زندینو

Search
چگونه سایتی جذاب داشته باشیم؟

چگونه سایتی جذاب داشته باشیم؟

فهرست مطالب

یکی از فاکتورهای مهم برای طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی داشتن یک دیزاین جذاب است اما چگونه سایتی جذاب داشته باشیم؟  برای این کار به یک طراح سایت حرفه ای و یک طراح گرافیک با تجربه نیاز دارید که در این محتوا قصد داریم همراه زندینو به بررسی و تحلیل این موضوع بپردازم پس ادامه این محتوا را از دست ندهید تا به صورت کامل بدانیم برای داشتن یک سایت جذاب چه کاری باید انجام دهیم.

امروزه طراح های سایت زیادی مشغول فعالیت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند اما برای اینکه از هم از نظر دیزاین و هم از نظر فنی از کیفیت سایتی که تحویل می گیرید اطمینان داشته باشید باید کار را به افراد با تجربه در این بازار بسپارید. 

چرا دیزاین سایت اهمیت دارد؟

ممکن است برایتان سوال باشد که چرا تا این حد جذاب و زیبا بودن دیزاین سایت اهمیت دارد؟ دیزاین مهم تر است یا داشتن محصولات و تولید محتوای با کیفیت؟

مقایسه بین کیفیت محصولات و تولید محتوا با اهمیت دیزاین سایت یک مقایسه اشتباه است چون هر دوی این مورد برای داشتن یک سایت مشتری پسند و به موفقیت رسیدن لازم و ضروری است که در این قسمت به اهمیت دیزاین سایت می پردازیم.

داشتن یک تم زیبا و مشتری پسند را می توان با ویترین مغازه مقایسه کرد که ممکن است شما یک محصول مشابه را از یک مغازه ای که دیزاین جذاب و چشم گیری دارد خریداری کنید اما از فروشگاهی که دیزاین معمولی دارد خریداری نکنید.

چرا دیزاین سایت اهمیت دارد؟

حتی ممکن است متوجه وجود این محصول در مغازه دومی نشوید چون قبل از محصولات، دیزاین فروشگاه شما به چشم مشتری می خورد و اگر دیزاین فروشگاه شما جذاب باشد پیش قدم می شود و محصولات شما را می بیند در غیر اینصورت مشتری خود را به سمت حریف کاری خود هدایت کرده اید. 

در وبسایت اینترنتی نیز داشتن یک سایت جذاب با یک طراحی اصولی بسیار اهمیت دارد چون زمانی که مشتری وارد سایت شما می شود اول از هر چیزی به این توجه می کند که رنگ های به کار رفته در سایت با یکدیگر همخوانی دارند یا خیر یا از چه طرحی برای ساختار سایت خود استفاده کرده اید.

شاید مشتری به صورت فنی این موارد را بررسی نکند، اما زمانی که وارد می شود همان لحظه اول که تم سایت شما چشم او را بگیرد راه را برای دیدن کردن از محصولات را برایش باز کرده اید اما اگر مشتری لحظه اول از طرح و رنگ بندی سایت شما خوشش نیاید این مشتری را سوخته حساب کنید پس باید قبل از شروع و اقدام به سایت تاناکورا باید این موارد را برای خود مشخص کنید. 

یک سایت اصولی از نظر دیزاین چگونه است؟

برای داشتن یک سایت اصولی از نظر دیزاین باید چند فاکتور را در نظر داشته باشید و در طراحی خود از این موارد استفاده کنید که در ادامه همه این موارد را به صورت کامل بررسی می کنیم: 

داشتن بنرهای جذاب معرفی سایت

زمانی که مشتری سایت شما را باز می کند قبل از محصولات و خدمات شما دو الی سه بنر معرفی سایت، حوزه فعالیت و محصولات شما وجود دارد تا مشتری در یک نگاه با حوزه کاری شما آشنا شود و باید در طراحی این بنر ها از اوج خلاقیت طراح گرافیک خود استفاده کنید که مشتری با یک نگاه جذب فروشگاه و محصولات شما شود و همچنین ترکیب رنگ هایی استفاده کند که با تم اصلی سایت همخوانی داشته باشد. 

استفاده از رنگ های روشن و چشم گیر

برای انتخاب رنگ های استفاده شده در سایت باید چند نکته را در نظر بگیرید که باید قبل از طراحی سایت در ارومیه و شهرهای دیگر این مورد را بررسی کنید و یکی از این موارد بستگی و به حوزه کاری شما و نوع محصولاتی است که به فروش می رسانید و همانطور که می دانید به صورت ثابت معمولا برخی رنگ ها نشان دهنده کاربرد این محصولات هستند.

مثلا در اکسسوری های بانوان چون رنگ های این محصولات بیشتر متمایل به رنگ های روشن مثل :  قرمز، صورتی، بنفش، یاسمنی، زرد و… است از این ترکیب رنگ ها می توانید استفاده کنید..

استفاده از رنگ های روشن و چشم گیر

دیزاین مرتب و اصولی داشته باشید

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید این است که همه بخش های سایت را با یک طرح جذاب به صورت اصولی و مرتب طراحی کنید تا مشتری برای پیدا کردن یک بخش از سایت شما دچار سردرگمی نشود و همه آنچه در فروشگاه شما نیاز دارد به آسان ترین و زیبا ترین شکل در اختیارش قرار گرفته باشد. 

چگونه یک دیزاینر جذاب پیدا کنیم؟

برای این مورد بسیار واجب است که از مهارت های یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای مثل زندینو استفاده کنید که دارای حرفه ای ترین طراح سایت ها و گرافیست ها است و این امکان را به شما می دهد که گرافیست و طراح سایتتان در کنار یکدیگر با ایده مشترک و جذاب خود سیات شما را طراحی کنند تا اینکه شما طراحی سایت را به فردی بسپارید و در نهایت برای گرافیک آن هم به دنبال یک طراح گرافیک دیگر نیز باشید. 

زندینو یک تیم دیجیتال مارکتینگ با تجربه است که دارای 18 نفر افراد حرفه ای و کار آموخته است که می تواند در تمامی زمینه های : طراحی سایت، سئو، تولید محتوا، دیزاین و گرافیک، تبلیغات و بازاریابی و… به شما کمک کند پس می توانید با استفاده از مشاوره رایگان تیم زندینو تمامی نقشه راه این مسیر را داشته باشید و بدانید که دقیقا از کجا باید برای پیشرفت در این نوع کسب و کار شروع کنید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید