب کسب و کار خودتان کنید .

دیجیتال مارکتینگ آنلاین :

با اینکه بعضی از راه های دیجیتال مارکتینگ آفلاین این روزها نیز روی بورس است اما هیچ یک از آنها نمی تواند به اندازه روش های دیجیتال مارکتینگ آنلاین موثر باشد.

امروزه همه افراد در دنیای مجازی و اینترنتی از طریق گوشی موبایل و کامپیوتر فعالیت دارند و تایم زیادی از روز را در آنها فعال هستند پس اینترنت می تواند یک فرصت بسیار استثنایی برای تبلیغات و معرفی کسب و کار خودتان به مردم باشد.

راه های زیادی برای تبلیغات آنلاین وجود دارد که از میان آنها می توان به : اینستاگرام، وبسایت های اینترنتی، اپلیکشن های اینترنتی، تبلیغات های ویدیویی، بنر های تبلیغاتی و… اشاره کرد.

دیجیتال مارکتینگ آنلاین

در همه جای دنیا داشتن یک وبسایت اینترنتی برای گسترش کسب و کار خودتان و تبلیغات برای کار خودتان مناسب و ایده آل می باشد. اگر شما مغازه ای دارید، در نظر بگیرید که شما فقط در شهر خودتان شناخته می شوید و فروش دارید. اما اگر یک وبسایت اینترنتی داشته باشید که محصولات خودتان را در آنجا معرفی و عرضه کنید می توانید در تمام کشور شناخته شوید و در سطح کشوری فروش داشته باشید .

یکی دیگر از شیوه های دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی می باشد که شما می توانید با داشتن یک پیج فروشگاهی و هم با تبلیغات کردن روی پیج های قوی کسب و کار خود را به مردم معرفی کنید و در کسب و کار خود پیشرفت داشته باشید.

یکی دیگر از راه های آن در حوزه وب، سئو وبسایت می باشد که شما به کمک فاکتور هایی که گوگل تعیین می کنید وبسایت خود را بالا بیاورید و وبسایت خود را وارد سرچ لیست پیشنهادی گوگل قرار بدهید تا گوگل کسب و کار شما را به مردم معرفی کند .

آیا راه های دیجیتال مارکتینگ به مهارت خاصی نیاز دارد یا به تنهایی می توان انجام داد و نتیجه گرفت ؟!

لازم است بدانید که همه راه های دیجیتال مارکتینگ به تخصص و مهارت های خاص خود نیاز دارد که شما باید به هنگام اقدام به تبلیغات با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و راه مناسب را با توجه به کسب و کار خودتان انتخاب کنید و آن را اصولی انجام دهید تا نتیجه مطلوب را از آنها بگیرید.

دیجیتال مارکتینگ آنلاین یکی از گسترده ترین بخش های تبلیغات های اینترنتی است که برای هر حرکتی به مهارت ها و ریسک پذیری های خاص آن نیاز دارید تا با کم ترین احتمال ایجاد مشکل و یا هدر رفتن هزینه تبلیغات خود را انجام دهید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید