زندینو

Search
بازاریابی B2B چیست ؟

بازاریابی B2B چیست ؟

فهرست مطالب

بازاریابی برای فروش محصولات و خدمات کسب و کار خود یکی از اصول مهم برای گسترش و پیشرفت می باشد و لازم است با رعایت اصولی ترین نکات نوع بازاریابی و کسب و کارتان انجام شود تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید . هر کسب و کاری با توجه به نوع محصولات و خدماتی که ارائه می دهد به نوع خاصی بازاریابی به شکل های متنوع نیاز دارد تا بتواند مخاطبان و مشتریان هدف خود را جذب کند. با توجه به اینکه امروزه همه کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن روی آورده اند بازاریابی اینترنتی برای همه کسب و کارها ضروری است و شیوه های متنوعی برای بازاریابی اینترنتی نیز مانند بازاریابی سنتی وجود دارد. یکی از انواع بازاریابی ها بازاریابی B2B می باشد که امروز می خواهیم به بررسی این نوع بازاریابی بپردازیم .

بازاریابی B2B چیست ؟

بازار یابی B2B یا Business to Business همان بازاریابی صنعتی است که مخاطب هدف شما خریدار یا مشتری مصرف کننده نیست بلکه بازاریابی معرفی محصولات تولید شده خودتان (شرکت تولید کننده) به دیگر شرکت ها و سازمان ها است . هر محصولی که شما از فروشگاهی خریداری می کنید ابتدا در یک شرکت تولید و ساخته شده است و به دست خریداران و شرکت های مختلفی دست به دست شده است تا به فروشنده ای که شما از آن خریداری می کنید رسیده است . پس این شرکت ها و سازمان ها برای معرفی محصولات خود به یکدیگر فروش آنها به بازاریابی B2B نیاز دارند .

بازاریابی B2B یکی از مهم ترین انواع بازاریابی در میان شرکت ها می باشد که خود این نوع بازاریابی نیز دارای شیوه های مختلف و راه و روش های متفاوت می باشد که در ادامه به بررسی و تحلیل همه آنها خواهیم پرداخت .

مزیت های بازاریابی B2B چیست ؟

این نوع بازاریابی دارای مزیت های مختلفی برای فروش محصولات متنوع در میان شرکت های مختلف است به عنوان مثال شرکت تولید کننده نیز مواد اولیه را برای تولید از دیگر شرکت ها و کارخانه ها خریداری می کند که همه این ها برای معرفی محصولات و اثبات کیفیت محصولات خود نسبت به رقبا به این نوع بازاریابی نیاز دارند تا دیگر شرکت ها و سازمان های هدف را جذب خود کنند .

یکی از مزیت های این نوع بازاریابی تاثیر زیاد آن بر احساسات خریدار می باشد . ممکن است برایتان سوال باشد که در بازاریابی صنعتی ما مخاطب هدفمان مشتری نیست اما باید دقت داشته باشید وقتی می گوییم مخاطب هدف ما شرکت ها و سازمان ها هستند نباید تصور کنید که مخاطبان ما انسان و زنده نیستند بلکه پشت کار این شرکت ها و سازمان ها نیز انسان ها قرار دارند که با اثبات کیفیت محصولات خود می توانید بر احساسات آنها تاثیر بگذارید و آنها را جذب محصولات و خدمات خود کنید .

معرفی انواع روش انجام دادن بازاریابی B2B

این نوع بازاریابی نیز مانند دیگر بازاریابی ها روش های مختلفی برای بازاریابی و جذب مشتری دارد که در ادامه مهم ترین آنها را بررسی و تحلیل خواهیم کرد .

ایمیل مارکتینگ

شاید برایتان سوال باشد که چرا باید از ایمیل برای بازاریابی صنعتی استفاده کرد ؟ در جواب باید گفت که بیشتر شرکت ها با یکدیگر از طریق ایمیل در ارتباط هستند پس یکی از راه هایی که برای بازاریابی صنعتی می توان از آن استفاده کرد و تاثیر بسیار زیادی دارد استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشد .

e-mail marketing

شما می توانید از طریق ایمیل مشخصات محصولات و خدمات خود را به صورت دقیق و معرفی خلاقانه که بتواند کیفیت و اعتبار شما و محصولاتتان را بیان کند برای مخاطبان هدف خود ارسال کنید تا در صورت تایید باعث شروع همکاری شما با دیگر شرکت ها و سازمان ها شود و بتوانید محصولات خود را به آنها به فروش برسانید .

بازاریابی محتوایی

امروزه هر کسب و کاری به خصوص شرکت های تولید کننده دارای وبسایت اینترنتی برای معرفی محصولات و خدمات خود هستند پس لازم است شما به عنوان یک شرکت دارای یک وبسایت اصولی باشید که بیانگر اعتبار کسب و کار شما باشد و در وبسایت خود محتواهایی سودمند در مورد محصولات خود و مزیت های آنها قرار بدهید تا مخاطبان شما با مطالعه محتواهای شما به اعتبار شما و کیفیت محصولاتتان پی ببرند و به شما اعتماد و همکاری را با شرکت شما آغاز کنند .

برای یافتن مخاطبان هدف خود در بازاریابی محتوایی لازم شما وبسایت خود و محتواهایی که انتشار می دهید به خوبی سئو کنید و همه وبسایت خود را با کلمه هایی که انتظار می رود مخاطبان شما آن را سرچ کنند ، سئو کنید و با این کلمات در لینک های بالایی صفحه اول گوگل باشید تا بتوانید مخاطبان خود را جذب وبسایت خود کنید .

شبکه های اجتماعی

امروزه در هر کسب و کاری نباید از شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام غافل شد چرارکه بیشتر کسب و کارها روی این شبکه ها فعالیت می کنند و بخشی از این نرم افزار به بازاریابی کسب و کارها تبدیل شده است و پتانسیل بالایی برای بازاریابی و جذب مخاطب هدف دارند و بیشتر افراد جامعه از این نرم افزارها استفاده می کنند پس می توانید با معرفی خلاقانه محصولات خود روی این شبکه ها محصولات خود را با جزئیات و خلاقانه ، مخاطب هدف خود را جذب کنید و با آنها همکاری را آغاز کنید .

سعی کنید تولید محتوای شما روی این شبکه ها به گونه ای باشد که مخاطبان هدف شما را جذب کند و روی احساسات آنها تاثیر بگذارد و به آنها ثابت شود که محصولات تولید شده شما تنها چیزی است که به آن نیاز دارند پس سعی کنید راه و روش بازاریابی روی این شبکه ها را نیز به خوبی آموزش ببینید تا بهتر بتوانید مخاطبان هدف خود را پیدا و جذب کنید .

SMS مارکتینگ

این نوع بازاریابی نیز از اهمیت ویژه ای در این نوع بازاریابی دارد و می توانید مخاطبان خود را به وسیله آن از تخفیفات و رویدادهای مهم شرکت خود با خبر کنید و با این کار آنها را از رویدادهای مهم شرکت خود مطلع کنید و آنها را جذب خود کنید تا بیشتر شما و شرکت شما را دنبال کنند و به اعتبار شما پی ببرند .

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید