زندینو

Search
چگونه مشتری را به خاطر قیمت از دست ندهیم؟

چگونه مشتری را به خاطر قیمت از دست ندهیم؟

فهرست مطالب

یکی از مواردی که خیلی از افراد به خاطر آن نگران هستند و احساس می کنند اگر قیمت رقابتی و مناسب نداشته باشند، مشتری های خود را از دست می دهند و برایشان سوال است که چگونه مشتری را به خاطر قیمت از دست ندهیم؟ در این موقعیت چند مورد بسیار مهم می تواند تعیین کننده این باشد که مشتری ها را از دست می دهید یا خیر. پس در ادامه این مطلب با زندینو همراه باشید تا به بررسی کامل این موضوع بپردازیم و بدانیم که چگونه قیمت گذاری محصولات خود را انجام دهیم که مشتری های خود را از دست ندهیم.

بحث اختلاف قیمت زیاد، هم برای قیمت‌های پایین تر و هم قیمت‌های بالاتر بسیار مطرح است و می تواند روی مشتری نیز تاثیر زیادی داشته باشد، پس این موضوع را باید جدی بگیرید.

چگونه قیمت محصول باعث از دست دادن مشتری می شود؟

اغلب مشتری هایی که به دنبال یک محصول هستند از قبل چندین فروشگاه دیگر را بررسی کرده اند و در مورد قیمت های حدودی محصول اطلاع دارند و اگر قیمت محصول شما با قیمت های عرضه شده در بازار تفاوت زیادی داشته باشد، ممکن است باعث از دست دادن مشتری شود. پس باید در قیمت گذاری محصول دقت زیادی داشته باشید و سودی که برای محصول در نظر می گیرید مشابه بازار باشد در غیر این صورت فروشی از محصول نخواهید داشت.

چگونه قیمت محصول باعث از دست دادن مشتری می شود؟

آیا فقط قیمت های بالاتر مشکل ساز می شوند؟

ممکن است تصور کنید که فقط در صورتی که قیمت های شما بالاتر از قیمت بازار باشد، برایتان مشکل ساز می شود و مشتری از دست می دهید. اما این مورد برای قیمت های بسیار پایین تر از قیمت بازار نیز صدق می کند و ممکن است برای مشتری حدس و گمان هایی ایجاد کند که از خرید منصرف شود.

زمانی که شما حتی با کیفیت ترین محصول را هم با قیمت های بسیار پایین تر از قیمت بازار با سود کمتر عرضه می کنید که فروش بیشتری داشته باشید، ممکن است منجر به این مورد شود که کلا از این محصول فروش نداشته باشید. چون احتمال دارد مشتری گمان کند محصول شما فیک محصول اصلی باشد و به همین دلیل اختلاف قیمت زیادی با بازار دارد. پس قیمت هایتان نباید چه از نظر بیشتر بودن و چه از نظر کمتر بودن با بازار زیاد تفاوت داشته باشد.

شاید تصور کنید قیمت های پایین تر در نظر بگیرید مشتری با اشتیاق بیشتر خرید می کند اما ممکن است مشتری تصور کند قیمت هایی غیر منطقی گذاشته اید که از آنها کلاهبرداری کنید و محصولی بعد از خرید برای آنها نفرستید و باز هم از خرید منصرف شود و دلیل این امر این است که مشتری در کسب و کار اینترنتی به صورت مستقیم با شما در ارتباط نیست و ممکن است حدس و گمان های زیادی برایش ایجاد شود که بی پاسخ بماند. به همین دلیل باید در قیمت گذاری و سایر اطلاعات محصول دقت زیادی داشته باشید. 

قیمت گذاری محصولات را چگونه باید انجام دهیم؟

برای قیمت گذاری محصولات باید دقت زیادی داشته باشید و مواردی را باید رعایت کنید که در این قسمت به صورت کامل همه این موارد را بررسی می کنیم: 

قیمت ها با قیمت اصلی تفاوت زیادی نداشته باشد

یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر داشته باشید این است که باید قیمت هایی که برای محصول تعیین می کنید حدودا با قیمت های عرضه شده در بازار نزدیک باشد. حتی اگر می خواهید ارزان تر هم در نظر بگیرید این مقدار بسیار جزئی باشد که مشتری متوجه این مورد باشد که شما این کاهش قیمت را برای تخفیف اعمال کرده اید نه برای هدف دیگری که برای مشتری بدگمانی ایجاد کند و از خرید منصرف شود.

تخفیف جزئی اعمال کنید

سعی کنید اگر قیمت محصولی در بازار 500 هزار تومان است شما در حد 30 هزار تومان که نشانگر تخفیف باشد حتما اعمال کنید و قیمت محصول را 470 هزار تومان بگذارید و زمانی که قیمت به زیر 500 هزار تومان برسد مشتری تصور می کند برای این محصول 400 هزار تومان هزینه می کند نه 500 هزار تومان پس این مورد را در حدی که در توانتان است و سود شما را بسیار کم نمی کند انجام دهید.

تخفیف جزئی اعمال کنید 

قیمت های فضایی در نظر نگیرید

خیلی از افراد برای سود بیشتر تصور می کنند اگر محصول خود را وسوسه کننده معرفی کنند، می توانند گران فروشی بکنند و محصولی که ممکن است با سودش در بازار قیمت 500 هزار تومان داشته باشد را 700 تا 800 هزار تومان قیمت گذاری کنند و این اطمینان را به شما می دهم که یک فروش هم از این محصول نخواهند داشت و کسی هم که خرید می کند از قیمت اصلی محصول اطلاع ندارد که پس از خرید با دانستن قیمت اصلی محصول منجر به شکایت و از بین رفتن اعتبار فروشگاهتان می شود. 

تا جایی که می توانید ارسال محصول را رایگان کنید

شاید باورش برایتان سخت باشد اما هزینه ارسال حتی برای محصولی که مقدار زیادی هم برایش هزینه کرده اند بسیار اهمیت دارد و زمانی که مشتری متوجه می شود که ارسال رایگان دارید، احتمال خریدشان بسیار بیشتر می شود. پس سعی کنید اگر هم سود محصولات کم است برای ارسال رایگان شرط تعیین کنید که می تواند فروشتان را هم بیشتر کند. مثلا تعیین کنید که اگر خرید بالای 800 هزار تومان داشته باشید ارسال محصولات رایگان می شود و مشتری ترغیب می شود خرید بیشتری انجام دهد تا ارسال رایگان را شامل شود.

تا اینجا به خوبی با چگونه مشتری را به خاطر قیمت از دست ندهیم؟ آشنا شدید در ادامه به چند تا از سوالات مهم پاسخ می دهیم اما اگر می خواهید از دیگر مطلب های زندینو دیدن جذب مشتری لوازم آرایشی با ارسال پیامک کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

آیا همه مشتری ها قیمت محصولات را می دانند؟

یکی از سوالاتی که با مطرح شدن این موضوع برای خیلی از افراد ایجاد می شود این است که چند درصد مشتری ها ممکن است قیمت اصلی محصول را بدانند؟بحث اصلی اطلاع مشتری از قیمت اصلی محصول نیست، چون حتی اگر تصور کنیم مشتری در مورد قیمت محصول اطلاع نداشته باشد بعد از خرید در مورد محصول تحقیق می کند و ممکن است یکی از اطرافیان مشتری این محصول را قبل از او خریده باشد.

پس در هر صورت مشتری از قیمت محصول اطلاع پیدا می کند و منجر به شکایت مشتری و از بین رفتن اعتبار شما می شود پس باید در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات برای افزایش فروش اعتمادسازی و کسب رضایت مشتری است.

تنها موردی که پس از خرید مشتری از فروشگاه شما منجر به خرید دوباره و جذب مشتری بیشتر برای شما می شود رضایت مشتری است که مشتری هم از کیفیت محصول و از قیمت آن نسبت به بازار راضی باشد و منجر به اعتمادسازی شود و برای شما بازاریابی و فروش بیشتر رقم بزند.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید