زندینو

Search
تگ آلت چیست ؟ | تاثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت

تگ آلت چیست ؟ | تاثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت

فهرست مطالب

تولید محتوا یکی از مهم‌‌ترین بخش‌های بهینه سازی سایت است و برای بالا بردن کیفیت محتوا‌های‌‌‌‌‎ سایت لازم است نکاتی را رعایت کنیم، یکی از تاثیرگذار‌ترین آنها استفاده از تگ آلت است‌.

قبل از اینکه به این نکته بپردازیم که تگ alt چه تاثیری روی سئو و بهینه سازی سایت دارد لازم است پی ببریم که تگ آلت چیست و چه جایگاهی در تولید یک محتوای با‌کیفیت دارد‌.

تصاویر جایگاه بسیار مهمی در تولید محتوا سایت دارد و خیلی از افراد بیشتر از متن مقاله شما به تصاویر پست شما توجه می کنند و برای بهینه سازی بهتر تصاویر محتوا خود به تگ آلت نیاز دارید که به بررسی کامل آن در این مطلب خواهیم پرداخت.

مفهوم کامل تگ الت + ارتباط آن با تصاویر محتوا

تگ آلت یکی از مواردی است که باید برای افرادی که نمی توانند تصاویر سایت شما را مشاهده کنند رعایت شود. خیلی از افراد تنها برای انجام تکلیف تگ آلت را پر می‌کنند که این اشتباه ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چرا باید به نحوه گذاشتن تگ alt توجه زیادی کرد؟ چرا نباید تنها برای موتور‌های جستجو از تگ آلت استفاده کرد‌‌؟

در جواب این سوالات باید گفت که تگ الت به عبارتی توضیحی است که درباره تصاویر موجود در محتوای شما داده می شود تا اگر مخاطب امکان دیدن تصاویر برایش فراهم نبود بتواند از طریق نگ آلت پی‌ببرد که محتوای تصویر شما چیست‌.

همه ما می‌دانیم که برای داشتن یک محتوای با کیفیت به عکس‌های زیبا و رسانای مفهوم استفاده کنیم اما خیلی از اوقات امکان دیدن تصاویر برای مخاطب فراهم نمی‌شود باید تگ آلتی که برای تصویر خود استفاده می کنید به صورت کوتاه و مختصر رسانای محتوای عکس شما باشد و مخاطب احساس نکند چون تصاویر را نمی‌بیند نمی‌تواند به مفهوم کامل محتوای شما دسترسی داشته باشد.

تگ آلت |

تاثیر تگ alt در دیده شدن تصاویر در سرچ عکس

خیلی از اوقات پیش می‌آید که مخاطب تنها به جستجوی تصاویر می‌پردازد و اگر شما بخواهید عکس‌هایی که در وبسایت خود و در محتواهای خود بارگذاری کرده‌اید به مخاطب نشان داده شود باید از یک tag آلت اصولی استفاده کنید .

انتخاب تگ آلت مناسب راه و روش متفاوتی دارد که در این مطلب به یکی از مهم‌ترین آنها می‌پردازیم و سعی کنید در بارگذاری تصاویر خود از آن استفاده کنید تا مخاطب را همه جوره وادار به دیدن تصاویر خود کنید.

سعی کنید در استفاده از عبارت از توصیفی استفاده کنید که مرتبط با محتوای تصاویر شما باشد و متن تگ شما با محتوای سایت شما در تناقض نباشد.

قبل از نوشتن تگ به تصاویر خود و موضوعی که می‌خواهد به مخاطب برساند دقت کنید و تگ خود را بر‌اساس مفهوم عکس خود بنویسید تا موتور‌های جستجو عکس‌های شما را بر اساس موضوع آنها مرتب کند و زمانی که مخاطب موضوعی مرتبط با آن را جستجو می‌ کند تصاویر محتوای شما را به آنها نمایش دهد.

اصول استفاده از تگ alt | تصاویر خود را بهینه کنید

استفاده از این تگ مناسب و اصولی یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن دقت کنید تا به بهترین روش ممکن تصاویر خود را بهینه کنید و محتوای تولید شده شما را به یک محتوای استاندارد تبدیل کند.

تگ الت |تگ آلت چیست ؟

نکته‌های زیادی وجود دارد که در نوشتن یک محتوای با کیفیت برای وبسایت و باگذاری تصاویر آن وجود دارد که از کاربردی‌ترین آنها استفاده اصولی از تگ آلت است که در ادامه این راه را برای شما آسان و هموار می‌کنیم.

استفاده از تگ آلت توصیفی + توضیحات مختصر و مفید

همانطور که گفته شد این تگ برای بیان محتوای عکس برای مخاطبی است که نمی تواند تصاویر سایت را مشاهده کند پس لازم است به گونه‌ای از آن استفاده کنید که مخاطب پس از خواندن آن به صورت کامل به محتوای عکس شما پی‌ببرد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی که تگ‌های آلت شما باید داشته باشد این است که باید به صورت توصیفی و مفید باشد یعنی به عبارت دیگر باید تمامی اطلاعات ضروری در مورد عکس را برای خواننده روشن کند.

باید کوتاه و مختصر باشد | اضافه گویی ممنوع !

در استفاده از tag آلت باید از کلمات مهم و کاربردی استفاده کنید که بتواند به صورت کوتاه و مختصر منظور تصویر را به بیننده برساند و نباید از جملات و پاراگراف های طولانی استفاده کنید.

برای گذاشتن یک تگ alt اصولی باید تعداد کلمات استفاده شده در آن را رعایت کنید و حداکثر از 125 کارکتر استفاده کنید.‌باید به کارکتر‌هایی که در نوشتن تگ الت استفاده می‌کنید بسیار دقت کنید که از واژه‌هایی استفاده کنید که مخاطب را مثل ماهی به قلاب بیاندازد و توجه آن را به خود جلب کند.

نباید اجازه دهید چون مخاطب عکس را نمی‌بیند از آن بگذرد باید آن را به قلاب بیاندازید و کاری کنید با اینکه مخاطب عکس را نمی‌بیند با خواندن تگ به مفهوم تصویر پی‌ببرد.

سعی کنید در نوشتن تگ‌های آلت از اضافه گویی پرهیز کنید و تگ خود را طولانی و به قالب پاراگراف تبدیل نکنید و توصیفی کوتاه و مختصر در اختیار خواننده قرار دهید.

استفاده از کلمه کلیدی یادت نره !

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید استفاده از کلمه کلیدی در تگ آلت می‌باشد.‌کلمه کلیدی خود را در میان عنوان محتوای خود پیدا کنید و از آن در تگ آلت نیز استفاده کنید.

تگ alt

لازم است عکس‌های شما همانند محتوایتان از نظر سئو بهینه سازی شود و برای افزایش رتبه در گوگل لازم است از کلمه کلیدی در تگ آلت نیز استفاده کنید تا محتوای شما به یک محتوای با‌کیفیت از نظر سئویی تبدیل شود.

تگ آلت را تنها برای موتورهای جستجو ننویسید | تگ آلت معنا‌دار

خیلی از افراد از تگ آلت تنها برای موتور‌های جستجو استفاده می‌کنند تا آنها را شناسایی کند و به مخاطب هدف خود نشان دهد اما این کار می تواند جریمه‌ها و خسارت‌های زیادی را برای شما داشته باشد چون شما با این کار مهم‌ترین اصل استفاده از تگ آلت را زیر سوال می‌برید.

تگ آلت طبق قاعده برای مخاطبی نوشته می‌شود که نمی‌تواند محتوای عکس‌های شما را ببیند و با نوشتن تگ آلت به او کمک می‌کنید پی‌ببرد تصاویر شما چه مفهومی دارند.

اگر از تگ آلت تنها برای موتور‌های جستجو استفاده کنید ممکن است رباط‌‌‌‌ها سایت شما را به عنوان اسپم شناسایی کنند و هزینه‌ها و خسارت‌های زیادی را برای شما به بار بیاورد.

در این مطلب دریافتید که تصاویر در تولید محتوا و روند سئوی سایت تاثیر بسیار زیادی دارد و لازم است به آن توجه بالایی داشته باشید و یکی از مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با تصاویر باید به آن دقت کنید تگ آلت است که با رعایت روش‌‌های بالا می‌توانید اطمینان داشته باشید که محتوایی باکیفیت تولید کرده‌اید و تصاویر خود را به خوبی بهینه سازی کرده‌اید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید