زندینو

Search
مزرعه لینک سازی چیست و آنچه باید در مورد آن بدانید

مزرعه لینک سازی چیست و آنچه باید در مورد آن بدانید

فهرست مطالب

تولید محتوا و لینک سازی در سئو از اهمیت زیادی دارند و همانطور که مطالب قبل تر اشاره کرده ایم برای بیشتر ترفندهای موثر سئویی راه های کلاه سیاه و مضر نیز وجود دارد که بیشتر سئوکاران غیر حرفه ای از آنها استفاده می کنند و اعتبار سایت شما را به خطر می اندازند.

مزرعه لینک سازی یا لینک سازی خارجی می تواند یکی از این روش ها باشد که بیشتر افراد می توانند به صورت منفی برای ضربه زدن به رقبای خود از آن استفاده کنند و یا برای رتبه گرفتن وبسایت خود از آن استفاده کنند و گوگل را دور می زنند که در این مطلب می خواهیم به مزرعه لینک سازی و اثرات مخرب آن برای کسب و کار شما بپردازیم.

بودجه خزش گوگل چیست ؟ | اهمیت آن در سئو

یکی از موضوعاتی که قبل از بررسی مزرعه لینک سازی لازم است به آن بپردازیم بودجه خزش گوگل و اهمیت آن است که این موضوع مربوط به وبسایت های تازه تاسیس است که کمتر در دید مخاطبان قرار دارند.

زمانی که شما وبسایتی را تازه راه اندازی می کنید گوگل تعداد بسیار کمی ربات برای کراول کردن محتواهای شما در اختیارتان قرار می دهد و بیشتر ربات های خود را به وبسایت های بزرگ و دارای قدمت زیاد اختصاص می دهد.

به همین دلیل محتواهای شما کراول نمی شود و در نتایج گوگل قرار نمی گیرد که برای این کار به سئوی اصولی و لینک سازی داخلی مستمر نیاز دارید تا گوگل متوجه فعالیت مستمر شما در سئو و تولید محتوا شود و ربات های بیشتری را در اختیار شما قرار دهد و محتواهای شما زودتر از رقبا ایندکس شود و در دید مخاطبان قرار گیرد.

گوگل دارای منابع نا محدودی از این ربات ها نیست به همین دلیل لازم است آنها در بین وبسایت هایی که دارای فعالیت مستمر برای تولید محتوا و سئوی خود دارند، تقسیم کند پس شما اگر می خواهید از این بودجه برخوردار شوید به فعالیت مستمر و سئوی اصولی نیاز دارید.

لینک سازی داخلی و اهمیت آن در سئو

تولید محتوا و لینک سازی دارای اهمیت بسیار زیادی در سئو است که لازم است در روش های اصولی سئو از آن استفاده کنید و تاکید گوگل بر لینک سازی داخلی و طبیعی است که در ادامه لینک سازی داخلی را بررسی خواهیم کرد.

لینک سازی داخلی به لینک دادن کلمات کلیدی مهم و مرتبط با یکدیگر در محتواهای مختلف وبسایت خودتان به یکدیگر می باشد که این امر باعث ماندگاری بیشتر کاربران در وبسایت شما و بیشتر شدن بودجه خزش گوگل در وبسایت شما می شود.

مزرعه لینک سازی چیست و آنچه باید در مورد آن بدانید

زمانی که شما محتوایی درباره ی یک موضوع خاص در وبسایت خود منتشر می کنید اگر به موضوعی اشاره کرده باشید که با محتواهای قبلی شما مرتبط باشد می توانید با لینک سازی داخلی محتوای جدید خود را به قدیمی ها لینک دهید و کمک کنید مخاطب با کنجکاوی در مورد آن به محتواهای قبلی شما نیز سر بزند و بیشتر در وبسایت شما ماندگار باشد.

پس یکی از راه های اصولی بیشتر کردن بودجه خزش گوگل در وبسایتتان استفاده از تولید محتوای با کیفیت و استفاده از لینک سازی داخلی است که می تواند با فعالیت مستمر برای رتبه گیری وبسایت شما بسیار مفید و موثر باشد.

مزرعه لینک سازی چیست ؟ | تاثیر آن در سئو و آموزش سئو

مزرعه لینک سازی مربوط به لینک سازی خارجی است که در این روش بیشتر افراد می خواهد با دور زدن گوگل مخاطبان بیشتری را به وبسایت خود جذب کنند و به این دلیل به مزرعه لینک سازی معروف است چون مجموعه ای از وبسایت ها جمع می شوند و به صورت پولی یا رایگان لینک محتوا های یکدگیر را در وبسایت خود منتشر می کنند و مخاطبان یکدیگر را برای یکدیگر جذب می کنند.

این روش یک اقدام سئوی کلاه سیاه است و اگر گوگل به شما مشکوک شود می تواند خسارت های بسیار زیادی برای وبسایت شما داشته باشد چون تاکید گوگل برای افزایش بودجه خزش گوگل و رتبه گرفتن استفاده از لینک سازی طبیعی است.

در این روش به دلیل اینکه لینک سازی ها توسط ربات ها انجام می شود ممکن است لینک هایی داده شوند که اصلا با یکدیگر هم خوانی ندشته باشند و گوگل را به اقدام کلاه سیاه شما مشکوک کند و به شما رتبه منفی و یا خسارت های سنگین تری بدهد.

در گذشته گوگل توانایی تشخیص لینک سازی خارجی را نداشت و بیشتر وبسایت ها از آن برای افزایش رتبه خود استفاده می کردند و مشکلی برای آنها ایجاد نمی شد اما امروزه با توجه به هوشمند شدن گوگل الگوریتمی طراحی کرده است به اسم الگوریتم پنگوتن که به راحتی می تواند لینک های خارجی شما را پیدا کند و شما را متوجه خسارت و تنبیه قرار دهد.

استفاده رقبا از مزرعه لینک سازی | ضربه زدن به رقبا

بسیاری از رقبا برای ضربه زدن به وبسایت های رقیب خود از مزرعه لینک سازی استفاده می کنند و لینک های وبسایت مورد نظر خود را در وبسایت های مخرب بارها و بارها قرار می دهند و چون تعداد این لینک ها بسیار زیاد است گوگل به آنها مشکوک می شود.

پس از مشکوک شدن و اطمینان گوگل این اشتباه پیش می آید که ربات های گوگل تصور می کنند شما از لینک سازی خارجی استفاده کرده اید و به شما رتبه منفی می دهند که با انجام یک سری اقدامات می توانید از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید و مانع از سوء استفاده رقبا شوید.

پس در این مطلب متوجه شدیم که اگر به کسب و کار اینترنتی خود اهمیت می دهید باید از روش های پر ریسک خودداری کنید و با صبر و حوصله به آرامی مسیر موفقیت را به صورت اصولی طی کنید و دانستیم که رقبا در مواقع پیشرفت از این روش ها برای ضربه زدن به ما استفاده می کنند که با کمی تحقیق در مورد آن می توانید از این اقدام آنها جلوگیری کنید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید