زندینو

Search
الگوریتم های گوگل + معرفی الگوریتم های کاربردی گوگل

الگوریتم های گوگل + معرفی الگوریتم های کاربردی گوگل

فهرست مطالب

بسیاری از کسب و کار های آنلاین مانند فروشگاه های اینترنتی و شرکت ها برای این که بتوانند در سطح موتور های جستوجوگر رتبه بالایی را کسب کنند ، علاوه بر قوانین گوگل، نیاز است که تمامی الگوریتم های مختلف را به خوبی بشناسند و با طرز عملکرد آن ها آشنایی داشته باشند. باید بدانید گوگل تمامی این الگوریتم ها را برای این به وجود می آورد تا به راحتی بتواند بررسی وبسایت ها را با دقت بالاتری انجام دهد و وب سایت ها را به کاربران خود نمایش دهد. در اصل این روش کسب رضایت تجربه کاربری بوده که گوگل به فکر ایجاد تمامی این الگوریتم ها افتاد و بر اساس بررسی نظرات تمامی این الگوریتم ها را در سطح گوگل قرار داده است . در این مطلب سعی داریم به الگوریتم های گوگل – معرفی الگوریتم های کاربردی گوگل بپردازیم .

اگر شما هم در زمینه ی سئوکار می کنید شناخت و مطالعه درباره ی این الگوریتم ها باعث می شود تا با دید بالاتر و بهتری به بررسی  و مطالعه بپردازید و سئو وبسایت های خود را بهتر برای گوگل سئو نمایید. در یک تعریف عمومی ، به مجموعه ای از دستورالعمل ها و همچنین فرمول هایی که با زبان رسا به همراه جزئیات لازم و به صورت مرحله ای و به گونه اجرا شده باشند، که هدف خاصی را دنبال کرده و شروع و پایان آنها نیز به صورت کلی مشخص باشد، الگوریتم گفته می شود. در ادامه به توضیح دقیق تر از الگوریتم های گوگل و معرفی الگوریتم های کاربردی گوگل می پردازیم .

الگوریتم چیست ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، الگوریتم یک موضوع بسیار مهم برای گوگل و کاربران آن است و به صورت سالانه آپدیت خواهد شد . جالب است بدانید یک تیم متخصص روی الگوریتم های گوگل کار می کنند و به آپدیت الگوریتم های گوگل می پردازند . در واقع واژه الگوریتم بیشتر در مسائل ریاضی و برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان به وضوح گفت به زبان ساده در اکثر کارهایی که انجام می دهیم ، الگوریتم های خاصی وجود دارد. الگوریتم مجموعه از قوانین مفید و ضروری می باشد که کامپیوتر ها برای اینکه بتوانند به وظایف خود به خوبی عمل کنند، ضروری است این قوانین را اجرا و پیاده سازی کنند.

انواع الگوریتم های گوگل را بشناسید!!!

در واقع الگوریتم های گوگل به دو دسته مختلف تقسیم می شوند، الگوریتم های اصلی که در واقع جز هسته اصلی و مهم گوگل هستند و بر اساس پارامترهای متفاوت، سایت های اینترنتی را رتبه بندی کرده و یکی دیگر از الگوریتم هایی که به صورت جانبی برای شناسایی سایت های اسپم ، بهینه سازی پرس و جوهای کاربران وحتی بهبود نتایج جستجو استفاده می شوند.

الگوریتم مرغ مگس خوار

یکی از انواع الگوریتم های گوگل می توان به الگوریتم مرغ مگس خوار اشاره کرد . این الگوریتم که به آن الگوریتم زرین پال گوگل نیز گفته می شود، وظیفه آن بررسی عبارات جستجو شده است. اساسا این نوع الگوریتم تلاش می کند که نتایج مرتبط با مفهوم جستجو شده توسط کاربران را در اختیار او قرار دهد. زمانی که الگوریتم های گوگل همچون الگوریتم های پاندا و پنگوئن جزئی از الگوریتم های قدیمی بودند، مرغ مگس خوار دارای الگوریتم جدیدی بوده که می تواند بر رتبه بندی سایت در جستجو تأثیر مستقیم بگذارد. یکی از تغییرات اصلی که ایجاد شده ، تغییرات با نگاهی دقیق به موبایل انجام شد و با توجه به انفجار بازار موبایل در سال‌های اخیر تعجب‌آور نیست. مرغ مگس خوار به جای تمرکز روی یک کلمه مفهومی سرچ شده ، روی تمامی مفهوم نزدیک به آن کلمه تمرکز دارد و نتیجه بهتری را به شما ارائه می دهد .

الگوریتم پاندا

یکی از اصلی ترین الگوریتم های گوگل ، پاندا است . جالب است بدانید پانداها دارای شخصیت آرام و کتابخوانی هستند و به همین دلیل این الگوریتم به نام پانداها نام گذاری شده است و مفهوم اصلی آن شمارش افرادی است که در گوگل در حال مطالعه ی محتواها هستند . پانداها تمامی مطالب را به دقت مطالعه می کنند و تنها موردی که برای آنها بسیار مهم است ، کیفیت تمامی محتواهای ارائه شده است .  این الگوریتم به خوبی می توانند یک متن مفید را از یک متن تکراری و ضعیف تفکیک کنند و حتی می‌توانند کاری کند که اینگونه مطالب ضعیف در دید کاربران واقعی قرار نگیرد . همچنین باید بدانید این الگوریتم گوگل به تکراری نبودن مطلب ارائه شده در وبسایت ها بسیار اهمیت می دهد و اگر شناسایی کند تمامی مطالب جدید و به روز هستند ، برای شما امتیازاتی را در نظر می گیرد و برای بالا بردن رتبه سایت شما بسیار مفید خواهد بود .

الگوریتم پنگوئن

زمانی که لینک های اسپم بخش زیادی از اینترنت را گرفته بود و جعل در اعتبار و امتیاز لینک ها یکی از بدترین روش هایی بود که باعث آزار و ناراحتی کاربران خواهد شد . الگوریتم  پنگوئن در این مورد بسیار هوشمندانه عمل کرده و وظیفه شناسایی لینک های اسپم و سایت هایی که برای بهبود رنکینگ خود بک لینک هایی را که خریداری می کنند را به عهده دارد. در واقع لینک های اسپم باعث می شوند که کاربران موارد مورد نیازی را که سرچ می کنند را گمراه کند و به نتیجه واقعی در گوگل نرسند . همانطور که بهتر می دانیم، گوگل برای سایتی که از تعداد لینک ورودی بسیار زیادی استفاده کرده است دارای امتیاز بالاتری بوده و سایت را در رتبه‌های بالاتر جستجو قرار می‌دهد. این روش تنها برای افراد سودجو طراحی شده است که به راحتی نتوانند به صورت فله ای اقدام به قرار دادن لینک ها در وبسایت های دیگر کرده و همچنین بابت آن درآمد گزاف دریافت کنند.

الگوریتم گورخر

در واقع خط های سفید و سیاه گورخر به خوبی ما را یاد بارکدهای روی بسته بندی محصولات می اندازد و مهم است که بدانید الگوریتم گورخر ، مسئول نظارت روی تمامی سایت‌های فروش اینترنتی ا‌ست. خط های سیاه وسفید گورخر همان گونه که در دنیای واقعی تمامی حشرات را دور می کند، در دنیای مجازی نیز یک نوع نابود کننده‌ ی سایت‌های کلاهبرداری همچون فروشگاه اینترنتی خواهد بود. بنابراین لازم است بدانید ، اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید باید عملکرد بهتری داشته باشید تا الگوریتم های گورخر وبسایت شما را یک سایت کلاهبرداری تشخیص ندهد . گورخر مدافع اصلی حقوق کاربران بوده و شرایط خوبی برای خرید بهتر کاربران فراهم می کند .

الگوریتم رنک برین

یکی از جذابترین و بهترین الگوریتم های دیگر گوگل ، الگوریتم رنک برین (Rank Brain) است. این الگوریتم تا حد بسیار زیادی رفتارهای مشابه با الگوریتم مرغ مگس‌خوار دارد و هر بار که شما عبارت خاصی را سرچ می‌کنید، مانند مرغ‌ مگس‌خوار به دنبال عبارت با مفهوم مشابه می گردد، اما عملکرد آن نسبت به مگس خوار به شکل گسترده تر و کامل‌تر می باشد. باید بدانید الگوریتم رنک برین مثل یک انسان با مهارت رفتار می کند و از تجربیات جدید و حتی گذشته برای رشد سایت ها استفاده می کند و به وضوع می توان گفت این الگوریتم از آن دسته از انسان‌هایی است که بیشتر به رفتار و قضاوت کاربران اهمیت می دهد و مدام در حال آنالیز رفتارهای کاربران است .

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید