زندینو

Search
چگونه یک دامنه خوب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

چگونه یک دامنه خوب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

انتخاب یک دامنه مناسب که پتانسیل برندسازی را داشته باشد یکی از مهم ترین نکاتی است که باید قبل از طراحی سایت و راه اندازی فروشگاهی اینترنتی در نظر داشته باشید در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل بررسی کنیم که دامنه چیست و چگونه یک دامنه خوب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

اولین قدم برای طراحی سایت انتخاب هاست و دامنه مناسب برای کسب و کار شماست که برای این کار باید فاکتورهایی را مد نظر داشته باشید که بهترین انتخاب را داشته باشید.

دامنه چیست و چرا باید در انتخاب آن دقت کرد؟!

دامنه همان اسم سایت شما یا برند تجاری شماست که مشتری های شما فروشگاه یا کسب و کار شما را با این اسم می شناسند و لازم است در انتخاب اسم سایت خود دقت زیادی داشته باشید چون مخاطب های شما در طول زمان اسم سایت شما در ذهنشان حک می شود و شما و محصولات شما را با این اسم می شناسند و عوض کردن اسم فروشگاه در آینده می تواند یک خطر بسیار بزرگ برای اعتبار شما باشد و بخش عمده ای از مشتری های خود را از دست بدهید پس باید زمانی که دامنه خود را تهیه می کنید با اطمینان کامل دامنه خود را انتخاب کنید. 

دامنه چیست و چرا باید در انتخاب آن دقت کرد؟!

چند نوع دامنه داریم؟

یکی از سوالات رایج خیلی از مراجعه کنندگان زندینو این است که چند نوع دامنه داریم؟ در جواب این سوال باید بدانید که انواع مختلف از دامنه ها وجود دارد که از میان آنها می توان به : 

  • ir.
  • com.
  • net.
  • org.
  • xyz.
  • info.

این موارد که اشاره کردیم از اصلی ترین پسوندهای دامنه است اما پسوندهای بسیار بیشتری هم وجود دارد که بیشتر از ir که دامنه اختصاصی ایران است استفاده می شود که برای فعالیت در حوزه کشور است و دامنه پرکاربرد دیگر com است که پسوند بین المللی است و در هر کجای دنیا می توانید به عنوان پسوند بین المللی می توانید از آن استفاده کنید.

پس متوجه شدیم که دامنه چیست و چه کاربردی دارد و باید در انتخاب اسم دامنه و نوع پسوند آن دقت زیادی داشته باشیم که در آینده مجبور به تغییر آن نباشیم و کسب و کار ما به خطر نیفتد. 

فاکتورهای لازم برای انتخاب دامنه

 برای انتخاب یک دامنه مناسب و اطمینان داشتن از دامنه ای که انتخاب می کنیم چند مورد وجود دارد که باید رعایت کنیم که در برندسازی ما نیز تاثیر زیادی داشته باشد.

کوتاه بودن اسم دامنه

قبل از طراحی سایت در ارومیه باید به دنبال یک دامنه مناسب برای سایت خود باشید که یکی از ویژگی های مهم دامنه ای که انتخاب می کنید این است که باید اسم کوتاهی داشته باشد و نباید از اسم های سخت و پیچیده و طولانی استفاده کنید چون این اسم در ذهن مخاطب می ماند و زمانی که قصد خرید محصولات شما را دارد باید بتواند راحت شما را به یاد آورده و به خرید مراجعه کند پس اسمی را انتخاب کنید کوتاه و ساده باشد و راحت در ذهن بماند. 

استفاده از اسم های خاص

منظور از استفاده اسم خاص این است که لازم نیست همیشه از یک اسم باستانی یا یک کلمه پر معنا استفاده کنید بلکه می توانید از یک اسم خاص کاملا بی معنی استفاده کنید چون این کسب و کار و اعتبار شماست که به دامنه شما روج و معنی می بخشد. 

عدم استفاده از اعداد در دامنه

سعی کنید دامنه ای که انتخاب می کنید بک کلمه کوتاه باشد و داخل آن از اعداد و نمادهای سخت استفاده نکنید که برای مشتری گنگ باشد چون صراحت و سادگی اسم برند شما نشانه ای برای اعتبار شماست و زمانی که سایتی اسمی پیچیده و گنگ داشته باشد مشتری بدبین می شود.

عدم استفاده از اسم های تکراری:

درست است که نمی توانید از دامنه تکراری استفاده کنید اما خیلی از افراد تصور می کنند استفاده از برندهایی که موفق شده اند با کمی تغییرات می تواند به شناخته شدن سریع تر آنها کمک کند اما این مورد می تواند به کل کسب و کار شما را نابود کند چون برندی که به دنبال شهرت آن هستید قبلا موفق شده و مشتری های پروپاقرص خود را دارد و با دیدن سایت شما که مشابه سایت اصلی است ممکن است تصور کنند سایت کلاه برداری است و کلا بازدهی منفی داشته باشد.

عدم استفاده از اسم های تکراری:

چگونه دامنه مناسب برای کسب و کار خود را پیدا کنیم؟

یکی از مهم ترین کارهایی که برای انتخاب یک دامنه مناسب می توانید انجام دهید این است که از کمک یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای و با  تجربه در این زمینه مثل زندینو استفاده کنید که با مشاوره رایگان به شما کمک کند بهترین اسم را با توجه به حوزه کاری و نوع محصولی که دارید انتخاب کنید و برای طراحی سایت و سئو در مهاباد به شما کمک کند.

تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو با سابقه چندین ساله در زمینه طراحی سایت و سئو می تواند با تجربه ای که در این زمینه دارد بهترین پیشنهادها و راه های مناسب برای انتخاب یک اسم ایده آل را به شما پیشنهاد کند با یک دید باز به شما کمک کند یک سایت اصولی و رو به رشد داشته باشید پس از اولین قدم طراحی سایت سعی کنید همراه یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای باشید.

خیلی از افراد قبل از پیدا کردن یک تیم دیجیتال مارکتینگ اسم دامنه خود را پیدا می کنند و چه بسا اشتباه هم انتخاب شده باشد آن را خریداری می کنند و بعد تیم خود را انتخاب می گویند برای این دامنه سایت می خواهیم درحالی که اصلی ترین مرحله همان مراحل اول کار یا انتخاب یک دامنه مناسب است پس سعی کنید از همان ابتدای کار یعنی انتخاب دامنه مناسب همراه زندینو باشید. 

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید