زندینو

Search
تاثیر روانشناسی رنگ ها بر طراحی سایت

تاثیر روانشناسی رنگ ها بر طراحی سایت

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی سایت و راه اندازی فروشگاه های اینترنتی باید مد نظر داشته باشید تاثیر روانشناسی رنگ ها بر طراحی سایت است که بتوانید از رنگ بندی مناسبی در طراحی دیزاین سایت خود استفاده کنید. در ادامه همراه زندینو قصد داریم به بررسی کامل این موضوع بپردازیم و به شما کمک کنیم راحت تر رنگ بندی مناسب، متناسب به محصولات خود را برای تم سایت خود پیدا کنید.  فاکتورهای زیادی برای انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت وجود دارد که مهم ترین این موارد را در این مقاله به صورت کامل بررسی و تحلیل خواهیم کرد. 

تاثیر رنگ مناسب برای طراحی سایت

یکی از مهم ترین نکاتی که برای طراحی سایت باید قبل از شروع کار بررسی کنید، رنگ بندی سایت و انتخاب رنگ مناسب با توجه به روانشناسی رنگ ها است که این مورد بستگی به نوع محصول شما دارد.

تاثیر رنگ مناسب برای طراحی سایت

گرفتن چشم مشتری

زمانی که مشتری فروشگاه شما را می بیند و وارد سایت شما می شود تنها چیزی که مشتری را برای چند لحظه بیشتر در سایت نگه می دارد طراحی خلاقانه و رنگ بندی تم سایت شماست و اگر در لحظه اول مشتری از دیزاین سایت شما خوشش نیاید حتی اگر به محصولات شما نیاز داشته باشد به فروشگاه دیگری مراجعه می کند. پس این موضوع دارای اهمیت زیادی است. 

نشان دهنده تخصص شماست

یکی از موارد دیگر این است زمانی که شما از یک دیزاین جذاب با رنگ بندی بر اساس روانشناسی رنگ ها استفاده کنید مشتری به تخصصی بودن کار شما پی می برد و متوجه می شود تیم بزرگی پست این شرکت و این فروشگاه است و راحت تر برای خرید اطمینان می کند. 

توجه بیشتر مشتری به محصولات

اگر رنگ بندی تم سایت شما با توجه به نوع محصولات و رنگبندی محصولاتتان باشد توجه مشتری بیشتر روی محصولات می رود و بیشتر به محصولات توجه می کند و احساس نیاز به محصول در این شخص بیشتر می شود پس یکی از معیار های انتخاب رنگ باید حیطه کاری، نوع و کاربرد محصولات و رنگبندی خود محصولات باشد. 

چگونه رنگ مناسب را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت در ارومیه چند فاکتور مهم وجود دارد که باید رعایت کنید که بتوانید مناسب ترین رنگ را برای سایت خود انتخاب کنید پس ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

توجه به کاربرد محصولات

یکی از نکات مهم در روانشناسی رنگ سایت این است که باید روی کاربرد محصولات و موضوع حیطه کاری خود تمرکز کنید و روی این موضوع زوم کنید. برای محصولات خیاطی یا اکسسوری ، برای محصولات صنعتی،برای خوراکی و… باید با توجه نوع کاربردی که محصولاتی که شما دارد رنگ بندی سایت را انتخاب کنید به عنوان مثال اگر در زمینه گیاهان دارویی فعالیت می کنید بهترین تم رنگ برای سایت سبز است چون از نظر روانشناسی آرامشبخش است و رنگ محصولات گیاهی بیشتر سبز است و با تم سایت همخوانی دارد. 

توجه به رنگبندی محصولات

اگر رنگبندی سایت شما با رنگ محصولات شما خیلی تفاوت و تناقض داشته باشد تاثیر مثبتی روی مشتری ها ندارد و مشتری را از توجه به محصول منحرف می کند سعی کنید بعد از کاربرد محصول و جنبه روانشناسی به رنگ محصولات خود هم دقت داشته باشید که اکثریت محصولات شما روی چه رنگی مانور رفته اند شما هم از این رنگ در تم سایت خود استفاده کنید. 

استفاده از رنگ های شاد

تا جایی که ممکن باشد باید از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید که حس مثبتی به مشتری بدهد و از رنگ های تیره و بی روح دوری کنید چون قرار است با انتخاب هوشمندانه رنگبندی سایت مشتری را میخکوب سایت و محصولات خود کنید که این کار با رنگ های تیره تقریبا ممکن نیست.

استفاده از رنگ های شاد

به کمک زندینو رنگ مناسب را انتخاب کن:

قبل از طراحی سایت در جلفا باید با یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای و با تجربه در این زمینه مشورت داشته باشید و با ایده هایی که از آنها دریافت می کنید بهترین انتخاب و تصمیم گیری را داشته باشید.

چرا از کمک تیم زندینو استفاده کنیم؟

تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو یکی از با تجربه ترین تیم ها در زمینه طراحی سایت و سئو در آذربایجان غربی است که سایت های متنوعی در حوزه های مختلف طراحی و به فروش بالا رسانده است پس می تواند با توجه به نوع کار و محصولاتی که دارید بهترین رنگ بندی ها را هم از نظر فنی و هم از نظر روانشناسی به شما معرفی کند. 

آژانس دیجیتال مارکتینگ زندینو دارای 18 نفر افراد با تجربه و کارآموخته است که می تواند علاوه بر ایده دهی برای انتخاب رنگ مناسب سایت در زمینه های : طراحی سایت، سئو، تولید محتوای اصولی، بازاریابی و تبلیغات و… به شما کمک کند پس با مشورت و مشاوره رایگان زندینو می توانید نقشه راه شروع کسب و کار اینترنتی را از صفر تا صد داشته باشید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید