زندینو

Search
بازاریابی ATL،BTL و TTL چیست و چه کاربردی دارند؟

بازاریابی ATL،BTL و TTL چیست و چه کاربردی دارند؟

فهرست مطالب

بازاریابی و تبلیغات یکی از مهم ترین بخش های پیشرفت یک وبسایت یا کسب و کار اینترنتی است و باید بر راه و روش درست و اصولی تبلیغات و بازاریابی تسلط داشته باشید و بتوانید از آن ها بهترین و بیشترین بازدهی را بگیرید که بتوانید هم فروش بیشتری داشته باشید و هم به درستی برندسازی خود را انجام دهید و برای همیشه در ذهن مخاطب بمانید پس در ادامه با زندینو همراه باشید تا با سه نوع از مهم ترین روش های بازاریابی یعنی بازاریابی ATL،BTL و TTL آشنا شویم.

بازاریابی ATL،BTL وTTL روش های بسیار کاربردی و مهم برای تبلیغات هستند و با استفاده اصولی از آنها می‌توانید در مدت کوتاهی بیشترین پیشرفت ها را در کسب و کار خود مشاهده کنید.

چرا باید از تبلیغات استفاده کنیم؟

ممکن است برایتان سوال باشد که چرا باید تبلیغات انجام دهیم؟ آیا بدون انجام تبلیغات و بازاریابی هم می توان پیشرفت کرد؟ در جواب باید جواب داد زمانی که کسب و کار هایی که در زمینه شما فعالیت می‌کنند همه از نوین ترین و حرفه ای ترین روش های بازاریابی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند پس اگر شما تبلیغات انجام ندهید قبل از اینکه مشتری شما را پیدا کند آنها مشتری را پیدا می‌کنند و او را جذب خود می‌کنند و عملا در بین این همه رقیبی که امروزه در کسب و کارهای اینترنتی بدون دیده شدن نمی‌توان موفق شد که تبلیغات و بازاریابی بهترین راه برای دیده شدن است.

روش های متعدد و زیادی برای بازاریابی و تبلیغات وجود دارد که می تواند کمک کند محصولات و کسب و کار شما توسط مخاطبان هدف شما دیده شود و و با شناخت کافی به شما اعتماد کند و از محصولات شما خرید کند و به مشتری دائمی شما تبدیل شود.

چرا باید از تبلیغات استفاده کنیم؟

تفاوت بازاریابی ATL،BTL و TTL چیست؟

در بازاریابی سه روش مختلف برای تبلیغات و بازاریابی وجود دارد که هر یک با هدف خاصی انجام می‌شود که در ادامه قصد داریم این سه روش مهم و ضروری را به صورت کامل بررسی کنیم و ببینیم که هر کدام چه تاثیری روی کسب و کار ما دارد:

معرفی بازاریابی بالای خط یا ATL:

بازاریابی ATL که بازاریابی Above The Line روشی از بازاریابی است که هدف ما فروش و جذب مشتری نیست و هدف اصلی در این نوع بازاریابی برندسازی و ساختن نام تجاری است و به عبارتی در این روش می‌خواهیم برند تجاری خود را بزرگ تر و گسترده‌تر کنیم که در ذهن مخاطب باقی بماند و زمانی که به محصولات یا خدمات ما نیاز داشته باشد اولین چیزی که به یاد می آورد اسم برند فروشگاه ماست.

مزایای استفاده از بازاریابی ATL:

ارتباط بهتر با مخاطب هدف

گسترده کردن برند تجاری و برندسازی

معرفی کسب و کار و محصولات خود

جذب اعتماد مشتری

و…

بهترین راه برای بازاریابی بالای خط استفاده از شبکه های اجتماعی و رسانه ها است جایی که اغلب مردم اوقات فراغت خود را در آن می‌گذرانند پس با تولید یک محتوای با کیفیت و هدفمند می‌توانید بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارید که برند شما در ذهن آنها باقی بماند.در این محتوا به صورت کامل به بررسی این سه نوع بازاریابی مهم در کسب و کار اینترنتی پرداختیم اگر مایل هستید از دیگر مطلب های ما همچون بازاریابی داخلی چیست؟ دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ زندینو مراجعه کنید.

تفاوت بازاریابی ATL،BTL و TTL چیست؟

معرفی بازاریابی پایین خط یا BTL

بازاریابی پایین خط یا BTL یکی دیگر از روش های بازاریابی است که مستقیم گروه مصرف کننده از مردم را هدف قرار می‌دهد تا آنها را به مشتری تبدیل کند اما چگونه؟در جواب باید گفت به جای معرفی کسب و کار و برندسازی باید روی نیازها و مشکلات افراد برای محصولات خود را ارزیابی کنید و با نشان دادن مشکلات مردم و راه حل آن به روش های اصولی می‌توانید بیشترین تبدیل مصرف کننده به مشتری را داشته باشید.

روش های زیادی مثل: تبلیغات محیطی، ایمیل مارکتینگ،اسپانسرینگ‌ و… وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید به درستی نیازهای مردم را نشان دهید که مخاطب متوجه شود مشکل جدی دارد و نیاز به رفع آن دارد و زمانی که تبلیغات معرفی و نشان دادن رفع مشکل آنها به درستی انجام شود همه مخاطبان شما به مشتری تبدیل شده‌اند.

بازاریابی TTL یا روی خط

این نوع بازاریابی ادغام بازاریابی ATL و BTL است و به عبارتی به آن بازاریابی 360 درجه هم گفته می‌شود که در آن هم هدف فروش است و هم برندسازی که از هردو روش برای برندسازی، اعتماد سازی و تبدیل مخاطب به مشتری استفاده می‌شود.

بهترین روش استفاده از تبلیغات TTL است چون می‌توانید همه هدف ها و حوزه ها را به صورت یکجا پوشش دهید و بیشترین پیشرفت را با این نوع تبلیغات داشته باشید و بیشتر افراد با هدف ایجاد کمپین تبلیغاتی یا آژانس های تبلیغاتی از این نوع بازاریابی استفاده می‌شود.

چگونه بدانیم چه زمانی برای چه تبلیغاتی مناسب است؟

چگونه بدانیم چه زمانی برای چه تبلیغاتی مناسب است؟

تبلیغات و بازاریابی یکی از مهم ترین بخش های پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی است و باید در زمان مشخص و با یک ایده جذاب و مشتری پسند انجام شود که در این حالت شما باید با تیم دیجیتال مارکتینگ خود مثل زندینو مشورت کنید تا بهترین ایده و روش را برای تبلیغات و بازاریابی انتخاب کنید و بتوانید بهترین نتیجه را از ان بگیرید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ زندینو دارای افراد با تجربه و برای تمامی روش های بازاریابی و تبلیغات است و می‌توانید با مشاوره رایگان متخصصین زندینو برنامه تبلیغات و بازاریابی کسب و کار خود را در میان روش های روی خط،بالای خط و پایین خط انتخاب کنید و محتوای خود را تولید و استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید و بتوانید همزمان هم مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنید و هم باعث برندسازی نام تجاری خود شوید که همیشه در ذهن مخاطب بماند.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید