زندینو

Search
محتوای زرد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

محتوای زرد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

فهرست مطالب

ممکن است بارها و بارها با اصطلاحاتی مانند محتوای زرد چگونه محتوایی است؟ برای زرد نویسی باید چه موضوعاتی را مورد استفاده قرار دهیم و چگونه می‌توانیم چنین محتوایی را تولید کنیم؟ روبرو شده باشید. اما آیا تا به حال شنیده‌اید که محتوایی زرد چه ویژگی‌هایی را دارد و چگونه باید آن را تولید کرد؟ شما به عنوان یک نویسنده باید در مورد زرد نویسی اطلاعات لازم را داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم که به طور کلی در مورد مباحث مربوط به این نوع محتوا حرف بزنیم.

در واقع محتوای زرد محتوایی است که موضوع‌های آن بیشتر موضوعات حاشیه‌ای است. ولی این موضوعات در محتوا نویسی بزرگنمایی می‌شوند و همچنین نظر تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب می‌کنند. ممکن است شما نیز بارها و بارها در رسانه‌ها با موضوع‌هایی مانند انتقاد تند از یک خواننده، قتل ناموسی، ازدواج یه خانم بازیگر و … را شنیده باشید.

این خبرها طوری هستند که شما برای چند دقیقه‌ای مشتاق می‌شوید که ببینید دقیقاً چه اتفاقی افتاده است. هدف اصلی از تولید محتوای زرد در واقع جذب مخاطب است، اکنون بهتر است ببینیم که چگونه می‌توانیم چنین محتواهایی را تولید کنیم، پس با ما در ادامه همراه باشید.

محتوای زرد چگونه محتوایی است؟

این نوع محتواها بر روی بزرگنمایی حواشی و اخبار تاکید دارد که تقریبا با بزرگنمایی کردن مورد توجه قرار می‌گیرند. این نوع محتواها نه جنبه تبلیغاتی دارند و نه جنبه خبری و در حقیقت برای جذب مخاطب و بالا بردن بازدید یک سایت تولید می‌شوند. در کل این نوع محتواها به زندگی سلبریتی‌ها، فوتبالیست‌ها، ماورا طبیعه، دنیای سیاست و… مربوط است.

محتوای زرد چگونه محتوایی است؟

این را به یاد داشته باشید که طی سال‌های گذشته استقبال کاربران و همچنین مخاطبان از محتوای زرد به اندازه‌ای پررنگ بوده است که خیلی از برندها برای رونق کسب و کارشان به زرد نویسی روی آورده‌اند. محتوای زرد رنگ در شبکه‌های اجتماعی گوناگون بسیار مورد توجه قرار گرفته است به خاطر اینکه مردم علاقه خیلی زیادی به مطلع شدن از اتفاقات و حوادث غیر قابل انتظار را دارند و آنها این نوع از اخبار را به طور جدی دنبال می‌کنند.

ویژگی‌های محتوای زرد چیست؟

در کل محتوای زرد دو ویژگی بسیار مهم و اصلی دارد، اولین ویژگی آن به کارگیری یک خبر پرحاشیه و بسیار جنجالی به عنوان موضوع اصلی محتوا است و ویژگی بعدی آن نیز برجسته سازی و یا حجم دادن به آن موضوع است. در نظر داشتن این دو ویژگی بسیار مهم است و بهتر است که به سایر ویژگی‌های تاثیرگذار نیز بپردازیم.

درگیر کردن احساسات کاربران

هنگامی که تصمیم گرفتید که محتوای زرد تولید کنید باید احساسات مخاطبان را درگیر کنید برای مثال اگر در مورد یک اتفاق مانند یک قتل ناموسی محتوا می‌نویسید باید از بُعدهای احساسی به تجزیه حواشی آن و همچنین بررسی موضوع بپردازید و یا کودک همسری که یک موضوع بسیار مهم در دنیای امروزی است می‌تواند از لحاظ احساسی مخاطبان را به خودش درگیر کند.

هنگامی که مخاطب از نظر احساسی درگیر شده باشد مطمئناً میل و رغبت بیشتری برای خواندن ادامه محتوا خواهد داشت. و در کل این موضوع به افزایش ترافیک سایت نیز کمک زیادی خواهد کرد.

بررسی حواشی مهم

اصل نویسی باعث می‌شود تا شما به بررسی حواشی بپردازید و همچنین از اصل موضوع دور نشوید. البته باید بگوییم که همین حواشی به چند دسته تقسیم می‌شوند. اکثراً برخی از حواشی‌ها خیلی مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند. این موضوع منجر به این می‌شود شما توانایی بهتری را در انتخاب صحیح عنوان و موضوع داشته باشید.

اغراق آمیز بودن محتوا

یک اصل مهم دیگر در تولید محتوای زرد این است که از اغراق استفاده کنید. یعنی اینکه یک اتفاق کوچک را تا جای ممکن بزرگ جلوه دهید. و همچنین نباید از ساده‌ترین و پیش افتاده‌ترین جزئیات نیز بگذرید و سعی کنید که از زاویه‌های گوناگون محتوایتان را اغراق آمیز تولید کنید.

طرز نوشتن محتوا و نگارش آن

شیوه نگارش و نوشتن محتوا خیلی مهم است، مطمئناً در نوشتن محتوا به ویژه محتوای زرد عنوان‌ها و تیترها را باید اغراق آمیز و جذاب انتخاب کنید. و همچنین شما می‌توانید از ویدیوها، تصاویر و بقیه اجزای گوناگون برای پررنگ دیده شدن محتوایتان استفاده کنید. بد نیست بدانید که تیترهای رنگی و استفاده کردن از فونت‌های گوناگون نیز می‌تواند در موفق شدن محتوایی که آن را تولید می‌کنید تاثیرگذار باشد.

با کلیک بر روی متن روش های تولید محتوا سایت می‌توانید انواع روش‌های تولید محتوا برای سایت را مطالعه کنید.

آشنایی با انواع گوناگون محتوای زرد

اوایل محتوای زرد به صورت نوشتاری و مکتوب بوده است، به شکلی که فقط روزنامه‌ها از محتوای زرد برای مشهور شدنشان استفاده می‌کردند ولی با گذشت زمان پای زرد نویسی به فضای مجازی و اینترنت نیز رسید. اکنون تنها محتواهای متنی زرد نیستند و همچنین از نظر جلوه‌های بصری نیز می‌توان محتوای زرد را تولید کرد.

آشنایی با انواع گوناگون محتوای زرد

به خاطر همین این نوع محتواها فقط به محتوای متنی محدود نمی‌شوند. و همچنین انواع گوناگون محتواهای بصری مانند ویدیو و عکس و همچنین متن‌هایی که در مجله‌ها و همچنین مطبوعات به چاپ می‌رسند هم جزء محتوای زرد هستند.

چگونه محتوای زرد را می‌توان تولید کرد؟

اکنون که به طور کلی با تعریف محتوای زرد آشنا شدید بهتر است که به این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توان این نوع محتوا را تولید کرد و در حقیقت باید چگونه و به چه شکلی شروع به زرد نویسی کنیم؟

برای تولید کردن محتوای زرد باید دو اصل بسیار مهم را رعایت کنید، حاشیه و بزرگنمایی. در تولید محتوای زرد بررسی حواشی موضوع و یا رویداد اصلی خیلی بیشتر از پرداختن به موضوع اصلی اهمیت دارد. در نتیجه می‌توان با در نظر گرفتن این نکته زرد نویسی را آغاز کنید. برای تولید محتوای زرد حتماً نیاز نیست تا از منابع معتبر و رسمی استفاده کنید. و برعکس شما می‌توانید برای نوشتن چنین محتوایی از شایعات هم استفاده کنید به خاطر اینکه اصل این نوع محتواها باعث شده است که حواشی و جنجال‌ها را بررسی کنید.

در تولید محتوای زرد باید عنوان‌ها و همچنین تیترها را به شیوه‌ای انتخاب کنید که مخاطب برای خواندن ادامه محتوا مشتاق شود. به علاوه تاثیر تصاویری که در محتوایتان آنها را به کار می‌برید را نیز نباید دست کم بگیرید به خاطر اینکه این تصاویر می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب، درگیر کردن عقاید و احساسات آنها داشته باشند.

جایگاه محتوای زرد کجاست و اینکه آیا می‌توان برای همه سایت‌ها چنین محتوایی را تولید کرد؟

پرتکرارترین سوالی که در مورد تولید محتوای زرد پرسیده می‌شود در مورد جایگاه این نوع محتواست. همانگونه که تا اینجا متوجه شدید برای تولید کردن این نوع محتوا باید از شایعات و خبرهای بی‌پایه و اساس و حواشی استفاده کنید. و همچنین در نوشتن چنین محتواهایی باید همیشه اغراق زیادی را انجام دهید و یک موضوع کوچک را به یک بحث جنجال برانگیز تبدیل کنید. به خاطر همین شما نمی‌توانید همچین محتواهایی را در هر سایتی بگذارید. و باید محتوای هر سایتی متناسب با سایر محتواهای آن باشد.

جایگاه اصلی محتوای زرد سایت‌های زرد است، اکنون این سوال پیش می‌آید که سایت زرد به چه معنا است؟ در حقیقت سایت زرد سایتی است که مخاطب هیچ هدف خاصی ندارد و به علاوه چنین سایت‌هایی در هیچ زمینه خاصی نیز فعالیت ندارند.

به خاطر همین همیشه محتواها و مقالات عجیب غریب را در داخل سایتشان بارگذاری می‌کنند. اگر شما بخواهید یک محتوای زرد را در سایتی معتبر بارگذاری کنید مطمئناً به جای اینکه شاهد جذب مخاطب شوید با ریزش مخاطب و همچنین از دست دادن مخاطبان دائمی‌تان روبرو خواهید شد به خاطر اینکه اعتماد، همیشه یک بخش بسیار مهم از اصول محتوا نویسی برای هر سایتی بوده است.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

2 پاسخ

  1. محتوای زرد بسیار پربازده تر از سایر محتواهاست و توضیحات بسیار کامل بود ممنون.

    1. دقیقا و خیلی هم ازش استفاده میشه
      خوشحالم که براتون مفید بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید