زندینو

Search
لوگوی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

لوگوی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

فهرست مطالب

در راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از مهم ترین نکاتی که وجود دارد، داشتن یک لوگوی خوب برای برندسازی است. اما لوگوی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اسم برند و لوگوی شما نشان دهنده اعتبار کسب و کار شماست. پس لازم است در انتخاب و ساخت لوگوی خود دقت زیادی داشته باشید و در ادامه با زندینو همراه باشید تا به صورت کامل با ویژگی هایی که لازم است یک لوگو داشته باشد تا به یک لوگوی خوب تبدیل شود را بررسی کنیم.

داشتن یک لوگوی مناسب و ایده آل یکی از تاثیرگذارترین موارد برای داشتن مشتری های دائمی است. ممکن است برایتان سوال باشد که چگونه لوگوی خوب می تواند روی این مورد تاثیر داشته باشد که در ادامه جواب این سوال را به وضوح پیدا می کنید. 

چرا داشتن لوگوی مناسب برای سایت ضروری است؟

برای افرادی که در شهر مرزی مهاباد به دنبال طراحی سایت و اینترنتی کردن کسب و کار خود هستند باید در جریان طراحی سایت در مهاباد به دنبال یک طراح لوگوی حرفه ای و با تجربه باشند که با یک ایده مناسب لوگوی سایت خود را طراحی کنند و ممکن است برایتان سوال باشد که چرا داشتن یک لوگوی مناسب می تواند به رشد کسب و کار ما کمک کند؟ که در این قسمت از محتوا قصد داریم به بررسی کامل این موضوع بپردازیم. 

چرا داشتن لوگوی مناسب برای سایت ضروری است؟

زمانی که مشتری برای اولین بار وارد سایت شما می شود و پس از بررسی و اعتماد به فروشگاه شما خرید می کند و از محصول شما استفاده می کند و قصد دارد بعد از مدتی دوباره همان محصول یا محصول دیگری را از شما خریداری کند.

تنها چیزی که باعث می شود فروشگاه شما را به یاد داشته باشند و در ذهن مخاطب باقی بمانید سادگی لوگو و اسم برند شماست. پس به همین دلیل انتخاب لوگوی شما اهمیت بسیار زیادی دارد و باید سعی کنید شکل لوگوی خود را به گونه ای انتخاب کنید که نشانگر حوزه کاری شما باشد و تا حد امکان ساده باشد که راحت در ذهن باقی بماند. 

لوگوی شما نشانه سایت و فروشگاه شماست و موردی است که سایت شما را از دیگر سایت ها و فروشگاه ها متمایز می کند. پس باید به کمک یک طراح لوگوی با تجربه و حرفه ای به دنبال یک ایده مناسب برای طراحی لوگوی خود باشید. 

ویژگی های اصلی یک لوگوی خوب

یک لوگو برای اینکه بتواند بهترین بازدهی را برای شما داشته باشد و در برندسازی و شناخته شدن شما نقش مهمی داشته باشد، باید استانداردهایی داشته باشد که در این قسمت از محتوا این موضوع را به صورت کامل بررسی می کنیم: 

طرح لوگو ساده باشد

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی لوگوی خود باید در نظر داشته باشید این است که طرح لوگویی که تهیه می کنید ساده باشد که به راحتی در ذهن مخاطب باقی بماند و پس از خرید اول برای پیدا کردن دوباره شما دچار مشکل نشود.

استفاده از رنگ بندی متناسب سایت

سعی کنید لوگویی که تهیه می کنید با ترکیب رنگ سایتتان هماهنگی داشته باشد که هم ظاهر زیباتری داشته باشد و هم برای مشتری جذاب تر باشد و راحت تر آن را در ذهن خود داشته باشد و از روی رنگ آن نیز بتواند طرح لوگوی شما را به خاطر بسپارد. 

یکی از دغدغه های که اغلب افراد دارند این است که نمی دانند که چگونه رنگ مناسب سایت خود را انتخاب کنند که ما در مطلب جداگانه شما راهنمایی کردیم که با مراجعه به مطلب چگونه رنگ مناسب سایت خود را انتخاب کنیم؟ می توانید این مشکل را حل کنید.

استفاده از اسم برند در لوگو

اگر بتوانید در داخل لوگوی خود از اسم برند خود نیز استفاده کنید و شکل خالص نباشد، با یک تیر دو نشان می زنید و مشتری تنها به یاد داشتن لوگو اسم سایت شما را نیز می داند پس این مشتری در صورتی که رضایت داشته باشد به راحتی به مشتری دائمی شما تبدیل می شود و به راحتی شما را پیدا می کند. 

در انتخاب لوگو دقت کنید

مهم ترین موضوعی که در ساخت لوگوی سایت بسیار اهمیت دارد، اطمینان از طرح لوگویی است که انتخاب می کنید. چون زمانی که شما لوگویی را برای سایت خود طراحی می کنید و مدتی روی سایت شما باقی می ماند، تمامی مشتری های شما فروشگاه شما را با این اسم و لوگو می شناسند.

زمانی که تصمیم به عوض کردن لوگوی خود می گیرید، مشتری های قبلی شما فروشگاه شما را گم می کنند و نمی توانند شما را پیدا کنند پس بسیار مهم است که طرحی که انتخاب می کنید از آن اطمینان کامل داشته باشید. 

در انتخاب لوگو دقت کنید

چگونه یک طراح لوگوی مناسب پیدا کنیم؟

مهم تر از خود لوگو در سایت عمده دیگر سایت ها داشتن یک طراح لوگوی با تجربه با ایده های فراوان است که شما بعد پیشنهاد طرح خودتان انواع مختلفی لوگو برای شما نمایش دهد که از آنها ایده و الگو بگیرید تا با مشورت یکدیگر به نتیجه ای برای طرح برسید نه اینکه شما به او ایده بدهید و بدون مشورت شما خودش طرح را تهیه کند. پس باید بیشتر از نوع طرح لوگو باید به پیدا کردن یک طراح حرفه ای دقت کنید. 

بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که از کمک یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای استفاده کنید که هر نوع خدماتی از جمله طراحی لوگو را نیز برای شما فراهم کند که تیم دیجیتال مارکتینگ زندینو 18 نفر افراد متخصص و کارآموخته را در زمینه های: طراحی سایت، سئو، تولید محتوا اصولی، گرافیک و دیزاین، بازاریابی و تبلیغات، طراحی لوگو و… در اختیار شما قرار می دهد که با همفکری یکدیگر ایده های مناسب را پیدا می کنند و در یک راستا حرکت می کنند. 

پس باید دقت زیادی در انتخاب طراح لوگو و همچنین طرح لوگوی خود داشته باشید تا از ابتدای کار یک لوگوی جذاب و ساده داشته باشید که بیانگر اعتبار شما باشد و مشتری های شما همیشه این شکل لوگوی شما را در ذهن خود حک کنند و به مشتری دائمی شما تبدیل شوند. 

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید