زندینو

Search
وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فهرست مطالب

یکی از سوالاتی که ممکن است یکبار برای شما هم پیش آمده باشد این است که ، وظیفه آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟ شاید در همان ابتدا احساس کنید که این سوالی بسیار راحت و ساده است. اما با جستجوی ساده این عبارت و توجه به معادل انگلیسی آن در گوگل، به خوبی متوجه می شوید که با موضوعی به ظاهر ساده اما در باطن بسیار سخت و دشوار روبرو هستید. در این مطلب زندینو سعی می کنیم تا به بررسی منابع مطالعاتی مختلفی که با تجربیات شخصی و کاری بپردازیم و به این سوالات مرتبط با آن پاسخی درست خواهیم داد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همه ما می دانیم انسان در طول زندگی همیشه با مسئله انتخاب روبرو است . انتخاب‌هایی ما معمولا زندگی ما را در آینده نه چندان دور مشخص می کنند. در مسائل علمی مدیریت نیز به مسئله تصمیم‌گیری ها و انتخاب های ما به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران اشاره خواهد کرد. در نتیجه برای داشتن یک انتخاب و تصمیم گیری درست، گاها کسب اطلاعات بیشتر می تواند یک مسئله بسیار مهم باشد . در نتیجه شناخت وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ می تواند به مدیران کسب و کارها کمک کنند تا در پروسه همکاری با این آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ سازمان مطبوع خود، انتخاب بهتری داشته باشند.

شناخت وظایف همچنین در پیگیری امورات مربوط به دیجیتال مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است. اگر تصمیم به همکاری با یک آژانس بازاریابی دیجیتال مارکتینگ را گرفته اید، به شما پیشنهاد می‌کنم با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

از مهمترین دلایل برون سپاری فعالیت‌های آنلاین عبارت اند از:

  • افزایش تسریع در رشد برای رسیدن به اهداف اصلی سازمانی در فضای اینترنتی
  • کاهش هزینه ی استخدام کارکنان جدید و مانع شدن از فعالیت‌های اشتباه
  • نهایت صرفه جویی در هزینه های فعال کردن دپارتمان دیجیتال مارکتینگ

در واقع آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ دارای تجربیات بالایی در انجام فعالیت آنلاین دارند. در نتیجه کاربران بسیار ساده می توانند در کوتاهترین زمان، فعالیت‌های بازاریابی دیجیتالی را برای شما آغاز کنند. از طرف دیگر بی تجربه بودن سازمان های مورد نظر به شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ، ممکن است بسیار گران تمام شود. همین علت باعث می شود که آژانس‌های بازاریابی دیجیتال کمتر دچار خطا شوند و شما چوب بی تجربگی خود را نخواهید خورد . در نتیجه از مهمترین عوامل هزینه‌های احتمالی است. وظیفه آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

باید بدانید که فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ ترکیبی از انواع تخصص‌های گوناگون هستند. آژانس‌ها در واقع مجموعه ی کاملی از متخصصان سئو و بهینه سازی سایت ، توسعه دهندگان بازار، استراتژیست‌ها، طراحان وب و اپلیکیشن، تولیدکنندگان محتوا، متخصصان شبکه‌های اجتماعی مشغول به کارند. برخی از کسب و کارها حتی اگر بسیار بزرگ باشند نیز به برون سپاری فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ نیاز به تصمیمی به صرفه و مناسب دارند .

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

معمولا از مهمترین وظایف آژانس ها این است که وظایف متنوعی را برای خود تعریف می کنند. قطعا هر آژانسی بسته به تیم های متخصصی که در گروه خود دارند در بعضی از وظایف خود تخصصی تر عمل خواهند کرد . به عنوان مثال آژانس‌ها که از روی یک یا چند نوع خدمت ویژه تمرکز می‌کنند، مانند آژانس های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به صورت تخصصی فعالیت‌های شما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف، تبلیغ می‌کند.

مطالعه بازار و کسب و کار

ابتدایی ترین روش در همکاری شما با آژانس بازاریابی دیجیتال، مطالعه کسب و کار شما و هدف اصلی است. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با تخصص بالا، قبل از هر فعالیتی سعی می کند به شناخت بهتری از کسب و کار شما و بازاری که در آن فعالیت دارید، برسد. مواردی مانند میزان بودجه در نظر گرفته شده برای این فعالیت‌ها، میزان پیچیدگی کسب و کار ، میزان وضوح انتظارات شما از آژانس دیجیتال مارکتینگ و… می‌تواند بر کیفیت فعالیت‌های این مرحله موثر باشد.

تدوین استراتژی و برنامه

طبیعتا تدوین استراتژی و برنامه این بخش به فراخور در بخش های قبلی می‌تواند دو نوع پیچیده و یا ساده باشد. قطعا برای خواسته های ساده مثل سئوی یک کلمه کلیدی ویژه و یا خواسته ی دشوار، این بخش از وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ دیگر قابل حذف نخواهد بود. یک استراتژی خوب به طور قطعی تفاوت بین شکست و موفقیت را پدید می‌آورد. در نهایت وجود یک استراتژی خوب به راحتی می تواند نقش اصلی در موفقیت آژانس بازاریابی دیجیتال داشته باشد.

طراحی اپلیکیشن و سایت

از مهمترین وظایف آژانس ها باید به طراحی سایت و اپلیکیشن اشاره کرد . سایت و اپلیکیشن در واقع نقطه اتصال کسب و کار شما با فضای آنلاین و نقطه شروع سایر فعالیت‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ است. وجود یک تیم تخصصی و حرفه ای شامل توسعه دهنده سمت کاربر ، طراح رابط کاربری و توسعه دهنده سمت سرورها و حداقل نیازمندی‌های در این زمینه می باشد.

بازاریابی محتوا

طی چندین سال گذشته بیل گیتس در کتاب کسب و کار بر بال اندیشه اشاره کرده است که محتوای قوی می تواند پادشاه وبسایت ها باشد. جالب است بدایند امروز این پادشاهی بسیار قدرتمندتر از قبل در حال پیشرفت است و در واقع حقیقت این است که پادشاهی با استفاده از محتوا یک شایعه یا یک جمله تبلیغاتی نیست؛ بلکه بهتر است بگویم جهان آفرینش بر پایه‌های محتوای اختصاصی بنا شده است. به طور ساده تر می توان گفت محتوا مانند خون در رگ‌ها بوده و در همه جا جاری است.

بازاریابی محتوا | وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

سئو

یکی دیگر از اصل ترین و مهمترین وظیفه آژانس دیجیتال مارکتینگ، سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. به طور کلی سایت‌ها با استفاده از سئو و به همراه جذاب ترین محتوا ها شناخته خواهند شد و در نتایج جستجوی گوگل در جایگاه بالاتری قرار می گیرند. سئو به مجموعه ای از اطلاعات و دانش‌های فراوان گفته می شود که موجب بهبود رتبه صفحات وبسایت شما می شود. سئو ارتباط مستقیمی با محتواها برای ارتباط موثری با طراحی سایت دارد. به همین علت یک متخصص سئو علاوه بر دانش بالا در سئو، به اطلاعات کافی در زمینه تولید محتوا و طراحی سایت نیاز دارد .

شما عزیزان در صورت تمایل می توانید به صفحه سئو در ارومیه سر بزنید.

عکس بهینه سازی سایت | وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید