زندینو

Search
پشتیبانی وبسایت چیست و چرا ضروری است؟

پشتیبانی وبسایت چیست و چرا ضروری است؟

فهرست مطالب

زمانی که قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی یا کسب و کار اینترنتی دارید و می‌خواهید یک وبسایت برای خود طراحی کنید باید در زمان سئوی وبسایت خود به راه‌اندازی بخش پشتیبانی خود فکر کنید که یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای اعتمادسازی مشتری است و در ادامه این محتوا قصد داریم به دلیل اهمیت داشتن بخش پشتیبانی سایت بپردازیم و بدانیم که چگونه می‌تواند به اعتمادسازی و افزایش فروش ما کمک کند.

پشتیبانی یک وبسایت می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد و شما بتوانید پشتیبانی راهنمایی استفاده و خرید از محصولات خود را برای مشتری‌های خود برقرار کنید پس اگر می‌خواهید با این موضوع مهم آشنا شوید در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل به این موضوع بپردازیم.

پشتیبانی سایت چیست؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در اینجا ایجاد می‌شود این است که پشتیبانی وبسایت چیست و مفهوم عبارت به صورت کلی چیست؟ در جواب می‌توان گفت که پشتیبانی سایت به بخشی از سایت گفته می‌شود که شما راه‌های ارتباط با خود در اختیار مشتری قرار می‌دهید تا هم برای مشاوره خرید و هم نحوه استفاده از خدمات و محصولات شما و هم گرفتن شکایات و رضایات از محصولات شما بتواند با شما ارتباط داشته باشد.

پشتیبانی سایت می‌تواند کمک کند مشتری بیشتر به شما کمک کند که فروش بیشتری داشته باشید و مشتری راحت‌تر به شما اعتماد کند چون مشتری با خود فکر می‌کند اگر از این فروشگاه خرید کنم آنها به صورت رایگان به من مشاوره می‌دهند و پیگیر من هستند که از محصولشان راضی باشم و اگر مشکلی پیش بیاید می‌توانم با آنها ارتباط داشته باشم و از آنها کمک بگیرم پس سطح اعتماد و رضایت مشتری را افزایش می‌دهد.

پشتیبانی سایت چیست؟

سعی کنید از همان ابتدای طراحی سایت خود بخش پشتیبانی را طراحی کنید و اطلاعات مورد نیاز را در داخل آن قرار دهید تا از اولین مشتری‌هایی که وارد می‌شوند این ویژگی فروشگاه یا کسب و کار شما را ببیند و از همان ابتدای کار به فکر برندسازی و اعتمادسازی وبسایت خود باشید. پیشنهاد می‌شود اگر پشتیبانی تلفنی نیز اضافه می‌کنید از یک شماره تلفن ثابت استفاده کنید تا نشان دهد شما شرکتی بزرگ هستید و قابل اعتماد هستید و اگر از شماره موبایل هم استفاده می‌کنید مقداری هزینه کنید و شماره‌ای رند انتخاب کنید که اعتبار شما را نشان دهد.

راه‌های ایجاد پشتیبانی سایت:

راه‌های زیادی برای ایجاد پشتیبانی سایت وجود دارد که از میان آنها می‌توان به پشتیبانی تلفنی،پشتیبانی تیکت،پشتیبانی با ایمیل،پشتیبانی شبکه های اجتماعی‌و… که به هر یک از این موارد به صورت جداگانه می‌پردازیم.

راه‌های ایجاد پشتیبانی سایت

پشتیبانی تلفنی:

پشتیبانی تلفنی مهم‌ترین نوع پشتیبانی وبسایت است چون شنیدن صدای شما و تخصص شما روی کسب و کار و محصولاتتان حس اعتماد و رضایت بیشتری به مشتری می‌دهد و می‌تواند مشتری شما را به یک مشتری دائمی تبدیل کند.

بهتر است اگر خودتان می‌توانید پشتیبانی وبسایت خود را در اوایل خودتان انجام دهید چون خودتان روی کسب و کار و محصولاتتان تخصص و تسلط کافی را دارید و یا می توانید یک فرد استخدام کنید و همه چیز درباره محصولات خود را به او آموزش دهید و پشتیبانی فول تایم کسب و کار خود را به او بسپارید.

پشتیبانی تیکت:

یکی از رایج‌ترین نوع پشتیبانی سایت‌های امروزی پشتیبانی تیکت دارند که در این نوع پشتیبانی شما بخشی در وبسایت خود دارید مخصوص مشاوره و پشتیبانی محصولات است و مشتری‌های شما با ساختن پنل کاربری می‌تواند به راحتی برای شما تیکت خود را بفرستد و شما پیغام آنها را می‌بینید و در بخش تیکت‌های مخصوص خودشان به آنها جواب می‌دهید که یکی از از مهم‌ترین مزیت‌های تیکت این است که کاملا خصوصی است و هیچ کس غیر از مشاور سایت و مشتری مکالمه آنها را نمی بیند.

پشتیبانی تیکت

پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی:

یکی از روش هایی که می توانید برای پشتیبانی سایت خود استفاده کنید که ایده مناسبی است استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان راه ارتباطی دوم یا سوم است چون شما می توانید با این روش به بزرگ شدن و پیشرفت شبکه های اجتماعی کسب و کار خود نیز کمک کنید و مشتری های خود را وادار کنید از شبکه های اجتماعی شما نیز جمایت کنند و هم پشتیبانی در اختیار آنها قرار دهید که در این روش می توانید به مشتری خود در وبسایت بگویید راه های پشتیبانی سایت این روش ها هستند و در انتها می توانید به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید و بیشتر با مجموعه ما آشنا شوید و از طریق شبکه های اجتماعی نیز می توانید پشتیبانی و مشاوره دریافت کنید.

انواع راه های ایجاد پشتیبانی سایت عبارت اند از:

  • تیکت پشتیبانی
  • پشتیبانی تلفنی
  • پشتیبانی شبکه‌‎های اجتماعی
  • و…

در این محتوا به صورت کامل به پشتیبانی سایت و ضرورت استفاده از آن پرداختیم اگر می‌خواهید در مورد طراحی سایت بیشتر بدانید به بلاگ زندینو مراجعه کنید.

چه کسانی را برای پشتیبانی کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

یکی از سوالات مهمی که ایجاد می‌شود این است که پشتیبانی وبسایت خود را باید به چه کسی بسپاریم؟ در جواب باید گفت باید شخصی را انتخاب کنید که اگر مشاوره تلفنی هم دارید صدای زیبایی داشته باشد و لحن صحبت کردن آرام و مودبانه‌ای داشته باشد و روی محصولات شما و خدماتی که دارید تسلط کافی داشته باشد تا بتواند مشکلی را که مشتری با محصول شما دارد برطرف کند.

چه کسانی را برای پشتیبانی کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

اگر شخص با کسب و کار شما آشنایی دارد می‌توانید چند جلسه برای او برگذار کرده و کامل همه چیز را به او آموزش دهید تا بتواند به اعتمادسازی و پشتیبانی صحیح وبسایت شما کمک کند و ممکن است برایتان سوال باشد که چنین فردی را چگونه پیدا کنیم که در جواب باید گفت می‌توانید از طریق همکاران خود و استفاده از تجربه آنها نفر مناسب را پیدا کنید و یا می‌توانید به مراکزی که افراد از طریق آنها به دنبال کارفرمای خود هستند نفر مناسب خود را پیدا کنید و با آموزش‌های اولیه پشتیبانی کسب و کار خود را شروع کنید و بعد از مدتی متوجه تاثیری که روی کسب و کارتان می‌گذارد شوید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید