زندینو

Search
چرا فروش اینترنتی ندارم؟

چرا فروش اینترنتی ندارم؟

فهرست مطالب

یکی از چالش هایی که خیلی از افرادی که تازه به حوزه اینترنتی کردن فروشگاه خود رو آورده اند با آن مواجه می شوند نداشتن فروش قابل توجه است که بیشتر این افراد در این مرحله تسلیم می شوند و میدان را برای دیگر حریف های کاری خود خالی می کنند پس در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا فروش اینترنتی ندارم؟ و برای افزایش فروش باید چه کاری انجام داد.

طراحی سایت و فروش بالا داشتن دو حوزه و مقوله ی جدا از یکدیگر هستند و اینکه تصور کنید سایت بزنید و تنها محصولات خود را وارد کنید و فروش بالا داشته باشید کاملا اشتباه است چون در اوایل طراحی سایت اصلا سایت شما توسط مخاطبان شما دیده نمی شود و اگر می خواهید فروشی بالا تجربه کنید ادامه این مطلب مهم را از دست ندهید. 

چرا فروش اینترنتی ندارم؟

خیلی از افراد زمانی که سایت خود را طراحی و محصولات خود را وارد می کنند و شروع به تولید محتوا می کنند بعد از چند ماه هیچ بازدهی نمی گیرند کلافه می شوند و تصور آنها نسبت به کسب و کار اینترنتی عوض می شود و زمین بازی را ترک می کنند اما جالب است بدانید که همه کسب و کارهای موفق هم این بازه زمانی دشوار را گذرانده اند که این مرحله طوفان کسب و کار اینترنتی است که هرچه تلاش می کنید نتیجه ای نمی بینید اما کافی است استمرار و نظم خود را در سئو و تولید محتوا حفظ کنید تا نتیجه فوق العاده آن شگفت زده تان کند.

چرا فروش اینترنتی ندارم؟

چرا در اوایل کار دیده نمی شویم؟

در جواب این سوال از خودتان می خواهم تصور کنید که در حوزه کاری شما چند سایت وجود دارد و چند سایت در حال ساخت است؟! حتی ممکن است شمارش و حدس زدن آن برایتان سخت باشد چون به شدت تعداد سایت های مشابه زیاد است و اگر قرار باشد هرکسی یک سایت بزند و با چند ماه فعالیت متوسط بتواند فروش بالا داشته باشد الان باید تمامی سایت های این حوزه فروش میلیاردی داشته باشند که این طور نیست!

گوگل به سایت هایی رتبه می دهد که از نظر فنی و طراحی استاندارد باشد و از نظر سئویی محتواهای با کیفیت مطالق الگوریتم های سئویی تولید و مرتب طبق برنامه تولدی کند محتواهایی با اطلاعات مفید و کاربر پسند که در اوایل هیچ یک از محتواهایی که تولید می کنید در ظاهر دیده نمی شود اما خود گوگل محتواهای شما بررسی می کند رباط های خود را به سمت محتواهای شما می فرستد که بررسی شود محتوای شما از کیفیت کافی برخوردار است یا خیر؟ آیا شما فعالیت مستدام دارید یا خیر؟ اگر این موارد از سمت گوگل تایید شود اتفاقی که منتظر آن هستید می افتد.

این اتفاق شیرین این است که گوگل به سایت شما رتبه می دهد و محتواهای شما را ایندکس می کند یعنی در معرض دید عموم قرار می گیرد و از این پس هر چقدر از نظر سئو، بازاریابی و تبلیغات فعال تر باشید مشتری بیشتر و فروش بیشتری خواهید داشت و جایگاه خود را در گوگل محکم تر می کنید. 

چرا سایتم بازدید دارد اما فروش ندارد؟!

یکی از موضوعات مهم دیگری که پیش می آید این است که شما طراحی سایت در مهاباد را انجام داده باشید و تمامی مراحل قسمت قبل که اشاره کردیم را رعایت کرده باشید و به این بازدید و جایگاه عالی رسیده باشید اما فروش نداشته باشید مثل این است مشتری بارها و بارها به فروشگاه حضوری شما بیاید و خرید نکند و دست خالی از مغازه خارج شود.

این موقعیت را اگر در فروشگاه حضوری تصور کنید دلیل اینکه به فروشگاه مراجعه کند و خرید نکند چیست؟ ممکن است نتوانسته باشید محصول خود را آنچنان که باید به مشتری معرفی کنید که او را قانع به خرید کنید یا ممکن است قیمت های رقابتی نداشته باشید یا ممکن است دیزاین مناسبی برای محصولات خود نداشته باشید و…

اگر همین موقعیت را در کسب و کار اینترنتی تصور کنید می بینید که درست است شما به صورت مستقیم با مشتری های خود ارتباط ندارید اما مشتری به دیزاین سایت شما، اعتباری که از سایت شما دریافت می کند برای اعتماد،نحوه تولید محتوا و توضیحاتی که ارائه می دهید توجه می کند پس تنها ورود مشتری به سایت مهم نیست بلکه نحوه تولید محتوای اصولی بسیار اهمیت دارید که موجب اطمینان خاطر مشتری نسبت به محصول شما شود و خرید خود را انجام دهد.

چگونه می توان مخاطب های خود را به مشتری تبدیل کرد؟

افرادی که به سایت شما مراجعه می کنند را نمی توان مشتری نامید چون این افراد هنوز برای خرید قانع نشده اند و زمانی که سفارش خود را ثبت کنند به مشتری تبدیل می شوند پس برای پروسه تبدیل مخاطب به مشتری باید چه کارهایی انجام داد؟!

یکی از مهم ترین نکاتی که از روز اول طراحی سایت در جلفا باید به آن دقت داشته باشید نحوه تولید محتوایی است که انجام می دهید باید تولید محتوای شما علاوه بر متن و تصویر دارای پادکست و ویدیو نیز باشد باید مشتری از زبان خود شما و با تصویر شما معرفی از فروشگاه و محصولات ببیند که اطمینان حاصل کند و فروشگاه شما را برای خرید انتخاب کند. 

چگونه می توان مخاطب های خود را به مشتری تبدیل کرد؟

برای خرید محصولات خود تیم مشاوره و پشتیبانی بگذارید که مشتری بتواند به صورت مستقیم با شما ارتباط داشته باشد و اطلاعات تکمیلی را از شما بگیرد و علاوه بر این مورد اطمینان و اعتمادسازی بیشتری ایجاد شود. 

باید برای افزایش فروش و تحقق فروش در مورد بازاریابی اینترنتی و فروش اطلاعات زیادی داشته باشید و در راستای اینکه تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو طراحی سایت و سئو سایت شما را بر عهده گرفته شما باید در زمینه بازاریابی و فروش رشد کنید تا مخاطب هایی که به سایت شما مراجعه می کنند را با تکنیک های فروش به مشتری دائمی تبدیل کنید. 

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید