زندینو

Search
بازاریابی عصبی چیست ؟

بازاریابی عصبی چیست؟

فهرست مطالب

امروزه روش های زیادی برای تبلیغات و جذب مخاطبان به محصولات و خدمات یک کسب و کار وجود دارد که همگی با تحقیق روی مغز انسان ها و واکنش های آن به عوامل مختلف اندازه گیری می شوند و می تواند به شما کمک کند از روش هایی برای تبلیغات استفاده کنید که بیشتر از روش های دیگر آنها را تحریک و جذب می کند.

بسیاری از محققان و دانشمندان از روش هایی استفاده می کنند که می توانند فعالیت های مغزی شما را بررسی کنند و پی ببرند که بیشتر مخاطبان با استفاده از چه روش هایی جذب می شوند پس لازم است قبل اقدام تبلیغاتی و بازاریابی این روش ها را پیدا کنید و از آنها به نحوه احسنت استفاده کنید که بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

بازاریابی تبلیغاتی و تاثیر آن بر پیشرفت کسب و کارها

زمانی که شما کسب و کاری را راه اندازی می کنید برای دیده شدن و پیشرفت بیشتر آن به روش هایی نیاز دارید تا محصولات و خدمات خود را به گونه ای به مخاطبان خود معرفی کنید که آنها متوجه نیاز خود به آن شوند.

در گذشته نیز مدیران شرکت ها و کسب و کارها برای جذب مخاطبان بیشتر بودجه بیشتری برای تبلیغات و نصب بیلبورد و یا برچسب لوگوی خود بر صندلی ها و… اختصاص می دادند که برند آنها در همه جا در دید مخاطب قرار گیرد و جذب آن شود.

اما لازم است در این نوع بازاریابی ها از روش هایی استفاده کنید که مخاطبان را تحریک می کند و آنها را جذب می کند در غیر این صورت اگر روزی هزاران بار محصولات شما در فضای اینترنت یا روی بیلبوردها، تلویزیون، محصولات دیگر ببیند جذب آن نخواهد شد و می تواند برای آنها حتی آزاردهنده نیز باشد.

یکی از روش های بازاریابی که امروزه بسیار زیاد از آن استفاده می شود بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ است که می توانید به کمک آن روش هایی که روی مغز انسان ها تاثیر مثبت و لذت بخش می گذارد را پیدا کنید و از آنها برای بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید.

بازاریابی عصبی چیست ؟

بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ چیست؟! | NeuroMarketing

بازاریابی عصبی یکی از روش های مدرنی است که امروزه بیشتر محققان از آن استفاده می کنند و روی مغز انسان ها تحقیق می کنند تا پی ببرند چه چیز هایی روی مغز انسان ها تاثیر مثبت می گذارد و به فروشندگان و مدیران شرکت ها کمک می کنند از روش هایی که مخاطب ها را جذب می کند، استفاده کنند.

روش های زیادی برای تشخیص این عوامل تحریک کننده وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها روش EEG است که در این روش از کلاهی استفاده می شود دارای الکترودهایی است که می تواند امواج الکترونیکی تولید شده مغز شما را بررسی کند.

در این روش زمانی که مخاطب روش های مختلف تبلیغاتی و بازاریابی را می بیند امواج الکترونیکی در بخش لذت مغز تولید می شود که این کلاه آنها را بررسی می کند و پی برد که کدام روش تاثیر بیشتری روی جذب مخاطبان دارد.

روش های پیدا شده توسط بازاریابی عصبی بیشترین تاثیر را روی مخاطب ها دارد و می تواند رضایت بیشتری از مخاطبان را جذب کند و باعث می شود تبلیغات شما به جای آزار آنها باعث تحریک و جذب آنها به کسب و کار شما شود.

دیزاین فروشگاه | جذب مخاطبان بیشتر

دیزاین فروشگاه چه اینترنتی باشد چه حضوری در جذب مخاطبان شما و نگهداری آنها در فروشگاه تاثیر بسیار زیادی دارد و لازم است در دیزاین فروشگاه خود از روش هایی استفاده کنید که از دور چشم مخاطبان شما را بگیرد و آنها را سمت خود بکشاند.

همه می دانیم که اگر شما در فروشگاه خود بهترین و با کیفیت ترین محصولات را داشته باشد اما دیزاین زیبا و دلپسندی نداشته باشد جذب آن نخواهیم شد و از آنها خرید نخواهیم کرد.

در این روش شما رنگ ها، نحوه چیدمان ، نوع محصولات و… تعیین می شود که از چه روش هایی برای تعیین آنها استفاده کنید که بیشتر روی مغز آنها تاثیر بگذار و آنها را به خود جذب کند.

یکی از روش هایی که از گذشته در فروشگاه های حضوری وجود داشته است این است که علاوه بر دیزاین و چیدمان محصولات در فروشگاه از پخش موسیقی استفاده می کنند که انتخاب نوع موسیقی نیز مهم است که از چه موسیقی استفاده شود اگر مخاطب از فروشگاه شما عبور می کند آنها را جذب کند و به فروشگاه شما برساند.

قیمت گذاری عصبی چه تاثیری روی مشتری دارد ؟

یکی از روش های بسیار مهم که توسط بازاریابی عصبی تعیین شده است قیمت گذاری عصبی است که باید به گونه ای قیمت محصولات خود را تعیین کنید که برای مشتری خوشایند و مناسب به نظر برسد.

در نورومارکتینگ مشخص شده است که اگر قیمت محصول شما 400 هزار تومان باشد به جای 400 هزار تومان از 399 هزار تومان استفاده کنید مخاطب به هنگام شنیدن یا دیدن قیمت شما توجه چندانی به 99 هزار تومان آن نخواهد کرد و تنها متوجه 300 هزار تومان به جای 400 هزار تومان می شود و قیمت شما برایش مناسب به نظر می رسد و به خرید آن جذب می شود.

پس در بازاریابی عصبی محقیقین با بررسی تاثیرات مغز انسان بر انواع روش های تبلیغات و بازاریابی متوجه می شود استفاده از چه روشی می تواند برای مخاطبان خوشایند باشد و به آن جذب شود پس سعی کنید در بازار یابی و تبلیغات خود از روش هی پیدا شده توسط بازاریابی عصبی تسلط پیدا کنید و از آنها در تبلیغات های خود استفاده کنید تا مخاطب و مشتری های بسیار بیشتری را به خود جذب کنید.

اشتراک گذاری
نوشته های تازه
دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

برای درخواست مشاوره رایگان، فرم زیر را پر کنید