زندینو

Search
اصول طراحی لوگوی سایت فروشگاهی

اصول طراحی لوگوی سایت فروشگاهی

فهرست مطالب

شاید تا به حال زیاد به لوگوی سایت اهمیت نداده باشید، اما لوگو برای برندسازی و شناخته شدن فروشگاهتان اهمیت بسیار زیادی دارد و اصول طراحی لوگوی سایت فروشگاهی باید رعایت شود. هچنین قبل از طراحی سایت خود، یک اسم مناسب برای برند و فروشگاه خود پیدا کنید و با توجه به حوزه کاری خودتان لوگویی تا حد امکان ساده و جذاب داشته باشید که همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید تا همراه زندینو به صورت کامل این موضوع را بررسی کنیم.

امروزه همه کسب و کارها به اینترنتی شدن اقدام می کنند و حوزه فعالیت خود را از این طریق گسترده تر می کنند و برای این کار باید حتی به کوچکترین موارد هم دقت داشته باشید که در هیچ قسمت از کارتان اشکالی وجود نداشته باشد و فعالیت خود را از صفر بی عیب و نقص آغاز کنید.

چرا لوگوی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد؟

زمانی که بحث از لوگوی سایت می شود یعنی برند شما، برندسازی و اعتمادسازی، پس می دانید برای کسب و کار اینترنتی که شما ارتباط مستقیم با خریدار ندارید برای مشتری اعتماد کردن بسیار اهمیت دارد. چون مشتری قبل از خرید تمامی جزئیات فروشگاه شما را در نظر می گیرد، تا این اعتماد شکل بگیرد و به مشتری شما تبدیل شود.

چرا لوگوی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد؟

همچنین هدف از فروشگاه اینترنتی یک بار فروختن محصول به مشتری نیست، بلکه تبدیل مشتری به مشتری دائمی می باشد. چون در این صورت شما رضایت مشتری را کسب کرده اید و مدام در میان اطرافیان خود برای شما و محصولاتتان تبلیغ می کند و به ازای  هر مشتری رضایتمندی که داشته باشید باید تصور کنید همیشه یک بازاریاب فعال دارید که برای محصولات و خدمات شما تبلیغ می کند و مشتری های دیگری برای شما می آورد. 

یکی از مواردی که روی تبدیل مشتری های خود به مشتری دائمی داشتن تاثیر دارد، یک لوگوی جذاب و مرتبط با حوزه کاری خودتان است. چون مشتری زمانی که یک بار از شما خرید می کند برای این که دفعات دیگر نیز از شما خرید کند نیاز است که فروشگاه، اسم برند و لوگوی شما را به خاطر بسپارد.

اگر شما لوگو و برند سخت و پیچیده ای داشته باشید مشتری برای دفعات دیگر ممکن است نتواند شما را به خاطر بیاورد یا پیدا کند، پس باید از یک اسم ساده و مرتبط و همچنین یک لوگوی جذاب استفاده کنید که برای همیشه در ذهن مشتری ثبت شود. 

اصول مهم برای طراحی یک لوگوی مناسب

برای داشتن یک لوگوی مناسب باید قبل از اقدام به طراحی لوگو چند مورد را بررسی کنید و پس از تعیین کردن این موارد اقدام به ساخت لوگو کنید که در ادامه این موارد را بررسی می کنیم: 

از قبل ایده هایی پیدا کنید

شخصی که شما برای طراحی لوگو به او مراجعه می کنید برای حوزه کاری شما به دلیل تجربه و مهارتی که دارد ممکن است هزاران ایده در ذهن خود داشته باشد و دقیقا متوجه نباشد که شما چه نوع طرحی را مدنظر دارید. به همین دلیل باید قبل از اقدام به طراحی لوگو افرادی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند را بررسی کنید و از آنها الگو بگیرید و برای خود ایده هایی تعیین کنید که طراح لوگوی شما در این چارچوب لوگوی شما را طراحی کند. 

لوگوی شما مرتبط با حوزه کاریتان باشد

خیلی از افراد ممکن است بخواهند اسم فروشگاه و لوگوی خود را به یک برند شخصی تبدیل کنند و با اسم خودشان و یا یک مورد بی ربط شناخته شوند این مورد امکان پذیر است اما کار شما را برای شناخته شدن و دیده شدن بسیار سخت تر می کند. بهترین راه این است که هم اسم فروشگاهتان و هم لوگوی که تهیه می کنید با نوع فعالیت و محصولاتی که دارید ارتباط داشته باشد تا راحت تر در ذهن مشتری باقی بماند. 

تا حد امکان ساده باشد

زمانی که می گوییم هدف از اصولی بودن لوگو، برندسازی و شناخته شدن بیشتر است باید قبل از طراحی سایت در ارومیه  الگوها و ایده های خود را برای لوگوی خود داشته باشید، که یکی از این موارد ساده بودن طرح لوگو است و تمامی سعی شما باید این باشد که به دید یک مخاطب و مشتری به لوگوی خود نگاه کنید و بررسی کنید که آیا اگر شما برای یک بار از این فروشگاه خرید کنید لوگوی این فروشگاه و اسم آن را برای دفعات بعدی به یاد خواهید آورد یا خیر!!

رنگ بندی مناسب برای لوگو انتخاب کنید

سعی کنید برای زیبایی و تاثیرگذاری بیشتر لوگو روی مشتری رنگ بندی لوگوی خود را به گونه ای انتخاب کنید که هم رنگ با رنگ بندی تم سایتتان باشد و همخوانی کامل داشته باشد و برای کل فعالیت خود در فضای اینترنت یک رنگبندی خاص انتخاب کنید و همه این موارد را با دقت انتخاب کنید که در ادامه آنها را دستخوش تغییر نکنید.

رنگ بندی مناسب برای لوگو انتخاب کنید

چرا رنگبندی سایت و لوگو اهمیت زیادی دارد؟

ممکن است تا به حال تصور کرده باشید که برای شما که در ارومیه فعالیت دارید، سئو در ارومیه  و در دیگر شهرها مهمترین امر برای جذب و مشتری و فروش است و این تصور درست است، چون شما برای جذب مشتری و بالا آوردن سایتتان به سئو نیاز دارید و مهم ترین امر است.

اما برای وقوع فروش و منجر شدن این ورود به فروشگاه و فروش به چند مورد دیگر نیاز دارد که اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از این موارد رنگبندی درست و قطعی لوگو و تم سایت است.

این موضوع را با یک مثال شروع می کنیم و لازم است تصور کنید که شما یک فروشگاه حضوری دارید و مدت زیادی با یک تم و رنگبندی و دیزاین خاصی فعالیت می کنید و مشتری های زیادی را جذب و فروش خوبی را رقم می زنید و زمانی که در اوج فروش خود هستید و مشتری های زیادی دارید، یک دفعه کل رنگبندی و دیزاین خود را عوض کنید. این امر موجب می شود مشتری شما را گم کرده و نشناسد و حتی ممکن است مشتری از دم در مغازه شما هم عبور کند متوجه حضور شما نشود و تصور کند کس دیگری در این مغازه فعالیت می کند. 

در فروشگاه اینترنتی این مورد بسیار بیشتر نیز حائز اهمیت است چون شما در فروشگاه حضوری یک مکان و آدرس مشخص دارید و در فضای اینترنتی شما به صورت مجازی فعالیت می کنید و با عوض کردن رنگبندی و دیزاین کلی سایت ممکن است مشتری های زیادی را از دست بدهید، پس باید سعی کنید در انتخاب اولیه تم سایت و رنگ لوگو دقت بسیار زیادی داشته باشید و از انتخاب خود اطمینان داشته باشید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید