زندینو

Search
جستجوی صوتی چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

جستجوی صوتی چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

فهرست مطالب

خیلی از افراد به هنگام جستجو روی گوگل به این نکته توجه دارند که تنها باید به صورت متنی جستجو کنند و عبارت مورد نظر خود را در سرچ باکس گوگل تایپ کنند و آن را جستجو کنند. اما راه های آسان تری وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید و بر سئوی سایت نیز تاثیر مثبت دارد که یکی از آنها استفاده از جستجوی صوتی است.

جستجوی صوتی یکی از راه هایی است که می توانید به راحتی هر چیزی که می خواهید را با صورت و گفتار خود جستجو کنید و صفحات مورد نیاز خود را تنها با حرف زدن پیدا کنید و نیازی به تایپ کردن نداشته باشید.

جستجوی صوتی می تواند روی سئوی سایت نیز تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد و در این مطلب قصد داریم به صورت کامل به آن موضوع بپردازیم که جستجوی صوتی چه تاثیری مثبی روی مخاطب و روی سئوی وبسایت شما دارد.

جستجوی صوتی چیست و چگونه انجام می شود؟

در گذشته برای جستجوی یک عبارت روی گوگل باید تنها عبارت مورد نظر خود را در آن تایپ و سپس جستجو می کردید اما امروزه گوگل این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید به کمک علامت بلندگوی موجود در مرورگر خود عبارت مورد نیاز خود را به زبان بیاورید و گوگل با توجه به صدای شما عبارت مورد نظر شما را آنالیز می کند و نتیجه مورد نظر را برای شما بالا می‌آورد.

این کار بسیار ساده و راحت است و برای افرادی که در پشت فرمان خودرو هستند و یا به هنگام مشغله های روزانه نمی توانند از جستجوی متنی استفاده کنند و عبارات خود را برای جستجو تایپ کنند، می توانند تنها با حرف زدن و به زبان آوردن آنها عبارت مورد نظر خود را جستجو کنند.

این روش می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی سئوی سایت داشته باشد. البته برای اینکه وبسایت شما توسط جستجوی صوتی پیدا شود به نکاتی نیاز دارد که باید در سئوی خود آنها را رعایت کنید.

جستجوی صوتی چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

استفاده از زبان محاوره ای برای تولید محتوا

یکی از مهم ترین نکاتی که در سئوی وبسیات خود برای این روش باید رعایت کنید استفاده از زبان محاوره ای است چون زمانی که شما به صورت متنی جستجو می کنید کمتر از زبان محاوره ای استفاده می کنید اما در جستجوی صوتی هم از زبان محاوره ای استفاده می کنید و هم عبارات را کوتاه تر می کنید.

لازم است در سئوی خود انتظار این را داشته باشید که بیشتر مخاطبان شما به صورت صوتی کسب و کار شما را جستجو کنند پس نباید آنها را از دست بدهید و باید سئوی خود را به گونه ای انجام دهید که آنها نیز جذب وبسایت خود کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در تولید محتوا و سئوی خود باید در نظر داشته باشید استفاده از زبان محاوره ای و گفتاری است که گوگل بتواند با توجه به جستجوی صوتی مخاطبان محتوای شما را آنالیز کند و وبسایت شما را به آنها پیشنهاد کند و در صفحه نتایج گوگل به آنها نمایش دهد.

یکی از نکات دیگر که باید در نظر داشته باشید پیدا کردن کلمات کلیدی صوتی و سئو کردن آنها است چون شما به صورت متنی جستجو می کنید (نزدیک ترین فروشگاه لوازم خانگی به من کجا است ؟) اما در جستجوی صوتی می گوید (نزدیک ترین فروشگاه لوازم خانگی به من ).

باید عبارات محاوره ای در زمینه کسب و کار خود را نیز پیدا کنید و روی آنها نیز تولید محتوا و سئو با سئوکار انجام دهید تا مخاطبانی که از جستجوی صوتی نیز استفاده می کنند را به خود جذب کنید.

جستجوی صوتی چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

این روش باعث افزایش سرعت می شود ؟

برای افرادی که زمان کافی برای جستجوی متنی ندارند بهترین کار استفاده از جستجوی صوتی است چون امروزه بیشتر کسب و کارهای بزرگ اینترنتی از سئوی محاوره ای و صوتی نیز استفاده کرده اند و می توانید حتی به صورت جستجوی صوتی نیز آنها را به راحتی پیدا کنید.

جستجوی صوتی این امکان را برای مخاطبان فراهم می کند که سریع تر جستجوی خود را انجام دهند پس باید در نظر داشته باشید چون این روش کار مخاطبان را راحت تر می کند و در هر موقعیتی می توانند از آن استفاده کنند همیشه رو به پیشرفت است و لازم است سئوی وبسایت خود را با زبان محاوره ای انجام دهید تا هم این مخاطبان را از دست ندهید و هم کار مخاطبان هدف خود را در پیدا کردن شما راحت تر کنید.

کاربران بومی برای شما جذب می کند ؟

بیشتر افراد از این روش برای پیدا کردن مکان های مختلف استفاده می کنند و آدرس کسب و کاری مختلف را در نزدیکی خودشان جستجو می کنند. با جذب این مخاطبان می توانید مشتری های نزدیکی خود را جذب خود کنید.

بیشتر افراد برای پیدا کردن فروشگاه، فست فود، کسب و کار خدماتی و… از جستجوی صوتی گوگل استفاده می کنند که با سئوی وبسایت خود به صورت محاوره ای می توانید کاری کنید مخاطبان با جستجوی صوتی کسب و کار شما به راحتی شما را پیدا کند و از خدمات شما استفاده کند.

پس دانستیم که جستجوی صوتی چیست و چرا لازم است برای کسب و کار خود روی آن نیز سرمایه گذاری کنیم و چگونه باید سئوی وبسایت خود را انجام دهیم تا این نوع مخاطبان را نیز به وبسایت خود جذب کنید. این روش در میان مردم رو به افزایش است و با توجه نکردن به آن طیف گسترده ای از جستجوی مخاطبان را از دست می دهید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید