زندینو

Search
اهمیت محتوای بصری در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اهمیت محتوای بصری در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فهرست مطالب

هدف از تولید محتوای بصری در دیجیتال مارکتینگ این است که با ایجاد یک فرمت دیداری جذاب، کاربران رو به سمت خودتان بکشانید تا در آخر با محصولات و خدمات شما آشنا شوند.

از اونجایی که مغز افراد قدرت زیباشناسی بالایی دارد، بنابراین، بهتر با محتوای دیداری ارتباط برقرار می کند و به همین دلیل استفاده از المان های تصویری در بازاریابی دیجیتال اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب شما می‌توانید با تولید محتوای بصری، کاربران زیادی رو به سمت خودتان جذب کنید.

محتوای بصری چیست؟

محتوای بصری یعنی استفاده از تصاویری زیبا برای انتقال اطلاعات مورد نظرتان. هدف از محتوای بصری در دیجیتال مارکتینگ ها این است که با ایجاد یک فرمت دیداری جذاب، کاربران مورد نظرتان را به سمت اهداف خودتان بکشانید تا در نهایت با محصولات و خدمات خوب شما آشنا شوند.

از آنجایی که مغز انسان قدرت زیبایی‌شناسی خوبی دارد، در نتیجه بهتر با محتوای دیداری ارتباط برقرار می‌کند و به همین دلیل استفاده از المان‌های تصویری در بازاریابی دیجیتال اهمیت زیادی دارد.

محتوای بصری چیست؟

محتوای بصری چه اهمیتی دارد؟

مردم با روش مختلفی یاد می‌گیرند، برخی از مردم بیشتر از طریق شنیدن یاد می‌گیرند، برخی دیگر از راه دیدن، برخی دیگر از طریق لمس کردن یا تجربه کردن و…. در این میان جالب است بدانید 65 درصد همه‌ی  مردم از طریق دیدن با چشمان خود یاد می‌گیرند. یعنی بیش از نیمی از همه‌ی مردم با استفاده از دیدن بهتر یاد می‌گیرند و در خاطرشان می‌ماند.

ضمن اینکه 90 درصد از اطلاعاتی که مغز ما در طول روز دریافت می‌کند، از طریق مشاهده کردن به مغز می‌رسند و جالب‌تر آنکه سیگنال‌های دیداری 43 درصد متقاعدکننده‌تر از سایر سیگنال‌های دریافتی مغز هستند.

اگر شما یک بازاریاب باشید و همه این اطلاعات را بشنوید به چه نتیجه‌ای می‌رسید؟ مسلماً یک محتوای بصری برای بازاریابی نه‌تنها مخاطب را بیشتر متقاعد خواهد کرد، بلکه بهتر در ذهن مخاطب می‌نشیند و فرد مورد نظر بهتر مسئله را درک خواهد کرد.

دلایل اهمیت محتوای بصری در دیجیتال مارکتینگ

  • محتوای بصری به جلب توجه زیاد مخاطبان هدفمند کمک می کند.
  • محتوای بصری توسط مغز ما انسان‌ها سریعتر قابل پردازش است.
  • محتوای بصری 93٪ از همه‌ی ارتباطات انسانی را به راحتی تشکیل می دهد.
  • محتوای بصری به راحتی با غرایز و احساسات انسان صحبت می کند

وقتی یک تبلیغ بصری خیره کننده با مفهوم قدرتمندی در پشت تصویر می بینیم، تصورات ما حتی باعث می شود طعم، بو یا بافت مرتبط با آن شیء احساس شود. جنبه‌های تصویری پیام رسانی مهم است زیرا غریزه ها و احساسات مشتری‌ها را برطرف می کند و باعث جرقه انجمن ها، خاطرات و خواسته ها می شود.

برخی از تصاویر ممکن است ما را به مقادیر فراموش شده برگردانده، برنامه های رد شده را به ما یادآوری کرده و تجربیاتی را که می‌توانیم با محصول دریافت کنیم، مدلسازی کنیم. محتوای بصری خلاق، باعث ایجاد احساسات و تصمیمات شهودی یا اشتیاق محور مشتری می شود و گفتگو بین برند و مشتری را تشویق می کند.

محتوای بصری عنصری قدرتمند در بازاریابی دیجیتال

پیش‌بینی می‌شود با گذر زمان، محتوای بصری قدرت بیشتری نسبت به محتوای متنی پیدا کند. چراکه انسان‌ها فرصت یا شاید حوصله‌ی مطالعه‌ی متن‌های طولانی را نداشته باشند و تماشای یک ویدیوی کوتاه یا یک اینفوگرافیک را ترجیح بدهند.

مغز انسانها بسیار سریع‌تر می‌تواند یک تصویر را پردازش کند و این قدرت محتوای بصری است که می‌توان از آن در بازاریابی‌های دیجیتال نیز بهره برد.

بازاریاب‌ها می‌توانند با تولید محتوای بصری، کاربران را از مطالعه نوشته‌های ریز و متن‌های طولانی بی‌نیاز سازند. به این ترتیب کاربران با یک نگاه پاسخ سوال مدنظرشان را پیدا کرده و به خاطر این خدمت‌رسانی خوب، نام سایت را به خاطر خواهند سپرد تا در نیاز بعدی حتماً به همین سایت مراجعه نمایند.

رازهای تولید محتوای بصری جذاب

برای اینکه در تولید محتوای بصری موفق شوید و بتوانید با محتوا هایتان افراد بیشتری را جذب کنید باید دنبال راهکارهای مختلف باشید تا مخاطبان عاشق مطالب شما شوند و اطلاعاتی که در اختیار آنها قرار می‌دهید مفید و کاربردی باشد. ضمن اینکه کیفیت و جذابیت محتوای بصری اهمیت بسیار زیادی دارد، در ادامه‌ی مقاله نکات مهمی را به شما می‌گوییم که به دردتان خواهد خورد:

در مورد مخاطبانتان اطلاعات کسب کنید

ببینید مخاطبانتان بیشتر چه نوع محتوایی را می‌پسندند و چه پست‌هایی را لایک می‌کنند، که با توجه به آن‌ها از پست‌ها ایده بگیرید و تلاش کنید محتوایی را در اختیارشان قرار دهید که دوست دارند و آن را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. پرسونای مخاطب اهمیت بسیار زیادی دارد.

تم داشته باشید

برای صفحه خود یک تم داشته باشید، برای مثال اگر تمام عکس‌هایی که  شما به اشتراک می‌گذارید رنگ‌های ماتی دارند، استفاده از یک عکس با رنگ درخشان بیش از حد به چشمشان خواهد آمد و جلوه‌ی بصری کل صفحه‌‌ی شما را خراب خواهد کرد. ضمنا شما می‌توانید از لوگو یا ترکیب رنگی و هویت بصری خودتان استفاده کنید.

تم در محتوای بصری

زمان‌بندی داشته باشید

دقت کنید که کاربران شما بیشتر در چه زمان‌هایی آنلاین هستند تا در همان زمان پست‌های جدید خود را منتشر کنید. تعداد لایک‌ها در اولین زمان بعد از انتشار پست‌هایتان بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

برای هر شبکه‌ی اجتماعی  یک استراتژی خاص خود را داشته باشید.

یک استراتژی برای تمام شبکه‌های اجتماعی جواب نمی‌دهد. مخاطبان شبکه‌های اجتماعی مختلف با هم فرق دارند. زمان‌بندی آن‌ها متفاوت است همچنین سن و سلیقه‌های متفاوتی باهم دارند و حتی الگوریتم‌ها و سیاست‌های پشت آن شبکه‌های اجتماعی نیز باهم متفاوت عمل می‌کنند.

سخن آخر

با توجه به تمام آنچه گفته شد، بدون حتم، محتوای بصری در دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار بالایی دارد و روز به روز نیز بر میزان این اهمیت افزوده خواهد شد. شما به عنوان یک بازاریاب باید خیلی زرنگ باشید و زودتر از دیگران پایتان را به مرحله‌ی جدید گذاشته و مخاطب را با تولید محتوای بصری با کیفیت به خودتان جذب کنید.

در این راستا، از رمز و رازهای گفته‌شده برای تولید یک محتوای باکیفیت غافل نشوید، نکات گفته‌شده را رعایت کنید تا بتوانید قدرتمند در این عرصه وارد شوید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید