زندینو

Search
برندینگ چیست و چرا مهم است؟

برندینگ چیست و چرا مهم است؟

فهرست مطالب

معمولاً خیلی از افراد این تفکر را دارند که برندینگ فقط برای کسب و کارهای چند ده میلیاردی است نه برای ما، در صورتی که برندینگ باید همیشه از همان اول و در مرحله‌های کوچک شکل گرفته شود و همچنین برنامه‌ریزی شود. در این مطلب قصد داریم که شما را با برندینگ آشنا کنیم و فوایدها و اهمیت‌های آن را برای شما توضیح دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برندینگ چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

برندینگ در کسب و کارهای کوچک

در خیلی از بیزینس‌های کوچک برند و یا همان نشان تجاری به عنوان یک ایده و مفهوم بیگانه و همچنین خارجی به شمار می‌آید. حتی بعضی اوقات اندیشه و تصمیم گیری در مورد برندینگ اکثراً به موضعی نامعلوم تبدیل می‌شود که بعدها باید در مورد آن تفکر کرد و الان اصلاً لازم نیست.

بعضی از افراد هم می‌گویند که یک جنس خوب می‌تواند خودش به فروش رود و هیچ احتیاجی به این کارها نیست، در کل تفکرات زیادی مانند این در رابطه با برندینگ وجود دارد که هیچ وقت پیگیری لازم برای آن انجام نمی‌شود.

با وجود این موضوع هم حتی بهترین ایده‌ها نیز اگر نتوانند با مشتریان و مخاطبان مد نظر خود ارتباط داشته باشند در آخر به شکست ختم می‌شوند.

برندینگ در کسب و کارهای کوچک

همین جا است که برندینگ معنا پیدا می‌کند، در واقع برندینگ و یا نشان تجاری شامل مفاهیم ایده‌ها و تصمیمات بسیار متعددی است، ولی هسته اصلی برندینگ شکلی است که شما فواید و ارزش‌های کالا و همچنین محصول شرکت خود را به مشتری و مصرف کننده معرفی می‌کنید و از آن طریق با آنها ارتباط برقرار می‌کنید.

هدف ما از نوشتن این مطلب این است که به شما کمک کنیم تا بتوانید در مورد برندتان به خوبی فکر کنید و با آن، محصولتان را به دنیای پیرامون نشان دهید. هرچند که با این وجود نیز برای ساختن یک برند مطمئن و قدرتمند این موضوع خیلی مهم است که از اصول اولیه و مقدماتی شروع کنیم.

برای درست کردن یک استراتژی مناسب و نتیجه بخش در این مطلب ایده‌های مقدماتی را که در آن سوی برندینگ وجود دارند را به شما معرفی می‌کنیم به علاوه المان‌های اصلی از تصویر یک شرکت موفق را برای شما شرح می‌دهیم.

برند یا نشانه تجاری چیست؟

قبل از اینکه برند یک ایده و یا مفهوم مجازی باشد مجموعه‌ای از تصمیمات، نشانه‌های کلامی و بصری و استراتژی‌ها است که شکل و ظاهر یک شرکت را به تصویر می‌کشد.

همانطور که ذکر کردیم برندینگ صورت و چهره‌های بیزینس‌ها برای معرفی شدن در دنیا هستند و ارزش‌های اصلی و ذاتی آن شرکت و محصول را در جهان پیرامون به تصویر می‌کشد.

اگر بخواهیم به شکل ساده‌تری این موضوع را بگوییم، در واقع برند شما همان راهی است که از طریق آن، دنیا شرکت شما را در ذهنش تجسم می‌کند. در کل یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین موضوعات برای تاثیر گذاشتن درست و صحیح بر روی ذهن مخاطبان برند شما است.

افراد زیادی وجود دارند که لوگو را با برند اشتباه می‌گیرند، حتی آنها ممکن است که در تشخیص مراحل و همچنین تصمیماتی که برای لوگو نیز نیاز است دچار سردرگمی شوند.

یک برند موفق برندی است که دقیقاً نقطه شروعی برای کمپین‌های بازاریابی داشته باشد و همچنین به همان صورت مسیرها و مکان‌هایی که شرکت شما از طریق آن با مخاطبانتان باید تعامل داشته باشید را به تصویر می‌کشد.

همچنین برند می‌تواند به شما نشان دهد که چگونه بیزینستان را می‌توانید به دنیا معرفی کنید، از سوی دیگر ساختن یک استراتژی برند پیشرو و قدرتمند در همان اوایل بیزینس موضوع کاملاً حیاتی برای بیزینس شما است.

برندینگ چرا مهم است و چرا باید به آن توجه کنیم؟

برندینگ یک المان بسیار مهم در به وجود آوردن تصویر عمومی و همگانی از شرکت شما است. بدون داشتن روش و راهی برای جذب کردن مشتری‌ها بیزینس شما به سختی می‌تواند فروش و بازاریابی داشته باشد این مورد برای افرادی که بهترین محصول‌ها را تولید و عرضه می‌کنند نیز به همان گونه صدق می‌کند. در کل باید توجه داشته باشید که در اینجا مسئله ما کیفیت نیست بلکه اولویت اطلاعات و آگاهی است.

برندینگ چرا مهم است؟

به علاوه به یاد داشته باشید که یک محصول نمی‌تواند خودش ارزش‌ها و مزایای خودش را به افرادی که این محصول را آنلاین خریداری می‌کنند نشان دهد.

اول باید به این اشاره کرد که برند همان چیزی است که به خدمات و محصولات شما مفهوم می‌بخشد، به علاوه با کمک روش های خیلی زیرکانه و ظریف به مشتریان و مخاطبان نشان می‌دهد که چرا آنها باید محصولات شما را خریداری کنند و برای خدمات شما پول پرداخت کنند. در کل برند بر طبق ارزش‌ها، ماموریت‌ها، و رسالت ذاتی و همچنین اصلی یک شرکت ساخته می‌شود، برند پیوند و همچنین ارتباط شخصی‌تر و خصوصی‌تر را با مشتریان به وجود می‌آورد، همان مشتریانی که اگر در شرکت شما سرمایه‌گذاری کرده باشند بسیار بیشتر به خرید محصولات شرکت شما روی می‌آورند.

به علاوه با برقرار کردن این ارتباط به صورت موثر و بی‌کلام برندهای قدرتمند توانایی این را خواهند داشت که به فروش‌های پربازده و همچنین روند شبانه روزی شما کمک زیادی کنند.

چیزی که در یک برند تجاری روی می‌دهد

تا الان ما برای شما در مورد یک تصویر بزرگ صحبت کردیم، برندها مفاهیم‌های خیلی بزرگی هستند که از عوامل و همچنین تصمیمات متعددی ساخته می‌شوند که مکمل همدیگر هستند.

برای به وجود آوردن یک استراتژی موفق برندینگ، باید عوامل زیر را همیشه در نظر داشته باشید و با دقت آنها را بررسی کنید:

  • لوگو در هویت برند
  • لوگوی شرکتتان باید نشان دهنده و نمایانگر شرکت شما باشد
  • رنگ‌ها در برند
  • فونت ها در برند
  • زبان برندینگ
اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید