زندینو

Search
ویژگی های یک سایت کاربر پسند

ویژگی های یک سایت کاربر پسند

فهرست مطالب

امروزه طراحی سایت و اینترنتی کردن کسب و کارها یکی از مهم ترین اقدام هایی است که در هر کسب و کاری و در هر حوزه ای باید انجام شود اما لازم است بدانیم سایتی که ما راه اندازی می کنیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد که از نظر کاربر مفید باشد پس در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل به این موضوع بپردازیم و شما را با مزایای یک سایت کاربر پسند آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتر وارد این مسیر شوید.

شاید راه اندازی یک سایت اینترنتی برایتان امری ساده و فاقد اهمیت باشد و تصور کنید به یک تیم می سپارید و برای شما طراحی می کنند و آماده تحویل می دهند این مورد درست است تا زمانی که بدانید با چه تیمی و با چه تجربه کاری همکاری می کنید.

چرا باید برای هر کسب و کاری سایت بزنیم؟

ممکن است برایتان سوال باشد که آیا برای هر کسب و کاری می توان سایت زد؟ خدمات شغل من به گونه ای است که نمی توانم سایت بزنم!! بیایید برای آخرین بار این موضوع را به صورت کامل بررسی کنیم و به این مسئله پایان بدهیم.

چرا باید برای هر کسب و کاری سایت بزنیم؟

هیچ شغلی با هیچ محصول و خدماتی وجود ندارد که نتوانید برای آن سایت بزنید و در آن موفق شوید چون شغل شما از دو حالت بیشتر نیست:

سایت برای فروشگاه های اینترنتی

حالت اول این است که شما فروشنده باشید حال مهم نیست محصول شما چیست چون هر محصولی داشته باشید خریدار محصول شما در فضای اینترنت وجود دارد و به راحتی می توانید با سئو و تولید محتوای اصولی فروش های بسیار بالا رقم بزنید.

سایت برای شغل های خدماتی

بیشتر افرادی که ادعا می کنند شغل آنها به گونه ای است که نمی توانند سایت بزنند کسب و کار خدماتی دارند. اتفاقا سایت های خدماتی امروزه خیلی بیشتر از سایت های فروشگاهی هستند و تصور کنید برای ارائه خدمات خود نیازی نیست مشتری های شما دم در مغازه صف بکشند بلکه با چند کلیک ساده مشکل خود را روی سایت شما رفع می کنند یا برای خدمات شما روی سایتتان اقدام می کند.

به عنوان مثال فرض کنید شما مرکز امداد خودرو دارید دیگر لازم نیست مشتری شما همیشه شماره تماس شما را در گوشی خود ذخیره داشته باشد تا در صورت لزوم با شما تماس بگیرد بلکه با یک ثبت درخواست ساده روی سایتتان می تواند از خدمات شما استفاده کند و شما نیروهای خود را به محل درخواست شخص بفرستید به همین سادگی !

پس باید در نظر داشته باشید که اگر شما در شهری تجاری مثل جلفا هستید چرا باید از سایت زدن و فروش در سراسر کشور غافل شوید در حالی که می توانید با طراحی سایت در جلفا محصولات و خدمات خود را به تمامی مردم کشور معرفی کنید و فروش بالایی داشته باشید بدون اینکه خودتان در تماس مستقیم با مشتری باشید. 

یک سایت کاربر پسند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تنها طراحی سایت و ورود مشتری به سایت برای فروش و استفاده از خدمات شما کافی نیست بلکه لازم است سایت شما ویژگی هایی داشته باشد که برای کاربر شما جذاب و مفید باشد تا به مشتری دائمی شما تبدیل شود که در این قسمت این ویژگی های مهم را بررسی می کنیم.

یک سایت کاربر پسند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تولید محتوای با کیفیت

این مورد را به عنوان اولین و مهم ترین ویژگی یک سایت کاربر پسند همیشه به یاد داشته باشید که شما باید هر روزه به صورت منظم برای مشتری های خود از محصولات و خدمات خود محتوای با کیفیت تولید کنید پس تولید محتوای با کیفیت کلید اصلی تبدیل سایت شما به یک سایت کاربر پسند است.

یک تولید محتوای با کیفیت شامل متن کامل و مسلط بر محصولات و مزایای آن برای مشتری و همچنین پادکست،ویدیو از محصولات و معرفی آنها، ویدیو و پادکست رضایت مشتری های قبلی شما از محصولات، استفاده از تصاویر جذاب و مفید و… است پس باید در تولید محتوای خود که به صورت دائمی و منظم انجام می شود این نکات را به صورت کامل رعایت کنید تا یک محتوای کاربر پسند تولید کرده باشید تا مشتری با دیدن آنها متوجه شود محصول شما دقیقا آن چیزی است که نیاز دارد و به دنبال آن است. 

دیزاین و گرافیک جذاب

دیزاین سایت شما نقش ویترین مغازه شما را دارد و شاید برایتان زیاد پیش آمده باشد که یک جنس یکسان را در ویترین مغازه ای دیده باشید که دیزاین جذابی داشته باشد و همان محصول را در ویترین مغازه ای دیگر دیده باشید که دیزاین معمولی داشته باشد اما همان جنس در مغازه اول بیشتر چشم شما را می گیرد و احساس می کنید زیبایی بیشتر و جنس بهتری دارد این مورد در سایت های اینترنتی نیز صدق می کند و حتی بیشتر هم هست.

زمانی که مشتری وارد سایت شما می شود قبل از دیدن محصولات شما دیزاین سایت شما و فروشگاه شما را می بیند اگر دیزاین شما چشم مشتری را بگیرد بیشتر در فروشگاه می ماند و از محصولات شما دیدن می کند در غیر این صورت فورا قبل از دیدن محصولات خارج می شود و به سمت رقبای شما می رود. 

سئو اصولی روی سایت

شاید برایتان سوال باشد چرا سئو را در قسمت سایت کاربر پسند آورده ایم!! در جواب باید بدانید که زمانی کاربر پسند بودن سایت اهمیت دارد که سئوی اصولی روی سایت انجام شده باشد و کاربری وجود داشته باشد که به سایت شما مراجعه و از محصولات شما دیدن و خرید کند.

سایت شما بدون سئو یک فروشگاه مرده است که کسی آن را نمی بیند و مشتری هرگز از دم مغازه شما نمی گذرد پس باید در کنار کاربر پسند کردن سایت خود برای سئو سایت خود نیز برنامه داشته باشید همچنین قبل از طراحی سایت محتوای چرا سایت بزنیم؟ را مطالعه کنید که همه چیز را در مورد طراحی سایت و مزایای آن بدانید.

چگونه برای فروشگاه خود سایت بزنیم؟

همان طور که در ابتدای محتوا ذکر کردیم همه این موارد درست و صحیح است تا زمانی که سایت شما اصولی طراحی و سئو شده باشد پس از همه این موارد مهم تر این است که با یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای و با تجربه مثل زندینو  همکاری کنید که همه این فعالیت ها را به نحوه احسنت برای شما انجام دهد تا یک سایت اصولی و کاربر پسند داشته باشید پس سعی کنید علاوه بر محتوای طراحی سایت محتوای چرا سایتم را سئو کنم؟ را نیز مطالعه کنید تا در مورد طراحی سایت و سئو که اصلی ترین رکن های اینترنتی کردن کسب و کارتان است اطلاعات کافی داشته باشید.

زندینو برای طراحی سایت، سئو، تولید محتوا، تبلیغات و بازاریابی، گرافیک و دیزاین و… یک تیم 18 نفره از افراد متخصص و با تجربه از این موارد را در اختیار شما قرار می دهد که لازم نباشد برای هر یک از این فعالیت ها به دنبال یک تیم یا افراد جداگانه ای باشید پس با یک انتخاب هوشمندانه می توانید از داشتن یک سایت کاربر پسند و اصولی اطمینان داشته باشید.

قبل از اقدام به طراحی سایت باید با تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو در ارتباط باشید که مشاوره تخصصی و رایگان در مورد کسب و کارتان و اینترنتی کردن آن به شما بدهد و نقشه راه درست از صفر تا فروش بالا را برای شما مشخص کند. 

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید