زندینو

Search
مالیات فروش اینترنتی چقدر است؟

مالیات فروش اینترنتی چقدر است؟

فهرست مطالب

یکی از مواردی که برای خیلی از افراد سوال می شود، این است که در فروش اینترنتی مالیات فروش اینترنتی چقدر است؟ باید در جواب این سوال بدانید که در فروش اینترنتی و فروشگاه های اینترنتی هم مالیات محاسبه می شود که در ادامه این مطلب همراه زندینو به صورت کامل به بررسی این موضوع می پردازیم. قبل از بررسی مالیات مربوط به فروش اینترنتی باید به طراحی سایت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی بپردازیم تا به صورت کامل با این موضوع آشنا شویم پس در ادامه با ما همراه باشید. 

مزیت های راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه حضوری دارای مزیت های بسیار زیادی است که در محتواهای قبلی به صورت کامل به بررسی این موضوع پرداخته ایم و در این قسمت از این محتوا به بررسی گذرا و جزئی این موضوع می پردازیم. 

مزیت های راه اندازی فروشگاه اینترنتی

عدم نیاز به کرایه مغازه و هزینه های سنگین

یکی از مزیت های اصلی راه اندازی فروشگاه اینترنتی این است که شما به کرایه مغازه و پول پیش نیاز ندارید و تنها به یک هزینه جزئی در ابتدای راه اندازی نیاز دارید و و هزینه ای که بابت کرایه مغازه، هزینه آب، برق، گاز و… پرداخت می کردید را روی محصولات خود سرمایه گذاری کنید و تنوع محصولات خود را بالا ببرید. 

عدم وجود محدودیت در فعالیت

در کسب و کار اینترنتی هیچ نوع محدودیتی نه از نظر زمانی و نه مکانی و حتی از نظر فروش وجود ندارد. ممکن است برایتان سوال باشد که منظور از عدم محدودیت چیست؟

در جواب باید گفت شما از نظر زمانی هیچ محدودیتی ندارید و شما دارای یک فروشگاهی هستید که همیشه و بیست و چهار ساعته در حال خدمات رسانی است و حتی مشتری می تواند زمانی که شما در خواب هستید خرید خود را انجام دهد و به شما به عنوان فروشنده نیاز ندارد. 

همچنین در فروشگاه حضوری فعالیت شما محدود به یک منطقه از شهر است اما در فروشگاه اینترنتی هیچ محدودیتی از نظر مکانی وجود ندارد و با طراحی سایت در جلفا هر شخصی در هر کجای کشور می تواند به فروشگاه و محصولات شما دسترسی داشته باشد و از محصولات و خدمات شما بهره مند شود. 

عدم نیاز به فضای کافی برای محصولات

یکی از مزیت های مهم فروشگاه اینترنتی این است که شما می توانید به هر اندازه ای که می خواهید تنوع محصول داشته باشید. بدون اینکه به فضای کافی در فروشگاه خود نیاز داشته باشید چون در فروشگاه اینترنتی محدودیت فضا ندارید و می توانید تمامی محصولاتی که موجود دارید را موجود کنید و در دید عموم و مشتری های خود قرار دهید. 

مالیات فروشگاه اینترنتی چگونه محاسبه می شود؟

خیلی از افراد تصور می کنند که در فروشگاه اینترنتی مالیات محاسبه نمی شود اما این تصور کاملا اشتباه است و در فروشگاه اینترنتی نیز باید مالیات بر حسب فروش خود را بپردازید.

مالیات فروشگاه اینترنتی چگونه محاسبه می شود؟

مالیات برحسب حقیقی یا حقوقی

اگر کسب و کار شما از آن دسته مشاغل عادی و حقیقی باشد و فروشی در حد فروشگاه های حضوری و معمولی داشته باشد همانند فروشگاه های عادی محاسبه می شود و به همین اندازه و درصد برای شما محاسبه می شود و باید انتظار این مبلغ از مالیات را سالانه روی فروش خود داشته باشید. 

اما برای مشاغل حقوقی یا کسب و کارهایی که درآمد بالایی دارند و فروش آنها زیاد است مالیاتی مانند شرکت ها دارند و مالیاتی که پرداخت می کنند باید برحسب یک شرکت محاسبه شود و انتظار پرداخت مالیات به این اندازه را سالیانه داشته باشند که در فروش های بالا مبلغ قابل توجهی نیست و برای فروشگاه های کوچک در حد فروشگاه های عادی حضوری محاسبه می شود. 

مالیات موردی است که در هر کسب و کاری چه به صورت اینترنتی و چه به صورت خدمات دهی حضوری باید پرداخت شود و نباید با این تصور که از مالیات شانه خالی کنید به سمت فروشگاه اینترنتی رو بیاورید چون در فروشگاه اینترنتی نیز مالیات افزوده بر شما محاسبه می شود.

آیا به خاطر مالیات سایت نزنیم؟

خیلی از افرادی که برای مشاوره طراحی سایت ارزان به زندینو مراجعه می کنند به خاطر مالیات از طراحی سایت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی صرفه نظر می کنند اما جالب است بدانید این مورد در هر کسب و کاری وجود دارد پس دلیل منطقی برای پشیمانی از طراحی سایت نیست.

شما با یک طراحی سایت اصولی و سئو می توانید فروش آنچنان بالایی داشته باشید که این مالیات افزوده رقمی نباشد که روی آن حساب کرده باشید و اصلا به چشم نمی آید پس اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید و بخاطر مالیات در شک و تردید هستید با مشاوران زندینو در ارتباط باشید تا این موضوع را به صورت کامل برای شما شفاف سازی کند. 

تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو دارای 18 نفر افراد با تجربه و کارآموخته است که می توانید برای خدمات طراحی سایت، سئو تولید محتوا،بازاریابی و تبلیغات دیزاین و گرافیک و… از آنها کمک بگیرید و با مشاوره رایگان این تیم نقشه راه مناسب و ایده آلی از صفر تا آخرین قدم های موفقیت در فروش اینترنتی را داشته باشید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید