زندینو

Search
چرا اینماد برای سایت‌ فروشگاهی ضروری است؟

چرا اینماد برای سایت‌ فروشگاهی ضروری است؟

فهرست مطالب

زمانی که اقدام به طراحی سایت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی می کنید یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید اعتمادسازی برای مشتری است که با اطمینان کامل از شما خرید کند و هیچ نگرانی از بابت خرید نداشته باشد پس در ادامه با زندینو همراه باشید تا با بررسی اینکه چرا اینماد برای سایت‌ فروشگاهی ضروری است؟ بپردازیم و به شما کمک کنیم بتوانید فضایی امن و قابل اعتماد برای خرید مشتری های خود فراهم کنید. 

گرفتن ای نماد برای وبسایت اینترنتی حال سایت فروشگاهی باشد یا دیگر سایت های اینترنتی جزو واجبات است و یکی از فاکتورهای اصلی که مشتری بتواند به خدماتی که ارائه می دهید اطمینان کند داشتن ای نماد است که دلیل آن را به صورت کامل در ادامه بررسی می کنیم. 

چرا اعتمادسازی در فروشگاه اینترنتی اهمیت دارد؟

زمانی که شما فروشگاهی راه اندازی می کنید باید در نظر داشته باشید که در زمینه کاری شما چندین سایت دیگر وجود دارد که در این زمینه فعالیت می کنند و ممکن است حتی محصولاتی دقیقا مشابه شما موجود داشته باشند.

پس برای اینکه بتوانید در میان آنها مشتری ها و خواهان این محصولات را به سمت فروشگاه خود جذب کنید باید کاری کنید که مشتری مزیت های خرید از فروشگاه شما نسبت به دیگر فروشگاه ها را ببیند که یکی از این موارد اعتمادسازی است.

برای اعتمادسازی تنها موردی که نیاز دارید ای نماد نیست بلکه موارد زیادی است که باید در فضای سایت عمده یا دیگر سایت ها رعایت کنید تا مشتری اعتماد کرده و خریدهای خود را از فروشگاه شما انجام دهد که در ادامه به این موارد هم اشاره خواهیم کرد. 

متاسفانه امروزه فروشگاه های زیادی وجود دارند که با نیت سودجویی یا از مردم کلاهبرداری می کنند یا محصولاتی که به اسم اصل و اورجینال به آنها عرضه می کنند محصولاتی فیک و بی کیفیت است. پس لازم است هم خریدار زمان خرید، فروشگاه مورد نظر را به خوبی بررسی کند و هم فروشنده برای فروش بیشتر باید نکاتی که خیال مشتری را از بابت امنیت خرید ایجاد کند را رعایت کند. 

چرا اعتمادسازی در فروشگاه اینترنتی اهمیت دارد؟

چه مواردی را برای اعتمادسازی مشتری رعایت کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر کردیم تنها موردی که برای اعتمادسازی مشتری لازم است، گرفتن ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیکی نیست و موارد زیاد دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید که در ادامه تعدادی از این موارد را می بینید: 

داشتن تیم پشتیبانی و مشاوره

هر سایت معتبری برای اعتبار بیشتر و کسب رضایت مشتری لازم است یک تیم مشاوره و پشتیبانی داشته باشد، که مشتری زمانی که در مورد نحوه خرید، ویژگی های محصول، خدماتی که ارائه می دهید و… سوالاتی برایش ایجاد می شود، بتوانید ابهاماتی که برای مشتری ایجاد می شود را رفع کنید تا راحت تر اطمینان کند.

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید، داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. که به مشتری نشان می دهد این سایت از فیلترهای لازم برای اعتماد مشتری گذشته است و در صورت بروز مشکل می توانید روی نماد آن شکایت ثبت کنید که به صورت رسمی و قانونی پیگیری خواهد شد پس زمانی که شما ای نماد میگیرید نصف راه اعتمادسازی را رفته اید. 

استفاده از درگاه پرداخت های معتبر

یکی از مواردی که برای امنیت خرید مشتری و اعتمادسازی اهمیت زیادی دارد این است که باید از درگاه پرداخت های معتبر استفاده کنید تا خرید مشتری و مبلغی که از مشتری کسر می شود به درستی منتقل شود و در این میان کلاهبرداری یا مشکلی از طرف شخص سومی انجام نشود و مشتری بتواند با خیال راحت خرید کند. 

استفاده از درگاه پرداخت های معتبر

نشان دادن رضایت مشتری های قبلی

برای کسب اعتماد مشتری یکی از مهم ترین کارهایی که در سایت تاناکورا و دیگر سایت ها می توانید انجام دهید نشان دادن رضایت افرادی است که قبل از آنها خرید کرده است و از محصولات و خدمات شما رضایت داشته است که برای این کار باید زمانی که مشتری از شما خرید می کند به مشتری اطلاع دهید که پس از دریافت و استفاده از محصول در صورت رضایت داشتن ویدیو یا پادکستی تحت عنوان رضایت خود از خدمات شما برايتان بفرستد که برای اعتماد سازی بیشتر در سایت خود از آن استفاده کنید. 

چرا ای نماد به سایت شما اعتبار می دهد؟

یکی از سوالاتی که برای خیلی از افراد ایجاد می شود این است که چرا و چگونه نماد اعتماد الکترونیکی به سایت شما اعتبار می دهد؟ در جواب این سوال باید بدانید همانطور که از اسم آن مشخص است نماد اعتماد است و این مورد نشان می دهد سایت شما از استانداردهایی که نماد اعتماد دارد برخوردار است و یک سایت قابل اطمینان برای مشتری به حساب می آید.

اما موردی که برای مشتری ممکن است اهمیت زیادی داشته باشد این است، زمانی که سایتی نماد اعتماد داشته باشد امکان پیگیری هرگونه تخلفی به صورت قانونی و جدی وجود دارد و شما می توانید زمانی که از خدمات سایت راضی نباشید یا هر تخلفی ایجاد شود روی ای نماد سایت شکایت ثبت کنید که از طرف قانوان پیگیری خواهد شد پس یکی از فاکتورهای اصلی که باید قبل از خرید از یک سایتی بررسی کنید داشتن نماد اعتماد الکترونیکی است. 

یکی از مهم ترین نکاتی که برای داشتن فروش بیشتر رعایت کنید اعتمادسازی و فراهم کردن محیطی قابل اطمینان و امن برای مشتری است که بتواند به راحتی به شما برای خرید اطمینان کند و این مورد باعث می شود مشتری هایی که از سایت شما به سایت هایی با اعتبار بیشتر می روند خرید خود را از شما انجام دهند و به مشتری شما تبدیل شوند.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید