زندینو

Search
لوکال سئو یا سئو محلی چیست ؟

لوکال سئو یا سئو محلی چیست ؟

فهرست مطالب

امروزه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی بسیار زیاد شده‌اند و حتی کسب و کارهای خدماتی نیز به صورت اینترنتی و آنلاین خدمات خود را به مشتریان خود ارائه می‌دهند . اما بسیاری از کسب و کارها علاوه بر آنلاین بودن دارای مکان حضوری نیز هستند و می‌خواهند علاوه بر مشتری‌های اینترنتی در مکان خود نیز مشتری داشته باشند .

هدفمند‌ترین کاری که برای جذب مشتری برای فروشگاه حضوری جذب مشتری‌هایی است که در نزدیکی شما قرار دارند که برای این کار به سئو محلی یا لوکال سئو نیاز دارید . سئو برای دیده شدن یک وبسایت یک امر ضروری است و سئوی محلی نیز در مورد کسب و کارهای حضوری کاربرد زیادی دارد.

منظور از کمک سئو به دیده شدن کسب و کارهای آنلاین

شما فرض کنید مغازه‌ای دارید برای اینکه مردم شما را ببینند و شما را بشناسند لازم است اقداماتی از جمله طراحی و دیزاین زیبای مغاره ، روابط عمومی مناسب با مشتری ، راه‌های گفت و گو با مشتری ، معرفی محصول خود با توجه به نیاز مشتری ، استفاده از روش‌های تبلیغاتی و… انجام دهید.

در کسب و کارهای آنلاین نیز سئو اقداماتی است که با انجام دادن آنها وبسایت شما بیشتر از دیگر وبسایت‌های رقیب به مشتری یا مخاطبان هدف نشان داده می‌شود در نتیجه ترافیک کاربران روی سایت شما بیشتر می‌شود و می‌تواند برای شما اعتبار و فروش بیشتری برای شما بیاورد.

به عبارتی مکان مغازه حضوری شما یکی از عوامل بسیار مهم در پیشرفت کسب و کار شما است و سئو به عبارتی یک نوع تبلیغات رایگان است که شما با توجه به مهارت‌های خود این زمینه انجام می‌دهید و به کمک آن جایگاه کسب و کار خود را در میان دیگر کسب و کارهای اینترنتی تعیین می‌کنید.

سئو محلی به چه نوع سئویی گفته می‌شود ؟

ممکن است شما علاوه بر کسب و کار اینترنتی خود فروشگاه حضوری نیز داشته باشید و یا ممکن است تنها دارای فروشگاه حضوری باشید و بخواهید مشتری‌های نزدیک خود را جذب خود کنید که لوکال سئو می‌تواند در این زمینه به شما کمک شایانی بکند.

گوگل دارای توانایی است که می‌تواند بر اساس جستجوی کاربران IP آنها را شناسایی کند و بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها نتایج جستجو را بالا بیاورد . به عنوان مثال اگر شما برای پیدا کردن رستوران‌های نزدیک خود جستجو انجام دهید گوگل براساس IP شما رستوران‌های موجود در موقعیت جغرافیایی شما را برایتان بالا می‌آورد.

در این مورد به سئو محلی نیاز دارید که بتوانید برای کسب و کار خود تولید محتوا و لینک سازی خارجی اصولی انجام دهید تا بتوانید مخاطبان هدف خود را جذب کنید و به پیشرفت کسب و کارخود کمک کنید.

در این نوع جستجو لازم نیست منطقه مورد نظر خود را جستجو کنید چون گوگل براساس IP شما منطقه جغرافیایی شما را پیدا می‌کند و نتایج را بر اساس منطقه شما مرتب می‌کند و در سئو محلی یا لوکال سئو باید وبسایت خود را به گونه ای سئو کنید و برای آن تولید محتوا کنید که در این نتایج کسب و کار شما جزء اولین موارد توصیه شده باشد.

لوکال سئو یا سئو محلی چیست ؟

اسلایدر Local Seo

زمانی که شما کسب و کاری را جستجو می‌کنید در کنار عناوین سایت‌ها یک باکس نقشه به شما نمایش می‌دهد که آدرس کسب و کار شما را به صورت دقیق به مخاطب نمایش می‌دهد و در اطراف آن تمامی اطلاعات تماس با شما را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

این اسلایدر این باکس آدرس را بر اساس منطقه جغرافیایی خودتان به شما نشان می‌دهد پس لازم است اگر شما وبسایتی برای کسب و کار خود راه اندازی کرده‌اید به خوبی برای آن تولید محتوا کنید تا در صورت جستجوی کاربران گوگل سایت شما را به مخاطبان نزدیک محل کار خودتان نشان دهد.

برای نمایش داده شدن این باکس آدرس لازم است ابتدا آدرس کامل و دقیق محل کسب‌و‌کار خود را به همراه کدپستی درست در گوگل مپ ثبت کنید و اطلاعات تماس با شما را به صورت دقیق و به روزرسانی شده وارد کنید تا در صورت جستجوی مخاطبان این مورد به مخاطبان نمایش داده شود.

فواید استفاده از Local Seo

سئو محلی هم برای افرادی که تنها دارای کسب‌و‌کار حضوری هستند مناسب است و هم افرادی که علاوه بر کسب و کار حضوری دارای کسب و کار اینترنتی نیز هستند که در ادامه به بررسی هردو حالت می‌پردازیم .

استفاده از سئو محلی برای کسب‌و‌کارهای حضوری

زمانی که شما یک کسب‌و‌کار حضوری دارید و می‌خواهید تمامی مشتری‌ها در نزدیکی خود را جذب کنید می‌توانید از قدرت سئوی محلی استفاده کنید چون بسیاری از افراد برای پیدا کردن نیازهای خود روی گوگل جستجو می‌کنند.

باید وبسایتی طراحی کنید و در آن در مورد کسب‌و‌کار و خدمات خودتان و منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید به خوبی تولید محتوای اصولی انجام دهید و از لینک دهی خارجی نیز استفاده کنید تا به خوبی وبسایت شما در زمینه کسب‌و‌کار خودتان و در منطقه جغرافیایی خودتان بی‌رقیب شود.

در مرحله بعد آدرس و اطلاعات تماس خودتان را در گوگل مپ ثبت کنید تا این اسلایدر آدرس به مخاطبان شما نشان داده شود و به راحتی شما را پیدا کنند.

در این صورت زمانی که مخاطب برای پیدا کردن به عنوان مثال رستوران جستجو کند اگر در محدوده شما باشد گوگل براساس IP آنها مشخصات جغرافیایی آنها را تشخیص می‌دهد و و در صورت نزدیک بودن به شما به دلیل انجام دادن لوکال سئو شما را به آنها معرفی می‌کند و آنها می‌توانند به فروشگاه شما مراجعه کنند و خرید خود را انجام دهند.

استفاده از این سئو برای کسب‌و‌کارهای حضوری و آنلاین

ممکن است کسب و کار شما به گونه‌ای باشد که علاوه بر شعبه حضوری بخواهید به صورت اینترنتی نیز خدمات خود را ارئه دهید پس می‌توانید با استفاده از سئوی محلی مشتری‌های حضوری خود را جذب کنید و در غیر این صورت شما بستری فراهم کرده‌اید که مخاطب می‌تواند بدون حضور پیدا کردن در فروشگاه شما به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهد.

به عبارتی درست است که سئو محلی شما را به کاربرانی معرفی می کند که در نزدیکی شما هستند اما اگر علاوه بر فروشگاه حضوری فروشگاه آنلاین نیز داشته باشید این امکان را برای مشتری های خود فراهم می‌کنید که به صورت اینترنتی نیز از خدمات شما استفاده کنند.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید