زندینو

Search
تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام

تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام

فهرست مطالب

خیلی از افراد برای تولید محتوای ویدیویی روی اینستاگرام مشکل دارند و نمی توانند در برابر دوربین قرار بگیرند و استرس می گیرند که باید بدانید تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام یکی از مهم ترین فعالیت ها روی شبکه اجتماعی اینستاگرام است پس لازم است با نکاتی که در این محتوای زندینو به شما آموزش می دهیم تمرین داشته باشید تا بتوانید ویدیو هایی با کیفیت و خلاقانه تولید کنید تا مخاطبان هدف خود را جذب کنید و در کسب و کار خود پیشرفت کنید پس در ادامه با ما همراه باشید تا با تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام آشنا شویم.

تولید محتوای اصولی در اینستاگرام فقط تولید ویدیو معرفی محصولات نیست بلکه در زمینه های زیادی لازم است به جلوی دوربین بیایید و برای کسب و کار خود ایجاد برندسازی و اعتمادسازی کنید.

تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام چیست؟

ممکن است ندانید منظور دقیقا از تولید محتوای ویدیویی چیست و بخواهید بدانید که دقیقا چه نوع ویدیوهایی را باید برای پیشرفت کسب و کار خود تولید کنیم و استفاده کنیم تا بیشترین مخاطبان هدف را جذب کنیم و کسب و کار خود را گسترش دهیم. به عبارتی تولید محتوای ویدیویی به تولید ویدیوهای خلاقانه درباره معرفی محصولات، معرفی فروشگاه و نحوه فعالیت شما و معرفی خودتان و سابقه فروشگاه و… است و باید از صفرتاصد فروشگاه و محصولات خود با مخاطبان خود صحبت کنید تا مخاطبانی که به فروشگاه شما جذب می شوند بتوانند به خوبی شما و کسب و کارتان را بشناسند تا اعتماد کنند.

تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام چیست؟

تولید محتوای عکس می تواند به پای تولید محتوای ویدیویی برسد؟

تولید محتوای عکس و تصویری نیز بسیار مهم است و باید از عکس های گرافیکی و پر مفهوم استفاده کنید که بتواند با یک عکس و تصویر جذاب سریع آنچه را می خواهید به مخاطبان و مشتری های خود منتقل کنید ولی تولید محتوای خود را اگر فقط به عکس و تصویر اختصاص دهید نمی توانید به پای فروشگاه هایی که تولید محتوای خلاقانه و ویدیویی دارند برسید چون مشتری با دیدن چند عکس نمی تواند اعتماد کند.

اگر یک پیج آموزشی یا در هر زمینه دیگری باشد ممکن است جواب بدهد اما برای یک فروشگاه اینترنتی جواب نمی دهد و باید از تولید محتوای اصولی استفاده کنید با مشتری های خود راحت باشید از محیط کاری و محصولاتتان برایشان ویدیوهای خلاقانه بسازید و با آنها به اشتراک بگذارید و محصولات خود را با شیوه های نوین و جذاب معرفی کنید و بیشترین و مفید ترین ویژگی های آن محصول را در اختیار آنها قرار دهید تا بدانند محصول شما چگونه نیاز آنها را برطرف می کند.

راه های آسان شدن قرار گرفتن در مقابل دوربین

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که نباید خود را با هیچ کس دیگری مقایسه کنید و فعالیت خود را از صفر شروع کنید هیچ وقت نمی توانید از اولین ویدیو عالی ترین و با کیفیت ترین ویدیو را منتشر کنید با شروع کار می توانید در طول مسیر بدانید مشتری ها از کدام روش تولید محتوای شما استقبال بیشتری می کند و می توانید راه های درست تولید محتوای ویدیویی خود را پیدا می کنید پس تا شروع نکنید هیچ وقت به حد انتظار خود نمی رسید.

ویدیویی که ضبط می کنید پس از ادیت های کافی خودتان به دید یک مشتری به آن نگاه کنید تا بدانید آیا اگر خودتان مشتری بودید با این ویدیو اعتمادتان جذب می شد و مجاب به خرید می شدید یا خیر؟ اگر خیر به فروشگاه های همکار خود سری بزنید و از نکات مثبت و منفی تولید محتوای آنها استفاده کنید.در این محتوا با تمامی نکات لازم برای تولید محتوای ویدیویی آشنا می شوید اگر مایل هستید از دیگر مطلب های ما همچون سئو در ارومیه دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ زندینو مراجعه کنید.

سعی کنید در دوره های آموزش فروش شرکت کنید تا هم در نحوه صحبت کردنتان و هم معرفی کسب و کار و محصولاتتان مهارت کافی را داشته باشید چون لازم نیست برای قانع کردن مشتری پنج دقیقه صحبت کنید بلکه با گوش کردن و درک کامل نیاز مشتری می توانید در عرض چند ثانیه مشتری خود را مجاب کنید که محصول شما تنها راه حل مشکل آنهاست و فروش خود را رقم بزنید.

راه های آسان شدن قرار گرفتن در مقابل دوربین:

  • جلوی آینه تمرین ضبط ویدیو بکنید تا زمانی که احساس کنید آماده اید
  • با چندین روش مختلف ویدیو را در عالی ترین حد ضبط و بررسی کنید
  • خود را به جای مشتری بگذارید که آیا با این توضیحات خرید می کنید یا خیر
  • روی محصولات و خدماتی که ارائه می دهید کامل مسلط باشید
  • حرف های کاری خود را بشناسید از آنها الگو برداری کنید اما تقلید نکنید
  • خود و کسب و کارتان را با کسی مقایسه نکنید چون قرار است کار متفاوتی انجام دهید
  • و…

اصل موضوع را در 10 ثانیه اول بگویید!

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که باید به نحوی تولید محتوا کنید و ویدیوهای خود را بسازید که بتوانید مخاطب را روی ویدیوی خود نگه دارید تا ویدیو را رد نکند و متوجه شود به شما و محصولاتتان نیاز دارد و نه تنها ویدیو را آخر ببیند بلکه به پیجتان وارد شود و کل کسب و کار و محصولاتتان را بررسی کند.

اصل موضوع را در 10 ثانیه اول بگویید!

10 ثانیه اول ویدیو از همه قسمت های ویدیو مهم تر است و مخاطب بیشترین تمرکز را در این 10 ثانیه بیشتر از تمامی قسمت های ویدیو دارد پس سعی کنید آنچه مهم است که به مشتری گفته شود را در این بازه زمانی بیان کنید تا مشتری کنجکاو شود و باقی ویدیو را نیز ببیند اما اگر در این 10 ثانیه اول احساس نیاز به شما نکند شما را رد می کند انگار که اصلا شما را ندیده است.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید