زندینو

Search
فرانت اند و بک اند در وبسایت اینترنتی چیست؟

فرانت اند و بک اند در وبسایت اینترنتی چیست؟

فهرست مطالب

یکی از اصطلاحات مهم در طراحی سایت فرانت‌اند و بک‌اند است و هر کسی بارها با آنها مواجه شده است اما ممکن است از نظر اصلاحی ندانند مفهوم آن چیست که در این محتوا به صورت کامل به این موضوع می‌پردازیم. در این مطلب قصد داریم بدانیم فرانت‌اند و بک‌اند در یک وبسایت اینترنتی چیست و چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

طراحی یک وبسایت اینترنتی برای تمامی مشاغل لازم است و باید همه به فکر راهی برای توسعه و گشترش کسب و کار خود باشند که اینترنتی کردن بهترین ایده برای بزرگ تر کردن حوزه فعالیتتان است اما لازم است قبل از شروع به فعالیت با اصطلاحات و حوزه‌های مختلف فعالیت در آن آشنا شوید تا الگوی فعالیت مناسب و رو به پیشرفتی داشته باشید.

چرا برای توسعه کسب و کار خود به سایت نیاز دارید؟

امروزه همه افراد برای پیشرفت کسب و کار و جوزه فعالیت خود وبسایت اینترنتی دارند و روز سئو و فروش اینترنتی آن تمرکز دارند چون شما در فروشگاه حضوری باید به مشتری‌های محدودی که می‌توانند به فروشگاه شما مراجعه کنند بسنده کنید درحالی که با وبسایت اینترنتی اگر مشتری‌های شما در قطب شمال هم باشد به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند به فروشگاه شما بیاید و از شما خرید کند.

چرا برای توسعه کسب و کار خود به سایت نیاز دارید؟

پس متوجه شدیم که برای هر کسب و کاری وبسایت اینترنتی لازم است و بارها شنیده‌ایم که در مورد اصطلاحات مختلف این زمینه صحبت می‌کنند و در مورد فرانت‌اند و بک اند وبسایت نظر می‌دهند اما واقعا فرانت‌اند و بک‌اند چه بخش‌هایی از وبسایت است؟در جواب باید گفت اصطلاحات بسیار بیشتری از این دو مورد وجود دارد که بسیار کاربردی تر و لازم تر هستند پس باید سعی کنید قبل از حتی شروع به کار تک تک این اصطلاحات را به خوبی بشناسید تا زمانی که با تیم دیجیتال مارکتینگ خود جلسه دارید به راحتی متوجه نقشه راه آنها شوید.

فرانت اند و بک اند چیست؟|چه تفاوت هایی با هم دارند؟

فرانت‌اند یکی از اصطلاحاتی است که بارهای بار آن را دیده‌اید و این مورد چیزی نیست جز ظاهر یک وبسایت که شما می‌بینید یعنی اگر وبسایت را یک فروشگاه در نظر بگیریم این دیزاین و بخشی که مشتری می‌بیند فرانت‌اند گفته می‌شود پس شما به کل وبسایتتان که برای عموم و همه در دسترس است فرانت‌اند گفته می شود.

اما بک‌اند چیست؟ بک اند همانطور که مشخص است اتاق فرمان فروشگاه است یعنی پنلی که دیده نمی‌شود و در دسترس مدیر وبسایت است و از طریق آن وبسایت را کنترل می‌کند بک اند گفته می‌شود پس به صورت کامل با این دو اصطلاح آشنا شدیم که فرانت‌اند برای عموم افراد در دسترس است و می‌توانند آن را ببینند چون هر آنچه شما بتوانید از این فروشگاه اینترنتی ببینید فرانت‌اند و بخش اتاق فرمان و کنترل وبسایت که فقط مدیر سایت می‌بیند بک‌اند است.

فرانت اند و بک اند چیست؟|چه تفاوت هایی با هم دارند؟

اگر شما برنامه نویس باشید و بخواهید با کد نویسی یک وبسایت را طراحی کنید باید هر دوی این بخش‌ها را به جداگانه هر کدام با زبان‌های خود طراحی کنید اما در وبسایت‌های وردپرسی قالبی که خریداری می‌کنید فرانت‌اند شما و وردپرس بک‌اند شماست پس الان متوجه شدید این دو اصطلاج ساده تر آن بود که از اسمشان نمایان است و بارهای بار با آنها مواجه شده‌اید.

باید جه اگر وبسایت خود را با وردپرس بسیازید و هم اگر با کدنویسی انجام دهید باید در انتخاب تیم طراح خود دقت کافی داشته باشید که این کار را با اصولی‌ترین راه برایتان انجام دهد و روی طراحی فرانت‌اند یا خرید قالب مناسب و ایده آل مهارت خاص داشته باشد چون مردمی که وارد وبسایت شما می‌شود در قدم اول فرانت‌اند مهم است اگر طراحی و دیزاین شما چشم او را بگیرد می ماند و گشت زنی می‌کند در غیر اینصورت خارج می‌شود.

تفاوت‌های بک‌اند و فرانت‌اند عبارت اند از:

  • فرانت‌اند جلوه بصری سایت است و بک‌اند بخش مدیریتی
  • طراحی سایت با کد نویسی باید هر دوی آنها با کدها و زبان‌های مختص به خود طراحی شوند
  • آنچه مشتری می‌بیند فرانت‌اند و هرچه مدیران سایت می‌بیننند بک‌اند است
  • در وبسایت غیر کدنویسی قالب سایت فرانت‌اند و وردپرس بک‌اند است
  • و…

چگونه یک تیم مناسب برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟

جال یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برایتان ایجاد شود این است که چگونه یک تیم دیجیتال مارکتینگ مناسب مثل زندینو پیدا کنیم که بتواند فرانت اند و بک اند وبسایت ما را بدون کدنویسی در اصولی ترین و جذاب ترین روش‌ها انجام دهد؟در جواب باید گفت که می‌‎توانید از مشاوره رایگان تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو استفاده کنید و نقشه راه مناسب را از آنها دریافت کنید تا کسب و کار خود را در درست‌ترین شیوه آغاز کنید و در مناسب‌ترین قدم‌ها پا بگذارید.

چگونه یک تیم مناسب برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟

طراحی سایت اولین قدم و یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در شروع کسب و کار اینترنتی است چون باید قدم اول یعنی ساخت مغازه اینترنتی شما از یک طراح حرفه‌ای و کارآموخته استفاده شود که بتواند راه‌های زیادی را در اختیار شما قرار دهد به شما حوزه گسترده‌ای از انتخاب ایده فرانت اند سایت به شما دهد و در این محتوا به صورت کامل به دو واژه مهم فرانت اند و بک اند پرداختیم اگر می‌خواهید در مورد اصطلاحات طراحی سایت بهتر آشنا شوید به بلاگ زندینو مراجعه کنید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید