زندینو

Search
چگونه به شکایات مشتریان رسیدگی کنیم؟

چگونه به شکایات مشتریان رسیدگی کنیم؟

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید شکایات مشتری ها است که باید به آنها رسیدگی کنید تا همان مشتری که شکایت دارد مشکلش رفع شود و دوباره از شما خرید کند و زمانی که شما راهی برای رفع شکایات مشتری های خود قرار ندهید مشتری های شما گمان می کنند شما کلاهبرداری می کنید پس در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل، به بررسی این موضوع که چگونه به شکایات مشتریان رسیدگی کنیم؟ بپردازیم.

داشتن محصولات با کیفیت، سئو و تولید محتوای اصولی خیلی عالی است و قطعا در رشد کسب و کارتان به شما کمک می کند اما به این دلیل نیست که شما شکایتی از طرف مشتری نداشته باشید چون شکایت های مشتری به دلایل مختلفی ایجاد می شود که در ادامه این موارد را کامل بررسی می کنیم.

چرا مشتری های ما شکایت دارند؟

دلایل زیادی می تواند برای وجود شکایت های مشتری وجود داشته باشد و معمولا زمانی این مشکلات به مرحله شکایت می رسد که مشتری راهی برای پاسخگویی شما پیدا نکند که در این قسمت این موضوع را بررسی می کنیم:

چرا مشتری های ما شکایت دارند؟

محصول مشابه عکس محصول نباشد

سعی کنید برای تولید محتوا و فریب دادن مشتری از یک محصول با کیفیت استفاده نکنید و زمانی که سفارش می دهد محصولی بی کیفیت برای مشتری ارسال کنید چون مشتری فرق این دو مورد را به راحتی می فهمد و اعتبار فروشگاهتان زیر سوال می رود پس سعی کنید همان محصولی را در تولید محتوای خود استفاده می کنید همان را برای مشتری بفرستید.

محصولات فیک نفروشید

زمانی که شما در تولید محتوای خود به گونه ای مشتری را مجاب می کنید که این محصول همان محصولی است که نیازهای شما را برطرف می کند باید بدانید که این محصول زمانی می تواند این نیازها را رفع کند که اورجینال این برند باشد چون محصول فیک و بی کیفیت آن این ویژگی ها را ندارد بلکه با بی کیفیت ترین مواد اولیه تنها محصولی از نظر ظاهر مشابه اصلی تهیه کرده اند. 

بسته دیر به دست مشتری برسد

سعی کنید بررسی کنید که برای هر منطقه از کشور دقیقا چقدر زمان می برد با پست برسد به دستشان و از یک زمان مشخص برای هر منطقه ای استفاده نکنید چون یک الی دو روز دیرتر رسیدن محصول به دست مشتری می تواند منجر به شکایت و بدگمانی مشتری نسبت به شما شود. 

عدم رفع نیاز مشتری 

در تولید محتوا و معرفی محصولات خود آن ویژگی و کارایی هایی را ذکر کنید که واقعا محصول روی آن تاثیر داشته باشد و اگر شما روی موردی تاکید کنید و مشتری برای این نیاز خریداری و استفاده کند و نتیجه ای از ان حاصل نشود باعث ایجاد شکایت و بدگمانی مشتری می شود.

راه های رسیدگی به شکایات مشتری ها

برای این که بتوانید زمانی که مشتری نسبت به موضوعی شکایت دارد مورد شکایت انها را بررسی کنید و با رفع مشکل آنها رضایتشان را بدست بیاورید که همچنان مشتری وفادار شما باشند باید زمان طراحی سایت در ارومیه در سایت خود قسمت هایی برای پیگیری سفارشات و پشتیبانی داشته باشید که در این قسمت آدرس صفحه های شبکه اجتماعی ، شماره تماس، ایمیل و… شما قرار داده می شود که مشتری به راحتی بتواند شکایت خود را مطرح کند و شما مشکل را برای ایشان رفع کنید. 

پیگیری شکایات با شماره تماس

یکی از بهترین راه ها برای اینکه کار به بدگمانی و شکایت مشتری نرسد وجود شماره تماس مشاور شما باشد که با مشتری هایی که موردی برایشان سوال است یا شکایت دارند صحبت کند و تا جایی که امکان داشته باشد برای رفع مشکلشان راهنماییشان کند که این حس مسئولیت پذیری و پاسخگویی شما باعث اعتماد سازی بیشتر نیز می شود.

پیگیری شکایات با شماره تماس

پیگیری شکایات با ارسال تیکت

برای اینکار پس از طراحی سایت در جلفا باید طراح سایت شما بخشی در سایت شما قرار دهد به اسم پیگیری سفارشات که در این قسمت مشتری پیام خود و مشکل خود را مطرح می کند و در قالب یک پیام برای شما بیان کند و شما با ارسال دوباره تیکت آنها را راهنمایی کنید.  

پیگیری سفارشات با شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین راه ها استفاده از شبکه های اجتماعی است چون امروزه بیشتر افراد شبکه های اجتماعی را دارند و روی آنها فعالیت می کنند و می توانید به مشتری های خود اعلام کنید که می توانید مشکلات خود را در فلان شبکه به این آدرس بفرستند تا همکاران ما بررسی و نتیجه نهایی را به شما اعلام کنن و مشکل شما را به صورت کامل رفع کنند. 

چه زمانی مشتری نسبت به ما بدگمان می شود

جالب است بدانید که مشتری زمانی که از طرف شما و محصولتان دچار مشکلی می شود دچار بدگمانی نمی شود بلکه اقدام به رفع این مشکل از طرف شما می کند و زمانی که از طرف شما مشکل آنها برطرف شود هیچ مشکلی ایجاد نمی شود و برعکس مشتری بیشتر از قبل هم به دلیل پاسخگویی و رفع مشکلشان به شما اعتماد می کند و به مشتری های دائمی شما تبدیل می شود. 

همیشه پس از طراحی سایت برای هر کسب و کاری نه فقط فروشگاهی ، حتما بخش پشتیبانی و رسیدگی به شکایات را داشته باشید که مشتری بیشتر احساس راحتی کند و با خیال راحت که مشکلی ایجاد نمی شود و اگر هم مشکلی ایجاد شود از جانب شما این مشکل برطرف می شود و شما پاسخگو هستید و مشتری را به امان خدا ول نمی کنید.

همه ما زمانی که از فروشگاهی خرید می کنیم دوست داریم قبل و بعد ار خرید نیز ارتباط کوچکی با فروشنده داشته باشیم که مطمئن باشیم محصولی که تهیه کرده ایم بهترین و با کیفیت ترین محصولی است که می توانستیم پیدا کنیم و عدم حضور فعال شما در پشت پرده سایت به فروشگاه حس بی اعتمادی و عدم فعالیت شما را به مشتری می دهد پس اصلا برای دیدن دیگر محصولات اقدام نمی کند و به دنبال سایت هایی می رود که هم معرفی محصول و هم اعتمادسازی بهتری کرده اند.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید