زندینو

Search
تفاوت بین بازاریابی و فروش چیست ؟

تفاوت بین بازاریابی و فروش چیست؟

فهرست مطالب

خیلی از افراد بازاریابی را با فروش اشتباه می گیرند و فکر می کنند بازاریابی و فروش یکی هستند در حالی که بازاریابی و فروش با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند و لازم است اگر فروشگاه یا شرکتی دارید تفاوت های این دو موضوع را با هم به صورت کامل بدانید . بازاربابی یک از مهم ترین فاکتورهایی است که باید برای پیشرفت و جذب هرچه بیشتر مخاطب و مشتری به آن نیاز دارید .زمانی که شما کسب و کار خود را به عنوان یک برند جدید آغاز می کنید و قصد گسترش آن را دارید برای شناخته شدن به بازاریابی نیاز دارید پس در ادامه با ما همراه باشید تا به تفاوت های بین بازاریابی و فروش به صورت کامل بپردازیم .

تفاوت بین بازاریابی و فروش

فروش برابر است با فروش محصولاتی که موجود هستند

در اصطلاح فروش تنها ارتباط نقدی است که میان فروشنده و خریدار وجود دارد و زمانی ممکن است که شما محصولات خود را موجود داشته باشید و با ترفندهای فروش بتوانید محصولات خود را با فروش به مشتری به پول تبدیل کنید و تکرار این چرخه ، چرخه فروش نام دارد که با بازاریابی تفاوت های بسیار زیادی دارد .

اگر شما مغازه یا فروشگاهی داشته باشید فروش عبارت است از وارد شدن مشتری به مغازه شما و انتخاب و خرید محصولات شما . در این روش شما هیچ گونه بازاریابی انجام نمی دهید بلکه منتظر می مانید تا اشخاصی به محصولات شما نیاز داشته باشند و به فروشگاه شما برای خرید بیایند که این چرخه همانطور که گفته شد چرخه تبدیل محصول به پول با ارتباط مستقیم فروشنده با مشتری می باشد .

تفاوت بین بازاریابی و فروش چیست ؟

بازاریابی مساوی است ارتباط همیشگی شرکت شما با دیگر شرکت ها یا خریدار

در بازاریابی هدف شما فقط فروش نیست بلکه هدف شما جذب افراد و مخاطبانی است که خواهان محصولات و خدمات شما هستند و شما منتظر افرادی نیستید که تا به محصولات شما نیاز نداشته باشند به فروشگاه شما نیایند بلکه هدف شما جذب افرادی است که به صورت همیشگی همراه و هم سوی کسب و کار شما باشند .

اگر شما یک شرکت تولید کننده باشید با شناختن راه های جذب شرکت های عمده فروش می توانید با بازاریابی بر احساسات آنها تاثیر بگذارید تا خرید های خود را برای همیشه از شرکت شما انجام بدهند و همکاری خودشان را با شما اغاز کنند . یا به عبارت دیگر اگر شما یک شرکت تولید کننده مواد اولیه باشید می توانید با شیوه های مدرن و سنتی بازاریابی شرکت های تولید کننده محصولات را جذب خود کنید تا به این نتیجه برسند که مواد اولیه شما با کیفیت ترین موادی است که برای تولید محصولات خود می توانند از آن استفاده کنند. محصولی که در روند فروش شما از فروشگاهی خریداری می کنید طی چندین مرحله ساخته شدن و دست به دست شدن میان شرکت های مختلف توسط شگرد های بازاریابی چرخیده است تا به دست فروشنده نهایی رسیده است پس با این مثال ها باید به صورت دقیق به تفاوت فروش و بازاریابی پی برده باشید .

انواع راه و روش های بازاریابی

راه و روش های مختلفی برای بازاریابی وجود دارد که می تواند به صورت اینترنتی و یا سنتی باشد که هر کدام دارای بخش های جداگانه می باشد که هرکدام برای کسب و کاری و محصولات و خدماتی مناسب می باشد . شما لازم است قبل از شروع بازاریابی ابتدا کسب و کار خودتان و راه های بازاریابی را ارزیابی کنید و شیوه درست را انتخاب کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب خود و کسب و کارتان کنید .

بازاریابی اینترنتی

امروزه با توجه به این که همه کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن روی آورده اند راه های بازاریابی اینترنتی بسیار در پیشرفت کسب و کارها موثر شده است . راه های زیادی برای بازاریابی اینترنیت وجود دارد که از میان آنها می توان به : راه اندازی وبسایت و تولید محتوای اصولی و سئو شده ، شبکه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ و… اشاره کرد .

امروزه بیشتر کسب و کارها برای گسترش جوزه فعالیت خود دارای یک وبسایت اینترنتی هستند که برای بازاریابی و جذب هرچه بیشتر شرکت ها و مخاطبان هدف خود می توانید با شناختن نیاز های آنها روی وبسایت خود با تولید محتوای اصولی و سئو شده مخاطبان خود را جذب کنید و در صورت داشتن صلاحیت کافی با آنها همکاری خود را آغاز کنید .

تفاوت بین بازاریابی و فروش چیست ؟

علاوه بر وبسایت های اینترنتی یکی از راه های دیگر بازاریابی اینترنتی شبکه های اجتماعی می باشد که امروزه تقریبا همه مردم از شبکه های اجتماعی هم برای بیزینس و هم برای گذراندن وقت استفاده می کنند و می توانید با تولید محتوا و بازاریابی اصولی در میان این همه کاربر مخاطبان هدف خود را پیدا کنید و با تاثیر بر احساسات آنها جذبشان کنید و با آنها همکاری کنید .

راه های بازاریابی اینترنتی بسیار زیاد و گسترده هستند که در این محتوا قصد بررسی جزئی آنها را داریم تا تفاوت میان فروش و بازاریابی را درک کند که هرکدام در چه بخشی دارای اهمیت هستند پس می توانید برای شروع بازاریابی اینترنتی با پشتیبانی رایگان تیم زندینو در ارتباط باشید تا با توجه به کسب و کارتان راه و روش مناسب را به شما نشان دهند .

بازاریابی سنتی

در گذشته قبل از اینترنتی شدن کسب و کارها از راه و روش های زیادی برای بازاریابی استفاده می کردند که امروزه نیز بیشتر آنها کاربرد گذشته را دارند و مفید هستند که از میان آنها می توان به اسم ام اس مارکتینگ، استفاده از بیلبورد ها و بنرهای خیابانی ، استفاده از کارت ویزیت و استخدام افراد مسلط به بازاریابی و… اشاره کرد .

به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از اس ام اس به شرکت ها و مخاطبان هدف خود آنها را از تخفیفات و رویدادهای مهم شرکت خود با خبر کنید و آنها را جذب کسب و کار خودتان کنید و یا با استخدام افرادی تحت عنوان بازاریاب به آنها راه های بازاریابی سنتی را آموزش دهید و از آنها بخواهید با شناخت نیازهای مخاطبان هدف با آنها به صورت سنتی در ارتباط باشند و آنها را متقاعد برای همکاری کنند . استفاده از بیلبوردها و بنرهای خیابانی یکی از معروف ترین راه های بازاریابی از گذشته تا کنون بوده است و امروزه نیز از این روش بسیار زیاد استفاده  می شود و کسب و کار خود را با در دید مردم گذاشتن به آنها معرفی می کنند تا بتواند مخاطبان هدف را به دام بیاندازد .

فروش محصولات بهتر است یا بازاریابی برای محصولات

نمی توان گفت فروش بدون بازاریابی یا بازار یابی بدون فروش . شما به هردو همزمان نیاز دارید چون زمانی که شما فروشنده هستید و محصولاتی به فروش می رسانید با بازاریابی می توانید مشتری های هرچه بیشتر و دائمی را جذب خود کنید که خواهان محصولات شما هستند و بازاریابی نیز بدون فروش امکان ندارد چون شما با جذب مخاطبان هدف خود هدف شروع همکاری و فروش محصولات خود را دارید پس باید راه های بازاریابی و فروش فووق العاده را آموزش ببینید و دست به کار شوید .

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید