زندینو

Search
همه چیز درباره ادمین اینستاگرام و شرح وظایف آن

همه چیز درباره ادمین اینستاگرام و شرح وظایف آن

فهرست مطالب

زمانی که شروع به کسب و کار اینترنتی می کنید و از اینستاگرام برای شروع کسب و کار خود استفاده می کنید در اول کار به ادمین اینستاگرام نیاز ندارید ولی زمانی که پیج شما بزرگ می شود و تعداد مشتری ها و مراجعه کننده ها زیاد می شود برای پیگیری همه سفارش ها و سوالات مخاطبان خود به یک ادمین نیاز دارید که پیج و فروشگاه شما را پیگیری کند و در حالتی که کسب و کار شما به خوبی بزرگ شود ممکن است به بیشتر از یک ادمین هم نیاز داشته باشید.

همه پیج های بزرگ اینستاگرامی چندین ادمین برای کنترل پیج و درخواست های روی پیج دارند و شما نیز زمانی که فروشگاهتان بزرگ می شود به یک ادمین نیاز دارید که بتواند پیج را برای شما کنترل کند و شما پیگیر کارهای مهم تر باشید پس در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل با ادمین و وظایف آن آشنا شوید.

ادمین اینستاگرام به چه کسی گفته می شود؟

ممکن است برایتان سوال باشد که ادمین در اینستاگرام به چه کسی گفته می شود که در جواب باید گفت ادمین شخصی است که به صورت تمام وقت یا پاره وقت روی پیج اینستاگرامی شما یعنی فروشگاه اینترنتی شما فعالیت می کند و دایرکت ها برای مشاوره یا خرید، کامنت ها، امنیت پیج،مدیریت پیج و… را به عهده می گیرد تا شما بتوانید به دنبال کارهای دیگر توسعه فروشگاه خود باشید.

ادمین به چه کسی گفته می شود؟

خیلی از پیج های بزرگ که تعداد مشتری و مراجعه کننده های بسیار زیادی دارند دارای بیش از چهار الی پنج ادمین دارند که هر یک در یک تایم مشخص یک کار مشخص را انجام دهد و بتوانند به صورت منظم به تمامی درخواست های مراجعه کننده های جواب دهند و کسی منتظر نماند که این امر به افزایش تعامل و افزایش رضایت مشتری می شود و می تواند به پیشرفت کسب و کار شما بیشتر کمک کند.

ادمین ها می تواند خانم یا آقا باشد و تفاوتی ندارند که برای بعضی از کسب و کارها ممکن است تفاوت داشته باشد که خانم باشد یا آقا ولی در حالت کلی هر دو مورد را می توانید انتخاب کنید که برای انتخاب ادمین یک سری نکات و فاکتورها وجود دارد که باید رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از ادمین های خود دریافت کنید.

وظایف ادمین روی  فروشگاه اینترنتی

ادمین اینستاگرامی در حالت کلی روی فروشگاه اینترنتی تعدادی وظایف بر عهده دارد که در ادامه به صورت کامل به وظایف ادمین فروشگاه اینترنتی می پردازیم:

مشاوره به مخاطبان شما

یکی از مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرامی مشاوره دادن در مورد محصولات و خدمات شما به مشتریان شما می باشد که بیشتر آنها به دایرکت مراجعه می کنند و در مورد محصولات شما و امکانات و فواید آنها از ادمین های شما سوال می پرسند تا مطمئن بشوند خدمات و محصولات شما آن چیزی است که نیاز دارند.

پاسخ گویی صحیح و تخصصی می تواند در تبدیل مشتری های شما به مشتری دائمی خیلی تاثیر داشته باشد و باعث ایجاد اعتماد سازی و برندسازی می شود.در این محتوا به صورت کامل به معرفی ادمین اینستاگرام پرداختیم اگر مایل هستید از دیگر مطلب های ما همچون کمپین تبلیغاتی چیست؟  دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ زندینو مراجعه کنید.

ثبت سفارشات مشتریان

وظایف ادمین روی  فروشگاه اینترنتی:

یکی دیگر از وظایف ادمین اینستاگرامی این است که پس از مشاوره دقیق به مشتریان و رفع مشکلات آنها این است که سفارش آنها را ثبت کند و به صورت دقیق تمامی سفارشات یک روز را جمع آوری کرده و تحویل مسئول ثبت سفارشات شما بدهد که هیچ سفارشی به جا نماند و همزمان برای مشتریان شما ارسال شوند.

جواب دادن به کامنت پست های شما

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند به افزایش تعامل پیج شما کمک کند و از طریق آن می توانید مشتری های زیادی را جذب کنید جواب دادن به تمامی کامنت های مشتریان است چون خیلی از مشتریان شما به دایرکت مراجعه نمی کنند قصد خرید دارند اما در کامنت سوال می پرسند اگر به خوبی راهنمایی شوند می توانید آنها را به مشتری خود تبدیل کنید.

انتشار پست و استوری به صورت مرتب روی پیج

شما به عنوان مدیر مجموعه باید هر روزه طبق برنامه مشخصی که دارید پست و استوری های هدفمند تولید کنید و برای ادمین خود مشخص کنید در فلان تایم کدام یک از آنها را روی پیج منتشر کند و متقاضی هایی که از طریق آنها مراجعه می کنند را مشاوره بدهد و به مشتری تبدیل کند.

چه نکاتی برای انتخاب ادمین لازم است

چند نکته وجود دارد که قبل از انتخاب و استخدام ادمین باید به آن توجه داشته باشید که در میان آنها می توان به داشتن سابقه کاری قبلی به عنوان ادمین است که بتواند زود به کارش مسلط شود و کسب و کار شما را با اشتباهات اولیه کار به خطر نیندازد.

در مرحله دوم باید آداب گفتاری محترمانه و بیان شیوا و با تن صدای مناسبی باشد که مشتری بتواند با گوش دادن به لحن گفتار ادمین شما به شما و فروشگاهتان اعتماد کند و از محصولات شما استفاده کند.

چه نکاتی برای انتخاب ادمین لازم است:

در مرحله سوم ادمین شما باید روی کسب و کار محصولات شما تسلط کافی را داشته باشد و بتواند تمامی اطلاعات کافی و لازم را در اختیار مشتریان شما قرار بدهد که بتوانند در مورد سفارش خود مطمئن شوند که دقیقا آن چیزی است که نیاز دارند.

انتخاب ادمین از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید سر خود اقدام کنید و بدون دقت به فاکتورهای لازم شخصی را که تسلط و مهارت کافی ندارد را انتخاب کنید ممکن است به کسب و کار و اعتبار شما لطمه وارد شود چون 90 درصد اختیارات و کارهای فروشگاه شما در دستان ادمین شماست پس باید با احتیاط و دقت کافی نسبت به این مورد اقدام کنید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید