زندینو

Search
چگونه با یک بسته بندی جذاب فروشمان را چند برابر کنیم؟

چگونه با یک بسته بندی جذاب فروشمان را چند برابر کنیم؟

فهرست مطالب

یکی از مواردی که خیلی از افراد برای افزایش فروش و تبدیل مشتری های خود به یک مشتری ثابت و دائمی به آن توجه نمی کنند بسته بندی جذاب محصولات است. چگونه با یک بسته بندی جذاب فروشمان را چند برابر کنیم؟ این مورد تاثیر بسیار زیادی روی تجربه خوشایند مشتری از خرید شما را به همراه دارد و او را ترغیب می کند که شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کند و همه خرید های خود را از شما انجام دهد پس در ادامه با ما همراه باشید تا به نکات مهمی در مورد بسته بندی محصولات بپردازیم.

شاید بارها برای خودتان نیز پیش آمده باشد که زمانی محصولی به دستتان می رسد ناخودآگاه به بسته بندی آن دقت می کنید که چگونه بسته بندی شده است و چه چیزهایی در بسته شما قرار داده شده است. پس ادامه این مطلب زندینو را از دست ندهید که از اهمیت زیادی برخوردار است. 

چرا مشتری اینقدر به بسته بندی محصول اهمیت می دهد؟

بسته بندی محصول برای هرکسی که خرید انجام می دهد بسیار حائز اهمیت است. چون بسته بندی سفارش نشان دهنده اهمیت فروشنده به تجربه خرید مشتری است و برای مشتری و خریدش احترام قائل است.

تصور کنید محصولی خریداری کرده اید و در مسیری که تا به دستتان میرسد آسیب ببیند، می تواند تجربه ای برایتان رقم بزند که تا مدت ها از خرید اینترنتی دوری کنید. پس این مورد برای هرکسی که خرید اینترنتی انجام می دهد اهمیت دارد و مشتری انتظار دارد به اعتمادی که به فروشگاه شما کرده است احترام بگذارید و با یک بسته بندی جذاب او را به یک مشتری دائمی تبدیل کنید. 

چرا مشتری اینقدر به بسته بندی محصول اهمیت می دهد؟

زیبایی بسته مهم تر است یا امنیت بسته؟

در بین این دو مورد نمی توان یکی را انتخاب کرد چون هر دو مورد اهمیت زیادی دارند. اما باید امنیت بسته در اولویت اول باشد و تضمین کنید که تحت هر شرایطی مشتری بسته سالم به دستش می رسد و در مسیر ارسال محصول دچار آسیب و شکستگی نمی شود و باید از ابزار های مراقبتی مناسب استفاده کنید تا بسته بندی سالم و محکمی داشته باشید. 

در مرحله دوم، زیبایی بسته بندی نیز میتواند تجربه خوشایندی برای مشتری از خرید شما رقم بزند. پس باید به این مورد نیز دقت کنید و رعایت کردن نکاتی که در ادامه به صورت کامل بررسی می کنیم می تواند به برندسازی و اعتمادسازی شما کمک کند. پس امنیت بسته در اولویت قرار دارد اما نباید از هیچ یک از این موارد غافل شوید. 

آیا هزینه ی بسته بندی با کیفیت و جذاب بالا نیست؟

شما در هر صورت زمانی که محصولی برای مشتری ارسال می کنید باید مرسوله را بسته بندی کنید و اصل وسایل بسته بندی را باید در هر صورت استفاده کنید. در این میان استفاده از برند تجاری خودتان و یک هدیه کوچک همراه محصول برای مشتری می تواند تاثیر بسیار زیادی روی فروش شما داشته باشد و اگر این ذهنیت را داشته باشید که این امر به بیشتر شدن چندین برابری فروش شما کمک می کند این هزینه جزئی که برایتان دارد را در نظر نمی گیرید. 

راه های یک بسته بندی جذاب

در این قسمت قصد داریم ایده های جذاب و ایمنی که برای بسته بندی ایده آل یک محصول وجود دارد را به شما معرفی کنیم، تا شما هم با یک بسته بندی جذاب مشتری های خود را غافلگیر کنید و یک تجربه خرید خوشایند برایشان فراهم کنید. 

استفاده از وسایل مورد نیاز برای امنیت بسته

این مورد را دوباره ذکر کردیم تا متوجه شوید که امنیت بسته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تا جایی که امکان دارد باید بسته خود را محکم بسته بندی کنید که در مسیر راه مشکلی برای محصول ایجاد نشود و اگر محصولتان از جعبه پستی کوچک تر است سعی کنید بقیه فضای خالی را پر کنید که محصول در جعبه رفت و آمد نکند و دچار مشکل نشود. 

استفاده از لوگوی تجاری روی بسته

دقت کردید زمانی که بسته ای از دیجی کالا به دستتان می رسد روی جعبه پستی برند دیجی کالا و حتی چسبی که برای بسته بندی استفاده می کنند اسم و لوگوی دیجی کالا روی آن وجود دارد؟ این کار ممکن است برایتان کمی هزینه بردار باشد اما به شدت به برندسازی و اعتمادسازی مشتری کمک می کند و چشم مشتری را می گیرد.

گذاشتن یک کادوی کوچک برای مشتری به عنوان قدردانی از خرید

زمانی که مشتری وسیله ای از شما خریداری می کند، در هنگام بسته بندی سعی کنید یک هدیه کوچک برای مشتری داخل بسته قرار دهید که بسیار به تجربه خوشایند مشتری از فروشگاه شما کمک می کند و باعث می شود مخاطب به مشتری دائمی شما تبدیل شود.

گذاشتن متنی از توضیحات استفاده از محصول

سعی کنید برای هر یک از محصولات خود برگه هایی را از قبل آماده کنید و درباره فروشگاه شما و محصولاتتان و همچنین محصولی که خریدار تهیه کرده است و نحوه استفاده و کاربردهای آن را توضیح بدهید. این مورد به مشتری نشان می دهد که هدف شما تنها فروش محصول نبوده بلکه قصد کمک کردن به مشتری را هم داشته اید و اعتماد مشتری به فروشگاه شما بیشتر می شود.

گذاشتن کاتالوگی از دیگر محصولات مشابه

می توانید یک کاتالوگ کوچک از سایر محصولات خود داشته باشید و همراه بسته برای مشتری بفرستید و او را یک بار دیگر مجاب کنید که محصولات شما را ببیند و حتی تصور کنید اگر مشتری کاتالوگ شما را گم کند و کس دیگری پیدا کند این خود یک تبلیغات برای شما محسوب می شود. 

تا ابنجا به خوبی با چگونه با یک بسته بندی جذاب فروشمان را چند برابر کنیم؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های زندینو همچون مطلب بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما ماجعه نمایید.

چرا باید از برند و اسم تجاری خود زیاد استفاده کنیم؟

زمانی که شما یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی می کنید باید در نظر داشته باشید هزاران پیج و سایت دیگر در حوزه شما وجود دارد و محصولات درجه یک عرضه می کنند و برای اینکه بخواهید مشتری که یک بار از شما خرید کرده است برای بار دوم نیز از شما خرید کند دو نکته را باید رعایت کنید.

ممکن است مشتری که از شما خرید می کند یا خیلی وقت است شما را دنبال می کند و یا اینکه اتفاقی محصولات و فروشگاه شما را دیده و خرید کرده است. اما برای خریدهای بعدی این مشتری چگونه او را مجاب کنیم که از ما خرید کند؟

چرا باید از برند و اسم تجاری خود زیاد استفاده کنیم؟

استفاده از اسم تجاری کوتاه و ساده

سعی کنید برای فروشگاه خود یک اسم کوتاه و به یادماندنی انتخاب کنید که به راحتی در ذهن بماند و مشتری زمانی که به محصولات شما نیاز داشته باشد فورا اسم فروشگاه شما در ذهنش تداعی شود و برای خرید های بعدی خود به فروشگاه شما مراجعه کند. 

استفاده زیاد از لوگو و برند تجاری خود در بسته بندی

مشتری زمانی که هم در پیج کاری شما و هم در سایتتان و روی عکس محصولاتتان برند شما را می بیند و همچنین زمانی که بسته به دستش می رسد لوگو و اسم تجاری شما را می بیند دوباره برند و فروشگاه شما در ذهنش تداعی می شود و اسم فروشگاه شما در ذهنش حک می شود و زمانی که به این محصولات نیاز داشته باشد به فروشگاه شما مراجعه می کند و به مشتری دائمی شما تبدیل می شود. 

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید