زندینو

هویت بصری برند چیست و اهمیت آن در برندینگ

هویت بصری برند چیست و اهمیت آن در برندینگ

فهرست مطالب

زمانی که صحبت از برند می‌شود، احساس مشتریان ‌اینگونه است که آنچه که می‌بینند ، دقیقا همان چیزی است که به دست می‌آورد. در واقع مشتریان به صورت پیشفرض هیچ دلیلی نخواهند داشت که به یک برند غیر معتبر و چشمگیر از لحاظ بصری توجه کنند و به همین علت کسب این نوع از اعتماد به خود برند اصلی بستگی دارد. باید بدانید در مورد برند و یا نام تجاری و آنچه می‌بینید، هویت بصری یک برند است. هویت بصری در واقعیت نحوه شکل گیری درک و احساسات و ایجاد تاثیرات از طریق عناصر قابل مشاهده برای برند شما است.

در واقع تصاویر نوعی ارتباط بسیار قوی ایجاد می کنند، به خصوص زمانی که با کلمات این گونه ارتباط برقرار نمی‌شود. عناصر بصری و تصاویر در سطح ابتدایی و عاطفی ارتباط مستقیم برقرار خواهند کرد و بنابراین یکی از دلایل مهم و قانع کننده هستند. همچنین با داشتن قدرت ارتباطی بزرگ، مسئولیت های بزرگتری نیز به وجود می‌آید. به عنوان مثال شما باید بسیار در این زمینه محتاط باشید که پیام اشتباهی را ارسال نکنید. برای اطمینان بیشتر از اینکه هویت بصری برند شما به روشی که لازم است و باید با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند، ما در این مطلب زندینو در مورد هویت بصری برند چیست و اهمیت آن در برندینگ صحبت خواهیم کرد . تا پایان مطالب همراه ما باشید.

هویت بصری چیست؟

هویت بصری به کلیه تصاویر و اطلاعات گرافیکی گفته می شود و بیانگر این است که نام تجاری یا همان برند شما چیست و آن را از سایر برندهای دیگر متمایز می کند. همچنین به عبارت دیگر هویت بصری، هر آنچه که مشتریان از لحاظ فیزیکی می‌تواند ببیند، از طراحی داخلی فروشگاه گرفته تا لوگویی که از آن استفاده می کنند را در بر می گیرد. در بیشتر مواقع، هویت بصری با ایجاد یک راهنمای سبک تجاری به اوج خود می رسد و همچنین دستورالعمل‌ های سازگار در مورد نحوه نمایش دادن نام تجاری در هر شرایط و در هر زمان را ارائه می دهد.

المان‌های هویت بصری را بشناسید!

باید بدانید برند هویت بصری اساسا یک برند تجاری بوده و به همین دلیل ، عناصر منفرد آن مانند لوگو، کلمات، لوگو تایپ و سایر عناصر سازنده ی دیگر هستند که به راحتی به پیام رسان ها این امکان ایجاد معنا را می دهند. المان ها در کنار هم یک هویت بصری منسجم را تشکیل می دهند. در ادامه با انواع المان های هویت بصری آشنا خواهیم شد .

گرافیک

یکی از المان های اصلی هویت بصری می توان به گرافیک اشاره کرد . گرافیک در واقع همان عنصرهای تصویری است که ترسیم یا طراحی می‌شوند. ترسیم ها و طراحی ها، فرم‌ها و اشکال خیلی ساده باشند، به طور مثال می‌توانند به بسته بندی‌های ساده را نام برد و اما می توانند پیچیده‌ نیز باشند، و ویژگی هایی همانند لوگو، آیکون‌ها‌، یا حتی تصاویر یا انیمیشن را در بگیرند.

رنگ سازمانی

یکی دیگر از المان های بصری همان رنگ سازمانی هستند که برای شناسایی برند از طریق طرح با رنگ، سایه و یا رنگ‌ها بسیار ویژه و خاص استفاده می‌شود.

به شما توصیه می کنیم برای رنگ سازمانی خود از ترکیب بیش از سه رنگ مختلف استفاده نکنید. به طور معمول در رنگ سازمان‌ها صرفا به رنگ های قرمز یا آبی طراحی نمی‌شود، بلکه از رنگ هایی مانند آبی آسمانی با کد رنگی ویژه برای یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.

با انتخاب صحیح از رنگ‌ها، می توانید توجه و احساس مشتریان را به سمت فروشگاه خود جذب کنید و قدرتمندترین واکنش‌های احساسی را در بیننده ایجاد کنید . برخی رنگ سازمانی اغلب با لوگوی اصلی شروع می شوند، اما باید بدانید این رنگ‌ها باید برای همه موارد لازم دیگر مجدد مورد استفاده قرار گیرند. طراحان لگو معمولا به خوبی می دانند که باید از یک رنگ اصلی ، یک رنگ ثانویه برای پس زمینه و همچنین یک رنگ تاکیدی برای تضاد اختصاص دهند. به یاد داشته باشید که عدم وجود رنگ های مانند سیاه و سفید و یک انتخاب کاملا معمول در هویت بصری هستند.

طراحی لوگو

معمولا نام تجاری و طراحی لوگو در قلب هویت بصری قرار دارد و به همین علت یک لوگوی ویژه مهمترین نماد برای یک برند تجاری است . بسیاری از انتخاب‌های گرافیکی و تایپوگرافی در راستای طراحی لوگو پیش می روند و معمولا در بسیار موارد ممکن است از ساده ترین طرح لوگوی شما به عنوان هویت بصری برند شما در نظر گرفته شود.

لوگوی شما بر روی وبسایت، محصولات، تبلیغات محیط هایی مانند هدایای تبلیغاتی، بیلبوردها و سایر مکان های تبلیغاتی استفاده خواهد شد. در واقع لوگو یکی از اصلی ترین المان‌های طراحی هویت بصری برند است و حتی به جرعت می توان گفت اولین قدم برای پیشبرد، امور مرتبط به هویت بصری است.

طراحی کاتالوگ، بروشور

اگر شما قصد دارید به معرفی محصولات خود یا خدمات به صورت کلی بپردازید و یا می خواهید در یک نمایشگاه ویژه شرکت کنید، بروشورها و یا کاتالوگ‌ها به خوبی به شما کمک خواهند کرد.

محل‌های تبلیغاتی از مهمترین مکان هایی است که شما در این زمینه نیاز به هویت بصری خواهید داشت. هویت بصری باید در کاتالوگ و یا بروشور شما به خوبی و هوشمندانه گنجانده شود. در طراحی کاتالوگ باید رنگ‌های سازمانی، لوگو و بسیاری از موارد دیگر را در خاطر داشته باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که در دنیای مدرن برندسازی و تبلیغات، بر خلاف گذشته، بیشتر در بروشورها از طراحی‌های گرافیکی استفاده می‌شود. همچنین بهتر استبه کار بردن متن‌ها را به حداقل برسانید.

ماگ

در چند سال‌های اخیر ماگ ها مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته است و امروزه برای به کار بردن در استراتژی هویت بصری برند قرار گرفته می شوند. در این زمینه شما بسیار ساده می توانید از ما‌گ‌های متنوع و به صورتی که توجه دیگران را به خود جلب کند، استفاده کنید. جالب است بدانید ماگ‌های حرارتی نیز امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

هویت بصری برند چیست و اهمیت آن در برندینگ

چگونه یک هویت بصری قدرتمند بسازیم ؟

در واقع برای ساختن یک هویت بصری قدرتمند و طراحی آن بهتر است چندین نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید . در ابتدا هویت برند خود را مشخص کنید و هویت برند اختصاصی شما باید المان‌های تصویری را هدایت کند. اهداف تصویری به شما نشان می دهند که شما چه کسی هستید، سپس منطقی است که بدانید به چه چیزی علاقه دارید. در حالت کلی لازم نیست در قدم های اولیه همه جنبه‌های تجاری خود را مشخص کنید، بلکه کافی است در مورد اصول استراتژی برند خود تصمیم قطعی بگیرید. برند تجاری خود را به عنوان یک شخصیت واقعی تصور کنید و اگر برند شما کاربر واقعی باشد، چه شکلی خواهد بود؟ و چه صدایی خواهد داشت؟ دیدن برند تجاری شما به عنوان یک شخص واقعی باعث می‌شوید، بهتر بتوانید هویت بصری را تشخیص دهید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید