زندینو

Search
چگونه رنگ مناسب سایت خود را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ مناسب سایت خود را انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

انتخاب رنگ مناسب برای سایت خود یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در نظر داشته باشید و برای انتخاب مناسب رنگبندی تم سایت باید مواردی را در نظر داشته باشید تا بتوانید رنگ هایی را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر را روی مشتری داشته باشد. پس ادامه این محتوا را از دست ندهید که همراه زندینو به بررسی نحوه انتخاب بهترین رنگ برای سایت بپردازیم و بدانیم که چگونه می توان برای هر محصول یا حوزه کاری چگونه باید رنگ انتخاب کرد. 

رنگ بندی مناسب سایت می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مشتری و جذب شدن آنها به خرید محصولات داشته باشد پس باید در انتخاب رنگ تم سایت خود دقت زیادی داشته باشید و با افراد با تجربه ای که در این زمینه فعالیت دارند مشورت داشته باشید که بتوانید بهترین رنگبندی را انتخاب و استفاده کنید. 

چرا رنگ سایت اهمیت زیادی دارد؟

برای افرادی که در شهر مهاباد فعالیت دارند و قصد اینترنتی کردن کسب و کار خود را دارند برای طراحی سایت در مهاباد انتخاب رنگبندی مناسب برای سایت اهمیت بسیار زیادی دارد که در این قسمت به صورت کامل این موضوع را بررسی می کنیم: 

در طراحی سایت روانشناسی رنگ ها تاثیر بسیار زیادی روی جذب مشتری و منجر به خرید شدن دارد چون مشتری زمانی که وارد سایت می شود اولین چیزی که قبل از حتی محصولات شما می بیند ظاهر سایت و رنگبندی آن است و اگر این مورد چشم مشتری را بگیرد و توجه او را جلب کند ممکن است مشتری از محصولات شما دیدن کند و به خرید منجر شود. پس همانطور که می بینید باید در انتخاب رنگ مناسب برای تم سایت خود اهمیت زیادی قائل باشید. 

رنگی که برای سایت خود انتخاب می کنید باید از روی قاعده و اصول باشد و با حوزه کاری و محصولاتی که ارائه می دهید همخوانی داشته باشد و افرادی که از روانشناسی رنگ ها در کسب و کار آشنایی دارند می دانند که تاثیر کدام رنگ ها در کدام حوزه های کاری بیشتر است و باید بیشتر در رنگبندی سایت خود از رنگ های روشن استفاده کنید که برای مشتری چشمگیر باشد و توجه آنها را جلب کند.

ممکن است برایتان سوال باشد که چرا رنگبندی و دیزاین سایت تا این حد اهمیت دارد؟! در جواب این سوال باید بدانید که ممکن است شما یک محصول مشابه را در یک فروشگاه حضوری که دیزاین فروشگاه آن جذاب و چشمگیر باشد خریداری کنید چون زیباتر به چشم می آید اما همان جنس را در فروشگاهی که دیزاینی معمولی دارد اصلا به چشمتان نیاید پس نقش دیزاین و رنگ بندی سایت نیز همین است و اگر دیزاینی جذاب نداشته باشید مشتری قبل از دیدن محصولات سایت شما را ترک می کند و به سمت رقبایتان می رود.

چرا رنگ سایت اهمیت زیادی دارد؟

نکات لازم برای انتخاب رنگ مناسب برای سایت

برای انتخاب یک رنگ مناسب یا یک ترکیب رنگ اصولی برای طراحی تم سایت باید یکسری نکات را بدانید که در این قسمت از محتوا این موضوع را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد: 

دقت به رنگبندی اکثریت محصولات

در مرحله اول باید به رنگ بندی اکثریت محصولات خود دقت کنید که چه رنگ هایی در آنها به کار برده شده است و باید رنگبندی تم سایت خود را رنگی انتخاب کنید که با محصولاتتان همخوانی داشته باشد و جلوه زیبایی به سایت شما بدهد. 

نشانگر حوزه کاری شما باشد

برای افرادی که در شهر جلفا فعالیت می کنند و قصد دارند کسب و کار خود را اینترنتی کنند باید به هنگام طراحی سایت در جلفا باید رنگی را برای تم سایت خود انتخاب کنند که نشانگر نوع فعالیت آنها باشد مثلا اگر دستگاه های کشاورزی می فروشند باید تم سایت سبزی داشته باشند یا اگر عسل و فرآورده های زنبور عسل را می فروشند باید بیشتر از رنگ هایی مثل: زرد، طلایی و حتی سبز استفاده کنند.

از رنگ های روشن استفاده کنید

استفاده از رنگ های تیره برای طراحی سایت اصلا توصیه نمی شود چون توجه مخاطب را جذب نمی کند و چشم مشتری را خسته می کند و باعث می شود مشتری تمایلی به دیدن محصولات شما نداشته باشد پس باید از رنگ های روشن استفاده کنید که چشم مشتری را بگیرد و توجه آنها را به خود جلب کند. 

همخوانی رنگ سایت با لوگو

یکی دیگر از موضوعات مهم که باید به آن توجه داشته باشید همخوانی رنگ تم سایت با لوگوی سایت است.

همخوانی رنگ سایت با لوگو

تا اینجا به خوبی با موضوع اینکه چگونه رنگ مناسب سایت خود را انتخاب کنیم؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب زندینو همچون اصول طراحی لوگوی سایت فروشگاهی آشنا شوید می توانید به بخش بلاگ ما مرجعه کنید.

البته برای انتخاب بهترین رنگ برای سایتتان بهترین کار مشورت با یک تیم دیجیتال مارکتینگ با تجربه است که سایت های زیادی در زمینه کسب و کار شما طراحی کرده باشد که تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو با مشاوره رایگان در این مورد تمامی اقداماتی که برای طراحی سایت نیاز دارید برای شما برنامه ریزی می کند و نقشه راه صفر تا صد این مسیر را در اختیار شما قرار می دهد.

تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو با فعالیت چند ساله در این زمینه به صورت حرفه ای همه آن چیزی را که برای انتخاب رنگ بندی سایت و رنگ بندی لوگوی خود نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهد و تا انتهای مسیر و موفقیتتان همراه شماست و می توانید با خیال راحت اقدام به طراحی سایت و اینترنتی کردن کسب و کار خود کنید و با مشورت و مشاوره رایگانی که در اختیار شما قرار می دهد بدون نگرانی از ایجاد مشکل به این مسیر وارد شوید و فروش خود را چندین برابر بیشتر کنید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید