زندینو

Search
بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ‌ها با پیشرفت‌های تکنولوژی روز به روز در حال تغییرات و تحول هستند.

بنابراین افرادی که بخواهند در دیجیتال مارکتینگ‌ها موفق باشند باید همیشه تلاش کنند که بروز بمانند‌ و به جدیدترین و بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مجهز باشند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

پیش از پرداختن به موضوع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، ابتدا لازم است تعریفی کلی درباره این مفهوم ارائه کنیم. به طور کلی، دیجیتال مارکتینگ‌ها یعنی استفاده از بازاریابی‌ها و اصول‌های آن در فضای آنلاین یا آفلاین به کمک ابزارهای دیجیتال که امروزه به شدت کاربردی و ضروری به نظر می‌رسند.

بازاریابی به روش‌های دیجیتال مزایای زیادی برای کاربر و کسب‌وکار به همراه دارد. از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به هزینه‌‌های کم تبلیغاتی برای تولیدکننده‌ها و آگاهی مصرف‌کنندگان از برندها و محصولات مختلف اشاره کرد.

با ورود بیشتر تولیدکنندگان به دنیای مجازی، مزایای دیجیتال مارکتینگ‌ها حالا بیشتر از هر زمان دیگری ملموس به نظر می‌رسند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

از بین بردن هزینه‌های اضافی، افزایش تعداد مشتریان، سود بیشتر برند، آگاهی بیشتر کاربران نسبت به برند، رقابت قابل‌پیش‌بینی، در دسترس بودن انواع داده‌های مختلف، روش‌های تبلیغاتی استاندارد و به‌روز و در نهایت، رفع محدودیت‌های مکانی و زمانی همگی بخشی از مزایای این نوع بازاریابی هستند.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای بازاریابی دیجیتال بسیار متنوع و گسترده هستند. هر یک از این ابزارها، کاربرد‌ها و مزایای خاص خود را دارند که آن‌ها را نسبت به دیگری متمایز می‌کند.

در این قسمت از مقاله به هر یک از این ابزارها و کاربردهایشان نگاه دقیقی می‌اندازیم و تعدادی از مشهورترین‌هایشان را برای استفاده به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

شبکه های اجتماعی ارگانیک

یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ یا (Digital Marketing Tools)، شبکه‌های اجتماعی ارگانیک هستند که طرفداران زیادی دارند. از سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد کاربران فعال در فیسبوک به بیش از ۲ میلیارد، توییتر ۳۲۰ میلیون و اینستاگرام بیش از ۷۰۰ میلیون نفر در ماه رسید.

این اعداد برای بازاریابان های دنیای دیجیتال خیلی مهم و خوشحال‌کننده است. بازارهای بزرگ و بدون محدودیت برای جذب هر چه بیشتر مشتریان و کاربران رایگان هستند.

بنابراین، برندها باید بتوانند فعالیت خود را در این پلتفرم‌ها مدیریت کنند. برای این کار ابزار پیشنهادی ما به شما Sprout Social است.

Sprout Social

یکی از ابزارهای مهم و بسیار قوی در بحث مدیریت شبکه‌های اجتماعی است که در حال حاضر بیشتر از ۱۹ هزار سازمان و کمپانی‌های موفق در جهان از خدمات آن استفاده می‌کنند. از مزایای این ابزار، دسترسی راحت به استراتژی‌های پیشفرض در شبکه‌های اجتماعی و طرح‌ریزی استراتژی منطبق با اهداف برند است.

همچنین، می‌توانید تقویم زمانی انواع محتواهای خود را در این ابزار نیز تنظیم کنید. قراردادن برچسب‌های ویژه هر موقعیت روی هر بخش از تقویم، مدیریت را برایتان راحت‌تر و دلپذیرتر می‌کند.

ابزارهای بازاریابی ایمیل

در واقعیت ایمیل نقشی انکار ناپذیر در بازاریابی دنیای فعلی ما دارد و از نظر ROI یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی است.

میزان استفاده‌ی افراد از ایمیل ها نسبت به سال‌های گذشته در حدود ۴ درصد بیشتر شده و پیش‌بینی می‌شود که به این زودی‌ها کاهشی در این نرخ مشاهده نکنیم.

برای استفاده از ایمیل مارکتینگ‌ها در دنیای بازاریابی‌های دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم حتما از ابزار MailChimp استفاده کنید.

ابزارهای بازاریابی ایمیل

MailChimp

یکی از غول‌های بازاریابی ایمیلی که در سال گذشته کاربران آن بیش از ۲۵۰ میلیارد ایمیل ارسال کرده‌اند، ابزار MailChimp است. این پلتفرم بخش‌های کاربردی خیلی زیادی دارد که براساس حجم کاربران و نوع کسب‌وکارها می‌توانید از گزینه‌های متنوع آن استفاده کنید.

گزینه‌های متفاوت و به‌صرفه برای برندهای کوچک‌تر از ابتکارات MailChimp است.

ابزارهای نمایش هدف گیری مجدد

به کمک این ابزارها شما می‌توانید به آن دسته از مشتریان خود که احتمال می‌دهید خریدارانی مصمم و واقعی‌تری باشند، تبلیغات خود را به شکل‌های هدفمندتری نشان دهید. سرعت و دقت این ابزار تاثیرات به سزایی در فرآیند فروش و جلب مشتری‌ها خواهد داشت.

در دنیای دیجیتال مارکتینگ‌ها به آن‌ها ابزارهای ریتارگتینگ می‌گویند . این ابزار عالی به مشتریانی که به محصولات و یا خدمات مشابه خدمات و محصولات شما علاقه مند باشند، تبلیغاتتان را نشان می‌دهد. یکی از پیشرفته‌ترین ابزارهای کمکی در این حوزه، AdRoll است.

AdRoll

یکی از نام‌های شناخته شده و معروف در دنیای تبلیغات ریتا‌رگتینگ‌ها پلتفرم AdRoll است که بیش از ۳۵ هزار مشتری و تبلیغ‌کننده دارد. با عضویت خود در این پلتفرم می‌توانید به بیش از ۵۰۰ نوع آگهی در بهترین و پربازدیدترین شبکه‌های اجتماعی نیز دسترسی داشته باشید. داستان موفقیت تعدادی از کاربران AdRoll بسیار شگفت‌انگیز است.

از دیگر ابزارهای اصلی در دنیای بازاریابی دیجیتال می‌توان به مواردی مانند عناوین زیر اشاره کرد:

 • ابزارهای تبلیغاتی برنامه‌ای مانند Choice Stream
 • ابزارهای تولید محتوا مانند Canva
 • ابزارهای آموزشی در زمینه محتوا مانند Feedly

ابزارهای مدیریت پروژه

ابزارهای مدیریت پروژه‌ها نرم‌افزارهایی هستند که با استفاده از تکنولوژی‌ها منجر به ساده تر شدن و تسهیل نظارت و همینطور رصد امور انجام شده‌ی کارکنان و بخش های مختلف یک شرکت توسط مدیران می‌شوند.

در واقع، مدیریت بر پروژه ها در دیجیتال مارکتینگ بدون در اختیار داشتن ابزارهای مدیریت پروژه کاری بسیار دشوار است. هر چند دشواری مدیریت بر پرسنل‌ها و همچنین نظارت بر روند‌ پروژه های مختلف، زمانی سخت تر می‌شود که تیم شما افراد متعددی داشته باشد و اصطلاحا یک تیم بزرگ محسوب شوید.

نرم افزارهای مدیریت پروژه بر مبنای سیستم کانبان اجرا می‎شوند، به این صورت که در سیستم کانبان کارها یا همان تسک ها در ۳ ستون زیر تعریف می‌شوند:

 • برای انجام
 • در حال انجام
 • انجام شده

۳ سرویس ترلو، تسکولو و میزیتو از پرطرفدارترین ابزارهای مدیریت پروژه در کشور به شمار می‌روند. علاوه بر این ها نرم افزارها و سرویس های محبوب دیگری نیز وجود دارد که نام آن ها را در ادامه می‌خوانید.

 • کلیک آپ (ClickUp)
 • میستر تسک (Meister Task)
 • ماندی (Monday)
 • تیم ورک (Teamwork)
 • آسانا (Asana)
 • ورک زون (Workzone)

در این مطلب درباره‌ی بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم. امروزه به دلیل افزایش تمایل مشتریان به خرید اینترنتی و حضور جمع کثیری از کاربران در دنیای مجازی، استفاده از روش‌های جدید و نوین بازاریابی برای جلب توجه مشتریان بالقوه و واقعی از ارزش بالایی برخوردار است.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید