زندینو

Search
کنیبالیزیشن در سئو چیست؟

کنیبالیزیشن در سئو چیست ؟

فهرست مطالب

سئو سایت یکی از مهم ترین نکاتی است که در پیشرفت کسب و کار اینترنتی باید انجام دهید و موضوعی که بسیار حائز اهمیت این است که باید سئو به دست یک سئوکار ماهر انجام شود و از روش های اصولی برای سئوی سایت استفاده شود در غیر اینصورت می تواند به اندازه مفید بودنش برای وبسایت شما زیان آور باشد و یکی از بخش های مهم کنیبالیزیشن در سئو می‌باشد.

روش های اشتباه زیادی وجود دارند که بعضی از سئوکارها به اشتباه یا از روی نداشتن تجربه آن ها را انجام می دهند و برای مدیر سایت موجب ایجاد خسارت و مشکل می شوند که یکی از آنها که در تولید محتوای سایت دخیل است کنیبالیزیشن است که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم.

کنیبالیزیشن چیست؟ | cannibalization

تولید محتوا سایت یکی از مهم ترین نکاتی است که در سئو باید به آن توجه داشته باشید و سئو بر پایه تولید محتوای اصولی یکی از بهترین راه ها برای پیشرفت کسب و کار شما است و نکات زیادی وجود دارد که تولید یک محتوای با کیفیت که در پیشرفت سئو تاثیر مثبت داشته باشد، بسیار مهم است.

عنوان محتوا و استفاده از کلمه کلیدی مناسب یکی از نکاتی است که برای خراب نشدن روند سئویی باید به آن دقت کنید. پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب مهم ترین رکن سئو کردن وبسایت است چون شما سئوی خود و اقدامات سئویی را روی این کلمات انجام می دهید تا مخاطب های خود را با این کلمات به وبسایت خود بکشانید.

کنیبالیزیشن چیست؟

کنیبالیزیشن اشتباهی در روند تولید محتوا و سئوی وبسایت است که در آن برای دو محتوا از یک کلمه کلیدی استفاده می شود و برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که اگر محتوایی با یک کلمه کلیدی در گوگل رتبه گرفته باشد و در محتوایی دیگر نیز از همان کلمه کلیدی استفاده کنیم چه می شود؟

استفاده از کنیبالیزیشن در سئو چه تاثیری دارد ؟

دقت داشته باشید که در روند تولید محتوا و سئوی وبسایت خود دقت زیادی داشته باشید و تمامی محتواهای خود را با هدف قبلی و با کلمه کلیدی جداگانه تولید کنید تا از طریق کنیبالیزیشن دچار خسارت به وبسایت نشوید.

در جواب سوالی که مطرح شد باید گفت زمانی که گوگل کنیبالیزیشن را تشخیص دهد و متوجه شود از کلمه کلیدی تکراری استفاده کرده اید در واقع هرچه رشته کرده اید پنبه می شود و تمامی زحمتی که برای کلمه کلیدی اول کشیدید و آن را به نتایج گوگل کشاندید همه از بین می رود چون هر دو صفحه ای که از یک کلمه کلیدی استفاده کرده اند افت رتبه خواهند داشت.

گاهی کنیبالیزیشن توسط سئو کارها به دلیل نداشتن تجربه و اطلاعات کافی ایجاد می شود به همین دلیل همیشه تاکید داریم که سئو باید توسط یک سئوکار حرفه ای انجام شود تا از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

سعی کنید برای آسیب نرسیدن به صفحه ای که از قبل آن را سئو کرده اید و رتبه گرفته است در محتواهای جدید خود از کلمات جدیدی برای سئو کردن آن استفاده کنید و از کلمه کلیدی مشابه آن استفاده نکنید تا کنیبالیزیشن ایجاد نشود و صفحات شما دچار افت رتبه نشود.

سئو شدن صفحه اشتباه با کنیبالیزیشن | مضرات cannibalization

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد در کنیبالیزیشن برایشان ایجاد می شود این است که صفحه اشتباهی به جای صفحه مورد نظر رتبه می گیرد به همین دلیل است که همیشه تاکید می کنیم در مورد پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و ایده آل تحقیق کنید و آموزش های لازم را ببینید تا دچار این دسته مشکلات نشوید.

سئو شدن صفحه اشتباه با کنیبالیزیشن

گاهی پیش می آید صفحه اصلی که می خواهید سئو شود و به نتایج گوگل راه پیدا کند رتبه نمی گیرد و به اشتباه صفحه یا دسته ای از محصولات که اهمیت چندانی ندارد و در آن از آن کلمه کلیدی یکسان استفاده کرده اید به اشتباه رتبه می گیرد و وارد نتایج گوگل می شود.

خیلی از سئوکار ها با این مشکل روبرو شده اند که صفحه ای اشتباهی به جای صفحه اصلی سئو شده باشد و رتبه گرفته باشد که دلیل آن کم تجربگی سئوکار است که از کلمات کلیدی  یکسان استفاده کرده اند و کنیبالیزیشن بوجود آمده است.

کاهش اعتبار سئو سایت | کنیبالیزیشن

یکی از موضوعات مهم در سئو این است که گاهی سئوکار ها متوجه می شوند که هرچه تلاش می کنند وبسایت مورد نظر از جدی بیشتر پیشرفت نمی کند که در این موارد لازم است به این نکات ریز نگاهی داشته باشید که شاید باعث ایجاد کنیبالیزشن یا مشکلاتی از این دست شده باشید.

همانطور که گفته شد کنیبالیزشن خسارت زیادی به وبسایت وارد می کند و اگر گوگل آن را تشخیص دهد به همه صفحاتی که از این کلمه کلیدی یکسان استفاده کرده اند افت رتبه می دهد و سئوکاری که با این مشکل آشنایی نداشته باشد بارها از آن استفاده می کند و وبسایت در حدی باقی می ماند و رشد نمی کند سئوکار همیشه در تعجب است که چرا وبسایتی که این همه روی آن زحمت می کشد رشد نمی کند.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید